פרסומת
דלג

טיסות מוזלות: 'ריינאייר' מתרחקת

מאת: עומר כרמון ● 30/5/2014 23:15 ● ערב ערב 2656
בתום שיחה שהתקיימה השבוע בין נציגי הממשלה, התאחדות בתי המלון באילת ונציגי חברת הלואו קוסט, 'ריינאייר', התברר כי קטנו הסיכויים שנזכה לראות בקרוב עשרות אלפי תיירים שמציפים את אילת בחודשי החורף. מנכ"ל התאחדות בתי המלון באילת, שבתאי שי: "'ריינאייר' מאבדת את הסבלנות. היא דורשת כמה עשרות אירו עבור כל נוסע כתמיכה בשיווק, ולבטל את כל האגרות. מושל עקבה יכול להחליט שהוא משלם כסף לחברות התעופה, אבל אנחנו מדינה דמוקרטית וכל החלטה כזאת מצריכה דיונים בוועדות הכנסת השונות". בירדן לא ממתינים: בוטלה אגרות הנוסע לתיירים הנוחתים בעקבה
טיסות מוזלות: 'ריינאייר' מתרחקת

משרד האוצר הירדני החליט השבוע לבטל את אגרות הנוסע המוטלות על תיירים שיגיעו לעקבה בטיסות שכר או לואו קוסט. מדובר בהפחתה משמעותית של התעריף לתייר: אגרת הנוסע הירדנית עומדת על 40 דינר (כ-200 שקלים).

מנכ"ל התאחדות בתי המלון באילת, שבתאי שי, אמר ל'ערב ערב', כי הצעד הירדני אינו מקל על המו"מ שמנהלת ממשלת ישראל עם חברת 'ריינאייר', שמבקשת לחנוך קו לאילת של עשר טיסות שבועיות במהלך החורף. 'ריינאייר' דורשת כמה עשרות אירו עבור כל נוסע כתמיכה בשיווק, ולבטל את כל האגרות", הוא אומר. "ההתנהגות שלנו שונה מהמדינות שמקיפות אותנו. מושל עקבה יכול להחליט שהוא משלם כסף לחברות התעופה 'קורנדון או 'אפולו', אבל אנחנו מדינה דמוקרטית, וכל החלטה כזאת מצריכה דיונים בוועדות הכנסת השונות. 'ריינאייר' מאבדים את הסבלנות. הם נתנו לנו השבוע להבין שהסיכוי לכניסתם לטיסות לאילת, הוא נמוך".

כלומר, התייר האירופי יגיע לעקבה ולא לאילת?
"התנועה לירדן קטנה בהרבה מהתנועה לאילת. יש להם רק 4,500 חדרים. מגיעות אליה חמש טיסות בשבוע ממוצע של חורף, אלינו מגיעות 15 טיסות. עקבה היא לא תחליף לשארם א-שייח' או לאילת: היא דתית יותר. הנערות הערביות מסתובבות שם בבריכה עם בורקות. אסור לשתות אלכוהול. כשיוצאים מהמלון, נכנסים למחנה פליטים עם ביוב ברחובות. זה לא סימפטי. יש בעקבה תנופת בנייה עצומה, אבל היא מיועדת בעיקר לשוק הערבי. אנשי עסקים רבים ממדינות המפרץ קונים דירות בעקבה. רוב ימות השנה, אותן דירות עומדות ריקות, ועקבה רק תהפוך יותר ויותר לעיר רפאים".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש