פרסומת
דלג

הזמין את משטרת אילת לחגיגת מריחואנה

מאת: עומר כרמון ● 21/2/2014 07:00 ● ערב ערב 2642
עמוס סילבר, המגדיר עצמו כפעיל ללגליזציה של מריחואנה, הגיע השבוע לאילת כדי לחלק הזמנות לאירוע 'ליל הבאנגים הגדול' אותו הוא מארגן בחול המועד פסח, בגן הוורדים מול הכנסת בירושלים. לאחר שחילק פליירים וזרעי קנאביס בשכונה א' ובטיילת, הגיע סילבר למשטרת אילת והחל לתלות על גדר התחנה שלטים המפרסמים את 'ליל הבנאגים'
הזמין את משטרת אילת לחגיגת מריחואנהשוטרת יצאה לעברו ונענתה לבקשתו לאפשר לו לשוחח עם שוטרים בתחנה. צעירה שהתלוותה אליו תיעדה במצלמה נסתרת את המתרחש. "אני במקור מצפת, אבל היום אני נווד", הוא סיפר לשוטר ששאל למעשיו, "החלטתי להקדיש את חיי לזה ועד שתהיה לגליזציה, זאת העבודה היחידה שיש לי. הלגליזציה תבוא עוד השנה".

"אני חושב שהשוטרים חשבו בהתחלה לעכב אותנו לחקירה. אבל כנראה הבינו שאין הרבה מה לעשות אתי", אמר סילבר ל'ערב ערב', "ההיגיון אומר שאף אחד לא יעצור אותי על מה שאני עושה. לא באתי אליהם עם פרח. אני עושה את העבודה שלי ומקבל משכורת. היתה לי באילת חוויה מדהימה במיוחד שריגשה אותי: קיבלתי מתורם אלמוני שקית שבה שני גרמים של ירוק, אחרי שפרסמתי את הסיפור בפייסבוק, קיבלתי הצעה מבחור אילתי אחר, לרכוש אותם ממני תמורת מאות שקלים. אבל זה כמובן לא יצא לפועל. העבודה שלי משלבת ביזנס, פלז'ר ואידיאולוגיה. השארתי באילת כמות מסוימת של זרעים לחבר'ה שהיו איתי, והם מתכננים לזרוע אותם ברחבי העיר. גם אני זרעתי לא מעט. יכול להיות שינבטו ויכול להיות שלא".

אתה מבין שהפעילות שלך היא בלתי חוקית?
"כל יום אני מקבל הודעות מאנשים שמבקשים עזרה, שסובלים. החוק נגד שימוש בסמים מצחיק ומגוחך ולכן אני לא מתייחס אליו ולא מכבד אותו. אם החוקים לא משרתים את הייעוד של שמירה על הסדר והגנה על אזרחים, אין לי אינטרס כאזרח לכבד אותו".

ממשטרת אילת נמסר בתגובה: "מדובר באדם אשר הגיע על מנת 'להזמין' את שוטרי מרחב אילת לאור מלחמתם העיקשת בסמים בעיר וגזרת המרחב. ככלל, לא התקיימה עבירה בעצם הגעתו לתחנת המשטרה ורצונו להזמין את שוטרי המרחב, ועל כן לא מצא לנכון קצין המשטרה להפעיל כנגדו הליך פלילי".

תמונת כתבה


חדשות אילת