פרסומת
דלג

מעצר המפגינה: האם יש דמוקרטיה באילת?

מאת: עומר כרמון ● 30/5/2014 21:53 ● ערב ערב 2656
המשטרה עצרה השבוע תושבת העיר בת 35, בחשד שהשתתפה בהפגנה נגד משלוחי בעלי החיים מאוסטרליה המגיעים לנמל אילת. המשטרה טוענת כי ההפגנה היתה בלתי חוקית, שהחשודה סירבה לבקשת השוטרים להתפנות מהכביש, העליבה שוטר ושרטה שוטרת. בא כוחה של החשודה: "מדובר בניסיון של משטרת אילת לפגוע בחירות הפרט. אם לא מדובר בהפגנה פוליטית שיש בה נאומים פוליטיים, לא צריך שום אישור". משטרת אילת: "יוגש כתב אישום מפורט"
מעצר המפגינה: האם יש דמוקרטיה באילת?

תמונת כתבה


המשטרה עצרה השבוע תושבת העיר בת 35, בחשד שהשתתפה בהפגנה נגד משלוחי בעלי החיים מאוסטרליה המגיעים לנמל אילת. המשטרה טוענת, כי ההפגנה, שהתקיימה ביום שני בערב בכיכר התיירות, היתה בלתי חוקית, שהחשודה סירבה לבקשת השוטרים להתפנות מהכביש, העליבה שוטר ושרטה שוטרת.

"אילת זו מדינה אחרת"


בא כוחה של החשודה תקף בבית המשפט את טענותיה של המשטרה: "מדובר בניסיון של משטרת אילת לפגוע בחירות הפרט", הוא טען, "באילת זו מדינה אחרת. אם מישהו בא ומפגין, זו התקהלות אסורה. זה קורה עכשיו בנושא של המשלוחים של בעלי חיים שמגיעים לכאן ומועברים בתנאים נוראיים, ביחס נוראי של אלימות. אנחנו יודעים מה סופם של אותם בעלי חיים. מביאים לכאן עשרות אלפי עגלים ואתמול הביאו כבשים. אי אפשר להפגין באילת, מיד משתמשים בסעיף של התקהלות אסורה. מעכבים, עוצרים ומבקשים שיחתמו על כך שלא יפגינו - אם הם רוצים להשתחרר. איפה נשמע דבר כזה? זו מדינה דמוקרטית? לא צריך שום אישור. אם לא מדובר בהפגנה פוליטית שיש בה נאומים פוליטיים, לא צריך שום אישור".

"כמעט דרסו אותה"


נציג המשטרה דחה את טענותיו של בא כוחה של החשודה ואמר: "היו 30 איש שעמדו באמצע הכביש. כמעט דרסו אותה. אנו רוצים להבטיח שמחר היא לא תגיע שוב ותעמוד באמצע כביש לעצור משאיות וכמעט תידרס. הגיע קצין משטרה ופינה את כולם, והיא אמרה לו שהוא 'נאצי'. שלא תעשה שוב מה שהיא עשתה ביום שני. זה מה שאנו רוצים". ראוי לציין, כי בשיחה עם 'ערב ערב', הכחישה החשודה בתוקף כי כינתה 'נאצי' את אחד השוטרים.

בהסכמת הצדדים, הורה השופט, יוסי טופף, על שחרורה של החשודה, כנגד התחייבות שלא לבצע עבירות של תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו והעלבת עובד ציבור, וזאת למשך 60 יום.

"מנסה לחבול בשוטרים"


בתגובה לטענות לגבי התנהגות המשטרה בעת ההפגנה, מסר דובר מרחב אילת, פקד שמעון כהן: "המשטרה מתירה קיום מחאות תחת תנאים מוקפדים של כיבוד החוק, שמירת שלום הציבור ורכושו וכן שמירת הסדר הציבורי ושגרת חיי הנהגים ועוברי האורח. משעברה מחאה זאת השבוע לפגיעה בסדר הציבורי במקום וחסימת נתיב תחבורה עיקרי בעיר, נאלצה המשטרה לפעול על מנת להחזיר את הסדר על כנו. כאשר ביקש קצין המשטרה לפנות את המפגינה, זאת התנגדה וסירבה לציית להוראותיו ולסמכות העיכוב, על כן הורה קצין המשטרה במקום לבצע מעצר של זאת תוך כדי שמתנגדת לכך ומנסה לחבול בשוטרים. בכוונת משטרת מרחב אילת להגיש כנגד החשודה כתב אישום מפורט על אשר ארע, ועל כן טענותיה מקומם להיבחן בבית המשפט בבוא העת".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש