פרסומת
דלג

אזור התיירות

מאת: מערכת ערב ערב ● 24/7/2014 09:19 ● ערב ערב 2664
אזור התיירות

משלמים בגירים באוהל הנוער בטיילתתמונת כתבה


חינוך כלכלי, עצמאות, שוויון זכויות ומעורבות קהילתית, אלה העקרונות המנחים של המיזם הארצי 'גירים' - המטבע הווירטואלי של התלמידים. המיזם המאפשר לקנות ולמכור בתמורה לגירים, הגיע הקיץ גם לאילת ובמסגרתו ייהנו בני הנוער מפעילות 'גירים' מגוונת, שתתקיים במתחם הנוער הענק שנפתח בטיילת, סמוך לגשר, כחלק מתכנית 'קיץ בטוח באילת'

מתחם הנוער הפועל זו השנה התשיעית, משתרע על שטח של כדונם ומופעל על ידי כשישים אנשי צוות (עובדים סוציאליים, סטודנטים מ'כתובת רחוב', נאמני 'פותחים עתיד', מתנדבים, מדריכים חברתיים, מדריכים טיפוליים, וכלל עובדי הנוער של אגף הנוער ברשת המתנ"סים). לטובת הפעילות במתחם יפעלו מידי לילה כשלושים עובדי נוער שיאיישו את האוהל ויסיירו במהלך כל הלילה לאורך הטיילת בסיוע של הורים מתנדבים מסיירת ההורים העירונית. האוהל יפעל במשך שלושה שבועות, מידי לילה בין השעות 21:00-4:00.

מיזם 'גירים' הפועל בשיתוף מועצת הנוער הארצית ומשרד החינוך, אכן מהווה חידוש מרענן במתחם הנוער. בני הנוער הפוקדים את המתחם ומצטרפים למיזם מקבלים במעמד ההרשמה 20 גירים באמצעותם הם יכולים להתחיל לקנות לעצמם מוצרים או שירותים. בני הנוער יכולים לצבור גירים בכמה דרכים: צירוף חבר נוסף שווה 20 גירים נוספים, תרומה של שעתיים לקהילה שווים 70 גירים, בנוסף יכולים בני הנוער למכור מוצרים שאינם מעוניינים בהם בתמורה לגירים. נכון להיום חברים במיזם מעל 30,000 בני נוער המשתמשים וסוחרים בו באופן מלא ומעל 20 אלף מוצרים ושירותים המוצעים על ידי בני נוער למסחר בינם לבין עצמם בלבד. לא ניתן לקנות גירים בכסף, אלא רק באמצעות צבירתם בדרכים האמורות.

טרם כניסתו של מיזם "גירים" לעיר הוכשרו באילת נג"משים (נגידי משנה) מקומיים, אשר עברו סמינר הכשרה ייחודי ואלו ישמשו כנציגים המקומיים של המיזם. נציגי מועצת הנוער העירונית אשר הוכשרו על ידי מיזם "גירים" כנג"משים מפעילים כבר בימים אלו ובמהלך החופש הגדול את מתחם האוהל בו יכולים לרכוש בני נוער משקאות קלים ושאר הטבות לנוער באמצעות גירים. בנוסף נערכות במתחם מידי יום רביעי מסיבות נוער ומסיבות אוזניות אשר הכניסה אליהם היא בתמורה ל-15 גירים במכירה מוקדמת וכ- 30 גירים בתשלום במקום. נשיא גירים – בר רבנו, תלמיד כיתה י"ב מתיכון עין כרם בבית זית, ציין כי שיתוף הפעולה בעיר אילת מסייע מאוד למיזם ומעודד בני נוער מכל הארץ אשר נופשים בעיר להצטרף ולהכיר אותו. בכך מקווים, הגורמים השותפים לתכנית "קיץ בטוח באילת": עיריית אילת, אגף הנוער ברשת המתנ"סים, האגף לשירותים חברתיים, משרדי הממשלה רווחה, חינוך, בריאות, קליטת עלייה וביטחון פנים, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, עלם, מפעל הפיס, והתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון של משרד הרווחה, למלא את שעות הפנאי של בני הנוער הרבים שפוקדים את אילת, בתכנים חיוביים ובפעילויות איכותיות וכך לצמצם ככל הניתן את הפיתויים שמזמנות השעות הריקות ואת ההתנהגויות הסיכוניות שבצדן.

מיטל חן אלבז מונתה למנהלת המרפאה המחוזית


מיטל חן אלבז נבחרה לתפקיד מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרפאה המחוזית באילת, מיטל החליפה את גב' מרים אוחנה שכיהנה בתפקיד זה כ-20 שנה

תמונת כתבה


מיטל, בת 36 אם לתאומים בני שנה וחצי, נשואה למאור מזרחי שחקן כדורסל בפועל חבל אילות, הגיעה אלינו מתל אביב שם עבדה במרפאת בן נון שבמרכז תל אביב. כאמור, מיטל מחליפה את מרים אוחנה שניהלה את המרפאה המחוזית בנאמנות וברצינות משך 20 שנה וסך הכל עבדה במרפאה המחוזית 35 שנה. חזונה של מיטל בניהול המרפאה יתמקד בנושאים עיקריים אלה. שיפור חווית המטופל במרפאה, שיתוף פעולה בן הסקטורים הפועלים במרפאה, וקידום הבריאות בקהילה.

ד"ר אבי גולדברג מנהל בית חולים יוספטל ואזור אילת איחל למיטל בעת הענקת המינוי הצלחה ואמר כי המרפאה המחוזית היא הותיקה והגדולה ביותר באילת והמטרה העיקרית להמשיך ולשפר את איכות הטיפול והשרות הניתן לקהל המטופלים.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש