פרסומת
דלג

מקנדה באהבה

מאת: סימונה סולומון שאואט למערכת ערב ערב באילת ● 6/8/2014 15:23 ● ערב ערב 2666
למרות המצב הביטחוני בארץ ,הגיעו לאחרונה לאילת למעלה מ – 100 צעירים וצעירות מקנדה, במסגרת תוכניות קיץ יהודיות שונות. הצעירים לא נשארו אדישים למצב, תרמו כספים לרכישת תחתונים וגרביים לחיילי עוטף עזה ונרתמו לצבוע ולחדש מקלטים בעיר. כבוד
מקנדה באהבה

תמונת כתבה


למרות המצב הביטחוני בארץ, הפגינה קהילת יהודי טורנטו בקנדה חזית אחידה עם הארץ ואישרה בתאום עם גורמים בטחונים, את הגעתם של למעלה מ- 100 צעירים וצעירות קנדים במסגרת שני פרויקטים שתוכננו לקיץ הזה. גם ביטול הטיסות של חברת 'אייר קנדה' לא מנעה מכ- 20 חברי קבוצת ה'דילרים' מלהגיע לישראל ולהפגין סולידריות ציונית, כשהם מסבים את הטיסה לחברת 'אל על'. הסולידריות נמשכה עם תרומתם של בני הנוער הקנדים לחיילי צה"ל. אלו אספו מכיסם סכום של כ - 2,000 דולרים בהם רכשו תחתונים, גרביים, גופיות ומגבות. צעירי תוכנית 'עמיתי דילר' ששהו באילת לא ויתרו גם על השתתפות פעילה בעצרת למען חיילי צה"ל שהתקיימה בשבוע שעבר בעיר ורשמו התרגשות עצומה.
'עמיתי דילר' היא תכנית מנהיגות יהודית להעצמת בני נוער מרחבי הארץ ומהתפוצות, שהחלה את דרכה בישראל לפני 15 שנה. באילת ובחבל אילות פועלת התכנית בתמיכת תכנית 'שותפות ביחד' (שותפת 2000) אילת-אילות של הסוכנות היהודית ופדרציית טורונטו. באילת התארחו בני הנוער מקנדה בבתי עמיתיהם, תלמידי כיתות י'-י"א הפעילים בתכנית, במסגרת ביקורי הגומלין.
קבוצה נוספת של 92 צעירים קנדיים, המשתייכים לקבוצת 'יהודה הצעיר קנדה', שגם לא הם לא ויתרו בקיץ הזה על ההגעה לאילת, צבאו על שישה מקלטים בעיר ופעלו לחידושם. שני מקלטים ציבוריים ברחוב ירושלים השלמה, ושלושה מקלטים בבתי הספר 'אלון', 'אלמוג' ו'ימין הרצוג', בסיוע אגף הביטחון בעירייה, שסיפקו את חומרי הניקיון והצבע, נוקו המקלטים ונצבעו.
ארגון 'יהודה הצעיר קנדה' הינו ארגון ציוני, במסגרתו יוצאים חניכיו, מדי קיץ למסע מנהיגות בן חמישה שבועות בישראל, ורק לאחריו מוסמכים החניכים כמדריכים במחנות. זיו ארביב, רכז התכנית ציין, כי התנדבות למען הקהילה הוא חלק חשוב במסע וכי החניכים עושים כן בשמחה ובאהבה, במהלך כל המסע. "בצביעת המקלטים היה בעיניהם ערך מוסף בעיקר על רקע המצב הביטחוני" ציין ארביב.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש