פרסומת
דלג

פיקוח מחירים בחופים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 6/8/2014 15:16 ● ערב ערב 2666
מתי בפעם האחרונה שילמתם בחוף הים 10 ₪ עבור בקבוק מים מינראלים קטן?. ואולי נדרשתם לשלם 15 ₪ עבור מיטת שיזוף, 10 ₪ עבור כסא והיד עוד נטויה. אז זהו, שמעכשיו לא עוד.מחירון אחיד אותו אשרה לאחרונה מועצת העירייה, תיישר קו בחופים לפחות בתשעה פריטים מובילים. אל תסכימו לשלם יותר
פיקוח מחירים בחופים

בימים אלו ממש מקבלים כל בעלי החופים באילת מכתב עליו חתום מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, ובו הסבר קצר וברור על החלטת מועצת עיריית אילת מהחודש שעבר, לקבוע מחירון אחיד ומומלץ לתשעה מוצרים שכיחים הנמכרים בחופי הרחצה. כך למשל על פי המחירון שאושר ונשלח אל כל בעלי החופים, מחיר ארטיק קרח יעמוד על 4 ₪ ולא 5 ₪ כפי שהוא נמכר כיום בחופים רבים בעיר. מחיר בקבוק מים מינראלים קטן יעמוד על 5 ₪ בלבד ולא 10-8 ₪ כפי שהוא נמכר כיום. זאת ועוד מחיר בקבוק מים מינראלים גדול יעמוד על סכום של 10 ₪, בירה ישראלית מהחבית 1/3 ליטר- 18 ₪, בירה ישראלית מהחבית 1/2 ליטר- 24 ₪, שתייה מוגזת 330 מ"ל- 8 ₪, צ'יפס גדול- 20 ₪, השכרת מיטת שיזוף- 12 ₪ והשכרת כסא – 6 ₪.
מחירון זה הוא תוצר של הוועדה שהוקמה על ידי מועצת עיריית אילת, לשמירה על הפטור ממע"מ. בראש הוועדה משמש סגן וממלא מקום ראש העירייה, אלי לנקרי, וחברים בה נציגי כל המגזרים בעיר. במסגרת עבודת הוועדה, נעשתה בין השאר בחינה ובדיקה של מחירי מוצרים שכיחים הנמכרים בחופי הרחצה בארץ ובכלל זה באילת.
במכתב שקיבלו לאחרונה בעלי החופים בעיר וחתום על ידי מנכ"ל העירייה פיליפ אזרד, נכתב בין השאר: "חופי אילת הם הפנים של העיר ואנו מחויבים לכך שהפטור ממע"מ יבוא לידי ביטוי במחירי המוצרים לתייר. המטרה- שחופי אילת יהיו לא רק היפים אלא גם הזולים ביותר במדינת ישראל".
עוד מצוין במכתב כי עיריית אילת תצא במבצע פרסום מקומי וארצי של המחירים בחופים לידיעת הציבור. "זאת ועוד, תפעל העירייה באמצעות סיירת התיירות לוודא כי מחירי המוצרים ברשימה אכן נשמרים".
במילים אחרות, בימים אלו מעדכנים כל החופים את מחיריהם. נתקלתם במחירים גבוהים מהמומלץ? אל תהססו לפנות לסיירת תיירות.
מי שהיה בין הראשונים לברך ולקדם את הרעיון היה אבי כראל, הבעלים של מסעדת וחוף 'מיקה' שמסר בתגובה להחלטת העירייה: "אנחנו תומכים באופן מלא במחירון החדש, ואף יישמנו אותו באופן מיידי במסעדה עם קבלת המחירון. אני רואה בשמירה על חוק המע"מ כראשון במעלה בשמירת תדמיתה של העיר אילת כעיר תיירות הוגנת, ומבקש לברך את העירייה ואת תאגיד התיירות על הצעד.המחירון האחיד הינו צעד חשוב ואני קורא לכלל בעלי החופים לאמץ אותו ולנהוג כמונו".

עידו דורון, מהבעלים של חוף 'ברביץ' פעל גם הוא לאחרונה ליישור קו מול המחירון שקבעה עיריית אילת. השבוע מסר עידו: "אנחנו בחוף 'ברביץ'' עושים כל שנדרש על מנת לעבוד בשיתוף פעולה מלא מול עיריית אילת וגורמי התיירות. אנחנו מברכים על כל צעד שנעשה בדרך להפוך את אילת לידידותית יותר עבור הנופשים בה ובדרך לשינוי תדמיתה של העיר".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש