פרסומת
דלג

מלון 'מרידיאן' יימכר לפי שווי של 220 מיליון שקלים

מאת: עומר כרמון ● 29/8/2014 23:01 ● ערב ערב 2669
נמשך הקרב בין פרוספר אמויאל לדוד פתאל. חברת האחים עופר המחזיקה במחצית ממניות מלון 'מרידיאן אילת' התחייבה השבוע בבית המשפט: לא נמכור את המניות שלנו לרשת 'אסטרל', בתנאי שתהיה התחייבות ברורה של דוד פתאל ופרוספר אמויאל, שאחד מהם ירכוש את המניות בתוך חצי שנה. השר לשעבר, אהרון אבו חצירא, נציגו בישראל של פרוספר אמויאל המחזיק במחצית השנייה של מניות המלון: "לפני שלושה חודשים התקיימה פגישה בין פתאל לאמויאל. השניים החליפו דברים קשים וכינו אחד את השני 'גנב'". רשת פתאל: "חרף הצלחה ניהולית מסחררת של פתאל, עינו של אמויאל נהיתה צרה בדמי הניהול שפתאל זכאית להם"
מלון 'מרידיאן' יימכר לפי שווי של 220 מיליון שקלים

חברת האחים עופר מסרה השבוע לבית המשפט כי היא מוכנה להמתין חצי שנה עד שיוכרע האם מניותיה במלון 'מרידיאן' יימכרו לאיש העסקים הצרפתי פרוספר אמויאל או לחברה בבעלות משותפת של אמויאל ובעל רשת מלונות פתאל, דוד פתאל.

כיום מחזיקה חברת האחים עופר במחצית ממניות מלון 'מרידיאן' ואמויאל מחזיק במחצית השנייה. הצדדים סיכמו כי מחיר המלון יעמוד על 220 מיליון שקלים ולפיכך מחצית מהמניות יימכרו תמורת 110 מיליון שקלים. לדבריהם, מחיר המלון נקבע בהתאם להצעה שהגישה בשנה שעברה חברת 'אסטרל' לרכישת המניות מהאחים עופר. העסקה עם רשת אסטרל לא יצאה לפועל, מכיוון שפרוספר אמויאל ניצל את זכותו להתנגד לה.

"המלון לא היה על המדף למכירה. אנחנו התגלגלנו להליך כאן בגלל הצעה של צד שלישי – רשת מלונות 'אסטרל'", הסביר בבית המשפט בא כוחם של האחים עופר. "אם יש תהייה מה פשר המוכנות להמתין, הסיבה היא פשוטה: מדובר בשני שחקנים (פתאל ואמויאל, ע.כ) שאנחנו מכירים. אני חושב שבפרק הזמן הזה גם לא צריך להיות חשש מפני צד שלישי. לא נמכור לצד שלישי, ובתנאי שתהיה התחייבות ברורה של שני הצדדים כאן, שאחד מהם יבצע את העסקה".

פגישה קשה


לפני חמש שנים רכשו פתאל ואמויאל מחברת 'אזורים תיירות', 11 בתי מלון. ביניהם מרבית מלונות 'שרתון' בישראל וגם 'שרתון אילת'. בנוסף קיבלו לבעלותם מחצית מהבעלות על מלון 'הרודס' באילת. מי שתיווך והוציא לפועל את העסקה, הוא השר לשעבר אהרון אבו חצירא - נציגו בישראל של פרוספר אמויאל. השבוע סיפר אבו חצירא לבית המשפט על העימות הקשה שפרץ בחודשים האחרונים בין פתאל לאמויאל. הסיבה לקרע היא טענתו של אמויאל שרשת פתאל, המנהלת את מלון 'מרידיאן' מושכת לזכותה סכומי כסף גדולים מדי. לטענת אבו חצירא, לפני שלושה חודשים התקיימה פגישה בין דוד פתאל לפרוספר אמויאל. השניים החליפו דברים קשים ולטענתו כינו אחד את השני 'גנב'. אמויאל הבהיר לאחר הפגישה כי אינו מוכן לעשות עסקים נוספים עם פתאל והוא מעוניין בפירוק השותפות. רשת פתאל טוענת מנגד, כי אמויאל מנסה ליצור מצג שווא של סכסוך כדי לאלץ את פתאל להסכים לקיצוץ בדמי הניהול. "הסכסוך הנטען לא סכסוך הוא", טוענת רשת פתאל. "חרף הצלחה ניהולית מסחררת של פתאל, עינו של אמויאל נהיתה צרה בדמי הניהול שפתאל זכאית להם בהתאם להסכם הניהול שנחתם. אמויאל מנסה ליצור באופן מלאכותי מחלוקת וסכסוך כדי לשנות את ההסכמים החתומים". להוכחת טענותיה, הציגה רשת פתאל תמלול הקלטת שיחה שקיים דוד פתאל עם אהרון אבו חצירא. בשיחה שהוקלטה בחשאי מודה אבו חצירא כי דרישתו של מויאל מפתאל להפחתת דמי הניהול במלון 'מרידיאן', היא הסיבה לעימות. "לא נעים לגלות שהקליטו אותך", אמר השבוע אבו חצירא בבית המשפט. "אני היוזם של החיבור בין 'פתאל' לבין אמויאל לרכישת 11 בתי מלון וחייתי את הנושא הזה. כל המטרה שלי, לשמור על יחסים טובים ביניהן. אני מעריך את העבודה של פתאל בבתי המלון".

בחצי השנה הקרובה יכריע בית המשפט האם מחויב אמויאל לרכוש את מניות האחים עופר במלון 'מרידיאן' יחד עם רשת פתאל ובכך לאפשר לפתאל להמשיך ולנהל את המלון, או שיוכל לרכוש את המניות בעצמו ולדחוק את פתאל מהמלון המצליח. להחלטה זו יהיו השלכות גם על עתיד שאר המלונות שכיום אמויאל ופתאל מחזיקים במשותף.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש