פרסומת
דלג

דובי כהן וחיים עמר עתרו נגד החלטת מועצת העיר: "פסילת חביב חזיזה מגלמת את הכיעור בפוליטיקה"

מאת: עומר כרמון ● 13/6/2014 21:57 ● ערב ערב 2658
חברי המועצה דובי כהן וחיים עמר, עתרו השבוע נגד החלטת מועצת העיר למנוע מחביב חזיזה לשמש כמועמד סיעת 'מהפך' במועצה הדתית. שני חבריהם לסיעה: עו"ד לימור להב, ושלמה (מומו) ביטון, התנגדו למינויו של חזיזה ולכן הציעו מועמד אחר שזכה לרוב: חבר המועצה לשעבר, הרצל חנו. כהן ועמר: "החלטת מועצת העיר מגלמת את כל הכיעור שבמעשה הפוליטי, המבקש לפסול את זכויותיהם של דובי כהן וחיים עמר וציבור בוחריהם, על אף שהם מהווים את הייצוג היחיד לאופוזיציה במועצת העיר"
דובי כהן וחיים עמר עתרו נגד החלטת מועצת העיר: ''פסילת חביב חזיזה מגלמת את הכיעור בפוליטיקה''

חברי המועצה דובי כהן וחיים עמר ויו"ר המועצה הדתית - חביב חזיזה, עתרו השבוע נגד החלטת מועצת העיר למנוע מחביב חזיזה לשמש כמועמד סיעת 'מהפך' במועצה הדתית. "החלטת מועצת העיר נגועה בנגעים מנהליים רבים כנגעי הצרעת", טוענים השלושה, "מעשה המרכבה של המועצה הדתית נגוע בשיקולים פוליטיים זרים. הטיעון האמיתי הוא שיקול פוליטי של מניעת נציגות ראויה מהאופוזיציה, תוך תמיכה, למרבה הצער, של חלק מחברי האופוזיציה במהלך פסול זה".

כזכור, בדיון שהתקיים במועצת העיר לפני חודשיים, הציעו כהן ועמר את חביב חזיזה כמועמד הסיעה למועצה הדתית. שני חבריהם לסיעה: עו"ד לימור להב, ושלמה (מומו) ביטון התנגדו למינויו של חזיזה. להב הציעה מועמד אחר מטעמה: חבר המועצה לשעבר, הרצל חנו. היא אמרה שהיא מחזיקה בחוות דעת של היועץ המשפטי במשרד הדתות, לפיה במקרה שסיעה מעמידה מספר מועמדים, רשאית מועצת העיר להצביע על כל אחד מהמועמדים וייבחר מי שיזכה במרב הקולות. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, נעתר להצעת עו"ד להב. בהצבעה שקיימה המועצה, זכה הרצל חנו לרוב גדול. במועמדותו של חביב חזיזה, תמכו רק דובי כהן וחיים עמר.

"ריח רדיפה אישית"


כהן, עמר וחזיזה טוענים בעתירתם, כי יש לבטל את החלטת מועצת העיר ולאפשר לחביב חזיזה זכות טיעון בפני חברי המועצה. לטענת כהן ועמר, בחודש נובמבר בשנה שעברה, בישיבה הראשונה של מועצת העיר שדנה בהרכב חברי המועצה הדתית, הם לא עמדו על מינויו של חזיזה, מכיוון שבאותה עת התנהל נגדו הליך פלילי. אולם בחודש פברואר השנה, נמחק כתב האישום נגדו, ולכן בישיבת מועצת העיר בחודש אפריל, הם עמדו על בחירתו. לטענתם, "המועמד שנבחר לבסוף, הרצל חנו, לא הוצע בידי מי מחברי סיעת 'מהפך', אלא בידי ראש העירייה. כך שמדובר במועמד של סיעתו. והאיזון הראוי בין סיעות העירייה במועצה הדתית הופר הפרה ממשית ומהותית".

מכיוון שלסיעת 'מהפך' ארבעה חברי מועצה, היא זכאית לשני מועמדים מטעמה במועצה הדתית. דובי כהן וחיים עמר מדגישים בעתירתם, כי מועמדותה של מירב אלון, שהוצעה בחודש נובמבר בידי עו"ד לימור להב, אינה מקובלת עליהם, אולם לצורך הפשרה, הם מוכנים להסכים לכך שאלון תיחשב כנציגת סיעת 'מהפך', בתנאי שיוחלט כי חביב חזיזה הוא המועמד השני. לטענתם, בניגוד להוראות הנוהל, לא הוצגו בפני חברי מועצת העיר, קורות החיים של המועמדים ולכן לא נבחר אפילו מועמד אחד היכול לכהן בתפקיד ראש המועצה הדתית. "העובדה, כי לא הועמד בפני חברי מועצת העיר, טרם הדיון, ואף לא במהלכו, מלוא המידע הנוגע לעניין, סיכלה אפשרות לקיים דיון ענייני במועצת העיר וגרמה למצב דברים, בו חברי מועצת העיר קיבלו כחותמת גומי את דעתו הקדומה והמשוחדת של ראש העירייה. החלטה שכזו בוודאי שאינה יכולה לעמוד ודינה להתבטל", הם גורסים. "אני מקווה כי ריח הרדיפה האישית העולה מן ההליך במסגרתו הוחלט כי אני פסול לכהונה במועצה הדתית, איננו משקף את המציאות", טוען חזיזה בעתירתו, "עיריית אילת פעלה בחוסר תום לב. החלטת מועצת העיר מחודש אפריל מגלמת את כל הכיעור שבמעשה הפוליטי, המבקש לפסול את זכויותיהם של דובי כהן וחיים עמר וציבור בוחריהם, על אף שהם מהווים את הייצוג היחיד לאופוזיציה במועצת העיר".

עו"ד לימור להב מסרה בתגובה: "העתירה האמורה טרם נמסרה לידי. תגובתי תימסר כמקובל, בבית המשפט". דוברת העירייה מסרה בתגובה: "העתירה על נספחיה טרם התקבלה בעיריית אילת ובכל מקרה התייחסות תינתן במסגרת תגובתנו בבית המשפט".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש