פרסומת
דלג

מגדל בלהבות: מאות פונו - שני כבאים נפצעו

מאת: עומר כרמון ● 4/7/2014 21:33 ● ערב ערב 2661
באחת השריפות הגדולות שהתרחשו בעיר בתקופה האחרונה, הצליחו לוחמי כיבוי אש להשתלט על להבות שהשתוללו בשבת בבוקר בבניין רב קומות בכיכר צנינית. נס גדול התרחש כשבדירה שנשרפה כליל, לא שהו באותה עת דייריה: אם ושלושת ילדיה הקטנים. מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני: "מה שהציל לפחות חמש דירות בבניין, היתה מהירות התגובה שלנו. ביקשתי ממ"מ וסגן ראש העירייה, אלי לנקרי, להגיע למקום, ולראות מה שקורה שם: הבנייה הבלתי חוקית, העצים הבלתי גזומים. מה שקורה בעיר זאת קטסטרופה". סגן ראש העירייה ומחזיק תיק השירותים העירוניים, יהודה מורדי, הבטיח לסייע בשיקום הבניין
מגדל בלהבות: מאות פונו - שני כבאים נפצעו

תמונת כתבה
עשרות לוחמי כיבוי אש הצליחו להשתלט על להבות שהשתוללו בשבת בבוקר בבניין רב קומות בכיכר צנינית. נס גדול התרחש, כשבדירה בקומה הראשונה שנשרפה כליל, לא שהו באותה עת דייריה: אם ושלושת ילדיה הקטנים. מפקד כיבוי אש באילת, טפסר יהודה קסנטיני, אמר ל'ערב ערב' כי שני כבאים שפרצו לדירה הבוערת לא ידעו שהמשפחה אינה במקום, ונפגעו מכוויות בכפות ידיהם כשמיששו את המיטות בניסיון לבדוק האם שוכבים בהן ילדים. "הטמפרטורה בתוך הדירה הגיעה ל-2,000 מעלות", סיפר קסנטיני. "הקירות בדירה התכלו. כל מה שהיה בה נמס ונעלם".

תמונת כתבה


"מערבולות רוח בין שני המגדלים"


מאות מדיירי הבניין פונו דרך חדר המדרגות אפוף העשן, בידי עשרות מתנדבים, לוחמי אש ושוטרי מג"ב. מפקדי הכיבוי ומשטרת אילת פיקחו בזירה על פעולות הכיבוי והחילוץ. כמו כן הגיעו למקום מ"מ וסגן ראש העירייה - אלי לנקרי וסגן ראש העירייה, יהודה מורדי. השניים הזעיקו עובדים ממחלקת הרווחה שהעניקו, סיוע חירום לדיירים שביתם נשרף כליל.

"השריפה פרצה מהשלכת גפרור או פחם בוער על פסולת שנערמה על גג פרגולה בקומה הראשונה", סיפר קסנטיני. "האש תפסה בתריסים ויחד עם החום והרוח, עלתה למעלה והתפשטה מקומה לקומה. במקביל, נדלקו מוצרי פלסטיק שהיו בחצר והאש התפשטה לתוך הדירה בקומה הראשונה. התנאים האקלימיים באותו יום היו חריגים. 48 מעלות חום, האש השתוללה במערבולות רוח שנשבו בין שני הבניינים הגבוהים".

כלומר, התריסים בבניינים הישנים מועדים לפורענות במקרה של שריפה?
"הבניינים בצנינית נבנו לפני 23 שנה. אלו התקנים שהיו אז. אחת לשנה אנחנו פונים לעירייה ומבקשים ממנה לקרוא לתושבים לגזום את כל העצים בקרבת הבניינים, לנקות עשבייה, לפנות מכשולים מחדרי המדרגות. אנשים צריכים להבין שהם לא יכולים להשליך בדלי סיגריה מהחלון. מה שהציל לפחות חמש דירות בבניין, היתה מהירות התגובה שלנו. אנחנו מתאמנים בבניין הזה 3-4 פעמים בשנה. ידענו היכן למקם את הכלים, פעלנו בתוך הבניין בפעולת מלקחיים והצלחנו בכוחות גדולים למנוע את ההתפשטות. אין שום מקום אחר בארץ, שבו כוחות הכיבוי היו מצליחים לתת מענה כל כך טוב. ביקשתי ממ"מ וסגן ראש העירייה, אלי לנקרי, להגיע למקום, ולראות מה שקורה שם: הבנייה הבלתי חוקית, העצים הבלתי גזומים. מה שקורה בעיר זאת קטסטרופה. אתה נכנס לדירה ומגלה שיש שם עשר יחידות דיור בפנים".

ידוע מה עלה בגורלו של הכלב ששהה בדירה בזמן השריפה?
"סרקנו את הדירה ולא מצאנו לו סימן. אני מקווה שהוא הצליח לברוח. היתה שם זכוכית שנשברה מהחום, בעוד שקצב התפשטות האש היה מלמעלה למטה. יכול להיות שהוא הצליח לזחול ולצאת. אני מקווה שימצאו אותו".

תמונת כתבה

תמונת כתבה


תיקי פיקוח לשכונות מערב 6 ו-7


סגן ראש העירייה ומחזיק תיק השירותי העירוניים, יהודה מורדי, נפגש עם נציגי וועד הבניין והבטיח לסייע בשיקומו: "הוריתי לדאוג לשטיפה הקירות המפויחים בבניין ולצבוע את הקירות. יש בכניסה לבניין ריח כבד של פיח. אם הדבר לא יטופל, הריח יישאר במשך שנה", הוא אמר.

בנוגע לפרגולות הבלתי חוקיות בשכונות העיר בכלל, ובשכונות מערב 6 ו-7 בפרט, נמסר מהעירייה: "מחלקת פיקוח במינהל ההנדסה בעירייה מטפלת בחריגות הבניה כולל בפרגולות לא חוקיות בעיר בכלל ובשכונה זו בפרט. קיימים מספר תיקי פיקוח בהכנה לנכסים במערב 6 ו- 7 בהתייחס לכל חריגות הבניה כולל פרגולות".


תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
חום של 2,000 מעלות. הדירה נשרפה כליל


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש