פרסומת
דלג

ראש העירייה: "ניצחנו עוד לפני שהחל המשחק"

מאת: עומר כרמון ● 13/2/2014 22:19 ● ערב ערב 2641
מפגש אילתי מרגש התרחש ביום חמישי האחרון בהיכל הספורט 'נוקיה' בתל אביב. כארבעה אחוזים מתושבי העיר שילמו ממיטב כספם ועשו את הדרך הארוכה למרכז הארץ כדי לעודד את קבוצתם בגמר גביע המדינה. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "היה מרגש לראות את הרוח של התושבים". "זאת אמירה ספורטיבית של סולידריות וקהילה מקסימה". מחזיק תיק הספורט, חן בן אפרים: "זה היה מפגש של חברים שעזבו את העיר ופתאום אתה רואה אותם ואתה מבין מה המשמעות של קבוצת ספורט גדולה בעיר"
ראש העירייה: ''ניצחנו עוד לפני שהחל המשחק''כאלפיים אילתים צבעו ביום חמישי בתכלת את חלקו המזרחי של היכל הספורט 'נוקיה' בתל אביב. לכל מקום בו הבטת נשקפו פנים מוכרות. ראש העירייה מאיר יצחק הלוי ישב על הפרקט, סמוך לנשיא המדינה, שרת התרבות הספורט וראש העירייה המארח. ביציע נראו חברים במועצת העיר: מומו ביטון, חן בן אפרים ומתן בארי שקישט עצמו בצבעי הקבוצה. עוד נצפו, בין השאר: מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד, מנכ"לית תאגיד 'עין נטפים' – חן סלטי ושורות ארוכות של ילדים וצעירים מתוחים.

תמונת כתבה
חבר המועצה, מתן בארי

תמונת כתבה
חבר המועצה, מומו ביטון


למרות ההפסד המאכזב, נותרו האוהדים בהיכל עד תום טקס הנפת הגביע. מחזה מרשים במיוחד נראה בתל אביב עם תום המשחק כששיירה ארוכה של 16 אוטובוסים מאילת חצתה את רחובות העיר בסדר מופתי כדי להחזיר את האוהדים לקצה הדרומי של המדינה.

תמונת כתבה


"לניצחון יש הרבה מימדים"


ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר ל'ערב ערב' בתום המשחק: "אנחנו ניצחנו עוד לפני המשחק מעצם ההגעה של אלפים מתושבי העיר אילת. זה ניצחון גדול של סולידריות, רוח ספורטיבית, לוקאליות, הרבה מאוד ערכים. לניצחון יש הרבה מימדים - לא רק התוצאה. היה מרגש לראות את הרוח של התושבים. מי שעשה את העבודה הלוגיסטית עשה עבודה מצוינת. היתה תרומה של הרבה מאוד אנשים לטובת העניין. זאת אמירה ספורטיבית של סולידריות וקהילה מקסימה".

הקהל לא היה שקט מדי?
"ממש לא. ישב לידי ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי והתלהב בדיוק כמוני. לא הגענו מגבעתיים. 2,500 איש הגיעו מאילת וקולם נשמע והיה מאוד דומיננטי".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
צילם: עומר כרמון


"בשנים הקרובות נניף את הגביע"


מחזיק תיק הספורט במועצת העיר, חן בן אפרים, אמר ל'ערב ערב': "הגעתי לאולם כבר שעתיים לפני תחילת המשחק. זאת הייתה חוויה גדולה לכל מי שהיה שם. כמות הצעירים שהגיעה היתה מדהימה. ראיתי שם חברים אילתים שלומדים וגרים בתל אביב. זה היה מפגש של חברים שעזבו את העיר ופתאום אתה רואה אותם ומבין מה המשמעות של קבוצת ספורט גדולה בעיר. אני מברך גם את הקבוצה, גם את האוהדים וגם את מנהל אגף הספורט בעירייה, יעקב מלכה, שעשה עבודה מדהימה בהסעות ובסדר ובארגון. הכל היה בזמן ומתוקתק. היתה אווירה טובה. היה כיף לראות את כל הקהל האילתי עולה ומעודד. היה גם משחק טוב. חבל שלא הנפנו את הגביע. אבל בכל זאת עשינו היסטוריה. להיות בגמר מול 'מכבי תל אביב', זה לא קל. אני מאמין שבשנים הקרובות נניף את הגביע".

עניין של השקפה


נשיא המדינה, שמעון פרס, שנכח במשחק גמר גביע המדינה בין 'מכבי תל אביב' ל'הפועל אילת', ישב לאורך המשחק בפנים קפואות וכמעט ולא הוציא הגה מפיו. בתום המשחק, פרסמה לשכתו את ההודעה הבאה: "נהניתי מהרמה, מהמתח ובעיקר מהקהל שעודד במשך כל 40 דקות המשחק. כל הכבוד וברכות ל'מכבי תל אביב' על הניצחון היפה".

יועצו של הנשיא, יורם דורי, שישב לצדו של פרס, צוטט בתום המשחק כאומר: "מופע המעודדות במהלך המשחק ופסקי הזמן היו דבר הגובל בפדופיליה". ואכן, אחת המעודדות, לבושה בחצאית קצרצרה ומחשוף, רקדה בהתלהבות קרוב מאוד לכבוד הנשיא. בתמונות שצילמנו במהלך המופע, נראה שמעון פרס אדיש למדי לנוכח המראה, ויועצו, יורם דורי, מסויג. לעומתם, ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לא הסתיר את התלהבותו מהמעודדות הנמרצות.

תמונת כתבה

תמונת כתבה
צילם: עומר כרמון


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש