פרסומת
דלג

הדרת נשים בעצרת לשחרור החטופים

מאת: עומר כרמון ● 27/6/2014 22:10 ● ערב ערב 2660
אכזבה ממספרם המועט של תושבי אילת שהגיעו לעצרת למען שחרורם של החטופים: אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל. מארגני העצרת הגדירו אותה כ'זעקה ותפילה' וטענו כי היא מיועדת לכל תושבי אילת. אך בעצרת עצמה, לה הגיעו כמאה איש בלבד, הוצבה הפרדה בין נשים וגברים וכל הנואמים, מלבד ראש העירייה, היו מהמגזר הדתי. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "אני חושב שבעצרת כזאת, כשעם ישראל מזדהה עם המשפחות, צריכים לראות יותר אנשים"
הדרת נשים בעצרת לשחרור החטופיםמבין חברי המועצה, רק ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ועו"ד יעל דארבי, הגיעו ביום שני לעצרת למען שחרורם של החטופים: אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל. מארגני העצרת הגדירו אותה כ'זעקה ותפילה' וטענו כי היא מיועדת לכל תושבי אילת. אך בעצרת עצמה, לה הגיעו כמאה איש בלבד, הוצבה הפרדה בין נשים וגברים. מקרב הציבור הדתי הגיעו בעיקר חברי הגרעין וחב"ד, קבוצות אחרות לא הפגינו נוכחות. ראש העירייה היה שותף לאכזבה ממספר המשתתפים: "אני חושב שבעצרת כזאת, כשעם ישראל מזדהה עם המשפחות, צריכים לראות יותר אנשים", הוא אמר ל'ערב ערב'. "זה מצער, ציפיתי ליותר".

"כמה רציחות יש באילת"


ראש ישיבת 'איילת השחר', הרב יוסי רודריגז הביע בנאומו בעצרת, תקווה כי משבר החטופים יביא לסחף לאומי: "נושא שלושת החטופים הוא ביטוי של פגיעה בכבוד הלאומי. משפילים אותנו בתוך ביתנו", הוא אמר. "יהי רצון שבזכות התפילה שלנו, ישוב כבוד האומה אל מקומה ויהיה גל של שמחה, התעצמות, כבוד עצמי ושנזכה להמשיך את האחדות הזאת. פה, בעיר הזאת אילת, כמה רציחות יש כמה פשעים, כמה דברים שליליים יש. נמשוך את כוח האחדות. אני רוצה לספר לכם את מה שכותב הרב קוק: 'בזמן שיש אחדות פנימית, כוח הצדיקים פי אלף יותר חזק'. מזווית של אדם דתי ומאמין, יש יחס מיוחד של הקדוש ברוך הוא לאילת. לא רק לרב עובדיה, לא רק לגדולי ישראל, אלא לקדוש ברוך הוא"

הרב הראשי לאילת, יוסף הכט, הוסיף: "שנזכה בקרוב ממש לשמוח עם הבחורים שיגיעו הביתה בריאים ושלמים וכשם שהקדוש ברוך הוא יגאל אותם כך בקרוב יגאל את עם ישראל מכל הצרות השונות והמשונות וישלח לנו את משיח צדקנו, אמן כן יהי רצון".

"שעתה הגדולה של האומה"


ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שיבח בנאומו את האחדות בציבור סביב משבר החטופים: "מה רואה אותו חוטף רע ואכזר? עם שמתלכד ולא נשבר. אני רואה את ההתארגנות הספונטנית בכל הארץ, זו שעתה הגדולה של האומה. בעזרת השם, בזכות הכוח של המשפחות, תופעות כאלה ילכו ויצטמצמו. אני רוצה לקוות שבזכות התפילה אצלנו והכוח שאנו מעבירים למשפחות, נראה בעת הקרובה מאוד, ובאמונה הפנימית שלי זה יקרה, את שלושת הילדים חוזרים למשפחות שלהן ונראה את אותם חטופים יושבים כל חייהם אחרי סורג ובריח".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמוןחדשות אילת