פרסומת
דלג

שפל חסר תקדים בקשרי העירייה עם משרד התיירות

מאת: עומר כרמון ● 13/6/2014 20:38 ● ערב ערב 2658
מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: בניגוד לקיבעון המחשבתי באילת, בטבריה יש ראש עירייה חדש המוכן לחשיבה מחדש. לתאגיד התיירות אין מדיניות ואין מנכ"ל. סוכני תיירות שהגיעו לאילת חזרו ממנה עם רשמים לא חיוביים. אילת אינה ערוכה לעידן החדש בתיירות. העירייה בתגובה: "כפי שאיננו מחלקים ציונים למנכ"ל, היינו מאד שמחים שלא יחלק לעירייה ציונים. בשנים האחרונות, הקימה העירייה תאגיד עירוני לתיירות, הפכה את אילת לעיר ספורט בינלאומית שמארחת אליפויות בינלאומיות ותחרויות ספורט בינלאומיות רבות וחשובות, קידמה פסטיבלים ואירועים רבים". גורם מלונאי בכיר: "היה כישלון גדול בכל הנוגע להבאת חברת 'ריינאייר' לאילת ועכשיו כל צד מנסה להטיל את האשמה על האחר"
שפל חסר תקדים בקשרי העירייה עם משרד התיירות

זעם רב בהנהלת העירייה בעקבות הביקורת שמתח השבוע מנכ"ל משרד התיירות, על התנהלות העירייה בכל הנוגע לקידום התיירות לאילת. הלוי התלונן על כך שלתאגיד התיירות אין מדיניות ואין מנכ"ל. שסוכני תיירות שהגיעו לאילת חזרו ממנה עם רשמים לא חיוביים, ושאילת אינה ערוכה לעידן החדש בתיירות הכולל טיסות 'לואו קוסט'. לטענתו, בניגוד לקיבעון המחשבתי באילת, בטבריה יש ראש עירייה חדש המוכן לחשיבה מחדש, וטבריה מרוויחה מכך בעלייה בכמות התיירים.

גורם מלונאי בכיר עמו שוחחנו אמר ל'ערב ערב', כי מעולם לא שרר מתח כה חריף בין הנהלת העירייה להנהלת משרד התיירות: "אני לא זוכר מערכת יחסים כל כך קשה", הוא אמר, "היה כישלון גדול בכל הנוגע להבאת חברת 'ריינאייר' לאילת, ועכשיו כל צד מנסה להטיל את האשמה על האחר. מנכ"ל משרד התיירות טועה במדיניות שבה הוא נוקט. הוא מתעסק בנישות: מסלולי אופניים ואוהלים, אבל לא בלב הבעיה".

"הוא מבלבל את המוח"


גורם בכיר בעירייה, עמו שוחחנו השבוע, לא חסך במילות ביקורת כלפי מנכ"ל משרד התיירות: "ההגנה הכי טובה זו ההתקפה - זו התחושה שלנו לגבי מה שהוא עושה", הוא אמר, "אנחנו מצפים שימצא את הדרכים לפתור את הבעיות אצלו במשרד כדי לטפל בסוגיות הבוערות על הפרק לקידומה של אילת כעיר תיירות. לגבי טענתו שאילת צריכה להתאים את עצמה לעידן הטיסות המוזלות, הוא מבלבל את המוח. מי שגרם לכך שלא יהיו טיסות 'לואו קוסט' לאילת, זה הוא. הוא התמהמה ולא חתם הסכם עם חברת 'ריינאייר'".

"משרד התיירות שינה את המדיניות"


בתגובה לדבריו של מנכ"ל משרד התיירות, מסרה דוברת העירייה ל'ערב ערב': "כפי שאיננו מחלקים ציונים למנכ"ל, היינו מאד שמחים שלא יחלק לעירייה ציונים. זאת ועוד, ראוי יהיה שמנכ"ל משרד התיירות יעסוק בתכלית המשרד, שעניינה קידום התיירות לישראל ובתוכה לאילת, כעיר תיירות בינלאומית ולא בחלוקת ציונים להנהלת העיר, כל שכן בעיר שנשענת רובה ככולה על תיירות ושעיקר התכנית האסטרטגית של העיר, כפי שמובלת על ידי ראש העירייה וצוותו עוסק בקידום התיירות. בהתאם לכך, משקיעה העירייה משאבים רבים בפיתוח ובקידום ועידוד התיירות לעיר ולא פחות - בתחזוקת אתרי התיירות בעיר ושמירה על חופי העיר ונכסיה התיירותיים. בשנים האחרונות, הקימה העירייה תאגיד עירוני לתיירות, הפכה את אילת לעיר ספורט בינלאומית שמארחת אליפויות בינלאומיות ותחרויות ספורט בינלאומיות רבות וחשובות, קידמה פסטיבלים ואירועים רבים, השקיעה רבות במוצר התיירותי, בתשתיות, בתדמית ובמיצוב העיר, קידמה את אילת כעיר של כנסים לאומית ובינלאומית, השקיעה ומשקיעה רבות בתחזוקה של אזורי התיירות ובחופי אילת שהפכו ליפים והנקיים ביותר במדינת ישראל, בפינוי הטיילת ועוד ועוד, הכל מתוך הכרה בחשיבותה של התיירות לעיר. מנגד, שינה לצערנו משרד התיירות בהנהגתו החדשה את המדיניות שלו כלפי העיר בהתייחסות למיקומה בין ערי התיירות במדינה. הדבר מקבל ביטוי ביחס המשרד לעיר, בשיתוף הפעולה, וכמובן בהשקעות ובתקציבים, שירדו משמעותית בעת האחרונה, לדוגמה: תקציבי שיווק שירדו מ - 30 מיליון שקלים ל - 15 מיליון שקלים, תקציבי תמיכות בפסטיבלים ואירועים שירדו מ- 5.4 מיליון שקלים ל - 1.4 מיליון שקלים. אנו תקווה, שהמשרד ישכיל להבין כמו שהבינה ממשלת ישראל וכמו שהבינו הנהלות משרד התיירות הרבות שעברו, שאילת היא נכס אסטרטגי למדינת ישראל וישקיע בהתאם, לטובת מיצוי הפוטנציאל העצום של העיר אילת. הנהלת העירייה והעומד בראשה ימשיכו לפעול מול שרי הממשלה וכל הגורמים הרלוונטיים, על מנת להוציא את כל התכניות אל הפועל, בתוכן פרויקט השער הדרומי, העתקת שדה התעופה, הקמת מרכז קונגרסים, בניית קריית ספורט בינלאומית, בניית בתי מלון ואטרקציות ועוד ורואה במשרד התיירות שותף חשוב לקידום התכניות ולקידומה של העיר אילת כעיר התיירות המובילה בישראל".

חדשות אילת