פרסומת
דלג

נפרדים מטולי

מאת: מערכת ערב ערב ● 6/8/2014 15:23 ● ערב ערב 2666
מאת: אורית ברוד / מאות חברים, מכרים ובני משפחה כואבים ליוו ביום שני השבוע את טולי בדרכו האחרונה. ככה כולם קראו לו, לשלמה לבן, סקיפר בכל רמ"ח איבריו, איש ים, אחד האנשים הצבעוניים שהכירה אילת. עם הזולה על שפת הים, הבית בשקמונה הוא חי את חייו האמיתיים
נפרדים מטולי

מי שהכיר את שלמה לבן מהר מאוד שכח את קוראים לו, שכן כולם בעיר הכירו אותו בשם 'טולי'. סקיפר נצחי, תמיד עם חיוך אופטימי על השפתיים, לחיצת יד חזקה מאוד וחיבוק חזק וחם. "טולי אהב וטרף את החיים בכל דרך אפשרית", כך סיפרו עליו השבוע החברים.
טולי אהב את הים וחיי אותו, אם במסגרת עבודתו כסקיפר (היה אחד הסקיפרים הוותיקים בעיר), ובמסגרת כל רגע פנוי שהיה לו אותו היה מעביר כמה שיותר קרוב למים. אם הייתם עוברים ליד הזולה שלו בחוף הדרומי, הוא היה מארח אתכם כיד המלך, עם קוקטליים, שרק טולי ידע להכין, שלל פירות, שתמיד דאג לקלף ולכבד. לעולם לא הייתם תופסים את טולי בידיים ריקות, כאילו זאת הייתה מטרתו בחיים- להעניק מכל הלב.
"כשטולי שאל אותך מה העניינים ומה קורה, זה לא היה כדי לצאת ידי חובה, אלא הוא באמת התכוון לזה ובאמת רצה לדעת מה קורה בחיים שלך", מספרים החברים.
מאות חברים נפרדו מטולי ביום שני האחרון, "הוא בטח היה צוחק ולא מבין איך זה שאנחנו לא נפרדים ממנו בים, עם איזה משקה טוב וכמה פירות", כמו שאהב, הם הצרו.

בינואר 2014 התגלה אצל טולי סרטן ריאות בדרגה שלכולם כולל לטולי עצמו היה ברור שאין ממנה מנוס, וזה לאחר שהמערכת החיסונית שלו כבר היתה ממש חלשה. אבל טולי, עד יומו האחרון, עד הדקות האחרונות שלו לא הפסיק לחייך, ולהרגיע את כולם ש"הכל יהיה בסדר".
בשבועיים האחרונים אחרי קריסת מערכות קשה הוא אושפז בבית החולים 'בלינסון', אבל טולי רצה הביתה לאילת, וכאן, בימיו האחרונים סעדו אותו בנו צוף, גרושתו פולה, לימור בת דודתו וחברים קרובים נוספים.
"היומיים האחרונים דווקא היו מגניבים", מספר בנו צוף.
"כל החברים הטובים שלי, שהיו ממש כמו בניו של טולי, היינו סביבו. צחקנו עשינו שמח עד כמה שאפשר היה והוא דאג לא להראות לנו עד כמה באמת סבל. קשה היה לו לראות שאנחנו סובלים וכואבים את כאבו"- מספר לי צוף שדומה לאביו כשתי טיפות מים. "הוא קרא להם ה'נסיכים שלי' לכל החברים שלי שהפכו גם לחברים שלו. אבא תמיד לימד אותי ולא הפסיק להגיד לי את זה גם בנשימותיו האחרונות- תעשה כל מה שאתה רוצה לעשות, מתוך אהבה ותשוקה לעניין ולא כי אתה צריך ולא כי אמרתי לך. תמיד באהבה שלמה".

תמונת כתבה


אז, טולי יקר, באמת שתחסר לכל חבריך בכל פינה שנסובב את הראש, בכל מסיבה שתהיה בעיר , תחסר גם לדגים בים וכמובן לאנשים.
תנוח על משכבך בשלום ועם חיוך גדול על השפתיים.


חדשות אילת