פרסומת
דלג

חיה ובועטת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 6/8/2014 14:47 ● ערב ערב 2666
והשבוע- 'חוף השחפים' אמור להיות 'חוף דגל כחול', או במילים אחרות- חוף מטופח, שמור ובעיקר נקי- בפועל מה שצילמו שם ביום שבת האחרון תושבי העיר, רחוק מלהזכיר את חגיגת הניקיון שצוינה שם רק לפני כשנה. למה ככה?. וגם- וכמה מסכנים דיירי אברהם אבינו שאוכלים אבק בשפע ולאף אחד זה לא ממש מזיז
חיה ובועטת

אות הג'יפה ל'חוף השחפים'תמונת כתבה


תמונת כתבה


אז נכון שאנחנו מצויים בתקופת החופש הגדול, ונכון שהעיר מלאה גם אם פחות מהמצופה, בכל מני אורחים שלא תמיד שומרים על ניקיון החופים, והכל נכון וברור, אבל דווקא בגלל כל אלו, היינו מצפים שלפחות הניקיון בחופים יישמר בייתר שאת, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחוף 'השחפים' (תחנת הצלה מספר 3- בין 'הרודס' ל'דן'), החוף שכולנו שמחנו בשמחתו כשלפני כשנה זכה ב'דגל חוף כחול'. החוף בו השקיעה עיריית אילת בהקמת מלחתות חדשות. מודה, את התמונות האלו לא אני צילמתי, אלא תושבת העיר, שנחרדה לגלות את המצב לאשורו ביום שבת בבוקר. תוסיפו למה שאתם רואים כאן מלחתות מטונפות מלאות קיא וצואת אדם (את התמונות האלו חסכנו מכם), מה שאומר שלא ניתן היה להשתמש בהם, ואני רק שואלת למה ככה?
למה בחוף לאורכו תלויה כרזת ענק שאומרת "לכלכת- שילמת. קנס עד 750 ₪ למשאירים אשפה בחוף", בפועל אלו המראות. למה בחוף בו השקיעה עיריית אילת לא מעט כסף כדי ליצור אווירה נעימה ומוסדרת לא שומרים? אתם יודעים מה, אין לי ספק שלא מדובר בתושבי אילת, וגם לא במשפחות כי אם בצעירים, ועדיין, מה בדבר ה'לכלכת- שילמת?' ואיפה כאן הפיקוח? כך או כך, מן הראוי שהמראות האלו לא יחזרו עוד על עצמן לא בחוף הזה ולא בשום חוף מחופי אילת.
את תגובת עיריית אילת לא הספקתי לקבל עד לסגירת הגיליון, בשל העברת השאלות בזמן קרוב מדי לסגירתו לדוברת, ואולם אשמח מאוד לפרסם את התגובה בשבוע הבא.

אבק תאכלותמונת כתבה


כאילו שלא די בעובדה שאילת היא עיר מאובקת, דיירי אברהם אבינו, המתגוררים בקצה הכביש העוקף בשחמון, נאלצים כבר כמה שנים 'לאכול' אקסטרה אבק, כמנת חלקם על בסיס יום יומי, רק בגלל קטע כביש שאינו סלול, שמוביל מסוף קטע הכביש העוקף הסלול לעבר נחל גרוף וממנו ימינה לק.צ.א.א. שמאלה למחצבה של נופי ולחוות הגמלים. התמקמתם? ובכן, מה שלא מצליחים דיירי השכונה האיכותית הזו להבין זה למה במשך השנים, אף אחד לא דואג לסלול את קטע העפר הזה שנמשך רק כמה מטרים וחסוך מהם את כמויות האבק הבלתי נסבלות. תוסיפו לזה את העובדה כי על הכביש הזה נעות בכל יום עשרות משאיות, טרקטורים ומני כלי רכב כבדים, תוסיפו להם את הג'יפים, הטרקטורונים ושאר מחוללי אבק שיורדים לשטח, ובעיקר תוסיפו לזה את העבודה כי בקצה הקטע הזה מקדם את פניכם שלט שאומר 'כביש פרטי'. עכשיו תחברו את הכל, ותבינו למה הדיירים כל כך זועמים, ולה הם מרגישים שלאף אחד בעירייה לא ממש אכפת להם. עובדה, לטענתם הם כבר פנו לכל גורם אפשרי בעירייה, אלא שאף אחד כאן לא טורח לפתור את הבעיה הכל כך פשוטה לכאורה- סלילה. "המכוניות טסות כאן ומעלות לשמיים ענני אבק מחרידים", מספרת יונה, דיירת בשכונה, "יש כאן כבר שתי דיירות שחלו במחלות נשימה כתוצאה מכמויות האבק שכולנו נאלצים לסבול כאן. אני מתגוררת בדירת קרקע ולא יכולה ליהנות מישיבה בחצר. פניתי לעירייה, לאיכות הסביבה, הם באו, צילמו, אבל בפועל לא עושים כלום. אז הנה, הייתי, ראיתי, נשמתי, צילמתי, וגם אני לא קיבלתי את תגובת העירייה לשאלות שנשלחו לפחות פעמיים. מה יהיה?

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש