פרסומת
דלג

ח"כ ברכה העניק תעודת הוקרה למחבל שרצח באילת

מאת: עומר כרמון ● 6/2/2014 14:22 ● ערב ערב 2640
יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, העניק תעודת הוקרה למחבל מואייד חג'ה שלפני חודשיים שוחרר מהכלא הישראלי במסגרת עסקה של הממשלה עם הרשות הפלסטינית. למרות שהכרוז בטקס הרשמי של הרשות הפלסטינית הקריא את שמו של חג'ה יחד עם ארבעה מחבלים נוספים ולמרות שהגדירם כאסירים משוחררים ו"גיבורים", ח"כ ברכה אומר ל'ערב ערב' כי לא ידע במי מדובר
ח''כ ברכה העניק תעודת הוקרה למחבל שרצח באילתבשנת 1992 רצח מואייד חג'ה את תושב אילת, יוסף שירזי, שהועסק כשומר לא חמוש במכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים באילת. חג'ה ומחבל נוסף יצאו בשחייה מעקבה לאילת בדרכם לבצע פיגוע המוני בעיר. הם התאמנו לקראת המשימה במחנה אימונים בלוב - שם קיבלו הכשרה בצלילה ולחימת קומנדו. בשעה שש בבוקר, הגיעו המחבלים למכון הבינאוניברסיטאי. שירזי ז"ל, שהחל לעבוד כשומר במקום רק יומיים קודם לכן, קיבל דיווח על תנועה חשודה. הוא יצא לבדוק מה קורה בחוץ. המחבלים ירו בו למוות ממרחק קצר. הם ניסו אחר כך לבצע פיגוע בכביש אילת-טאבה, אולם כשלו במשימתם. אחד המחבלים נורה ונהרג על ידי המשטרה. השני – מואייד חג'ה, נפצע קשה, אך החלים ונשפט למאסר עולם.

"אני צריך לבקש תעודת זהות?"


ח"כ ברכה אומר ל'ערב ערב': "אומרים שהאיש הזה ביצע פעולת טרור באילת. אני לא ידעתי מזה. לא מכיר את האיש. הזמינו אותי לעמוד על במה ועמדתי על במה. אני צריך לבקש תעודת זהות מכל אחד שעולה?".

אבל ידעת שהאנשים האלה שעלו על הבמה לא ביצעו פעולות נעימות?
"מה אתה רוצה ממני עכשיו? תנועת 'אם תרצו' ביקשו להסיר את חסינותי. קח את התגובה שלהם"

מתן פלג, מנכ"ל 'אם תרצו', מסר בתגובה: "ח"כ ברכה, יו"ר מפלגת חד"ש, אשר העניק תעודת כבוד למחבלים, מכשיר הלכה למעשה מעשי רצח מתועבים ומעודד את המשך המאבק המזוין נגד מדינת ישראל. פעילותו של ח"כ ברכה רומסת ומסכנת את הדמוקרטיה הישראלית, מנצלת אותה ומסיתה לאלימות נגד חפים מפשע. אנו קוראים לכנסת ישראל לשלול את חסינותו ולאפשר העמדתו לדין".


חדשות אילת