פרסומת
דלג

תיעוד בלעדי מנמל אילת: העגלים מורדים מספינת המחלוקת

מאת: עומר כרמון ● 21/2/2014 06:46 ● ערב ערב 2642
בתום חודש של מסע מפרך בים ולאחר שלפחות 800 עגלים וכבשים מצאו את מותם, הגיעה לנמל אילת האוניה שעיני רבים מפעילי זכויות בעלי חיים בארץ ובעולם היו נשואות אליה בימים האחרונים. עם הגעת הספינה לנמל אילת, עלו עליה נציגים של משרד החקלאות וערכו במקום תחקיר מעמיק. ל'ערב ערב' נודע, כי אנשי המשרד הגיעו למסקנה...
תיעוד בלעדי מנמל אילת: העגלים מורדים מספינת המחלוקתמנכ"ל נמל אילת, גדעון גולבר וסמנכ"ל המשאבים, אלון וייס, המשמש גם כיו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בעירייה, התירו ביום רביעי ל'ערב ערב' לסקר את הורדת העגלים והכבשים מהאונייה שעיני רבים מפעילי זכויות בעלי חיים בארץ ובעולם היו נשואות אליה בימים האחרונים.

האונייה Ocean Drover, של חברת הספנות Wellard סבלה לפני שלושה שבועות מתקלת מנוע. בשל התקלה, הואט קצב ההפלגה מאוסטרליה, ומסעם של 18 אלף העגלים והכבשים שהיו בדרכם לנמל אילת התארך מעבר למשוער. בשבוע שעבר, החלו למות בעלי חיים על הספינה, כשהיא משייטת מול חופי ג'יבוטי. הספינה ויבואני בעלי החיים ביקשו עזרה דחופה מנמל אילת במזון לבעלי החיים. מנכ"ל הנמל, גדעון גולבר, אישר את הזנקת הסיוע. לפחות 800 כבשים ועגלים מתו במהלך ההפלגה. בעלי הספינה דיווחו על כך למשרדי החקלאות באוסטרליה ובישראל. עם הגעת הספינה לנמל אילת, עלו עליה נציגים של משרד החקלאות וערכו במקום תחקיר מעמיק.

ל'ערב ערב' נודע, כי אנשי המשרד הגיעו למסקנה כי הסיבה לתמותת בעלי החיים היא טעויות שנעשו על האוניה ובקרב העגלים והכבשים אין מחלה המסכנת את הבריאות בישראל. ביום רביעי לפנות בוקר, ניתן האישור להורדת בעלי החיים. אנשי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות (יחידה מרכזית לאכיפה וחקירות) עמם שוחחנו בנמל אילת אמרו כי העגלים והכבשים נראים במצב טוב. הורדתם מהאונייה נעשתה בעדינות רבה, בהתאם לנוהלים החדשים בנמל שהנהיג גדעון גולבר, ללא מכות וללא כל שימוש בשוט או במקלות.

לשאלתנו להיכן נעלמו פגריהם של מאות בעלי החיים שמתו על סיפון האוניה, העריכו אנשי משרד החקלאות כי הם הושלכו לים לפני שהאונייה נכנסה למים הטריטוריאליים של ישראל.

אלון וייס אמר ל'ערב ערב', כי הנמל מאמין בשקיפות והם יעשו ככל יכולתם כדי שהיחס לבעלי החיים המגיעים לאילת, יהיה הטוב ביותר.

תמונת כתבה
אלון וייס

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
צילם: עומר כרמון


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש