פרסומת
דלג

מעון ויצ"ו בשחמון: כיתת הפעוטות ננטשה

מאת: עומר כרמון ● 6/2/2015 23:29 ● ערב ערב 2064
לאחר שבחודש האחרון התעורר חשד לשלושה מקרי רשלנות חמורה בכיתת הפעוטות במעון ויצ"ו בשחמון, החליטו כרבע מההורים בכיתה להוציא את ילדיהם ולהעבירם למעונות פרטיים ומטפלות. ביום שישי שכחו המטפלות פעוט בן שנה וחצי, שהוריו איחרו להגיע ללוקחו. ימים אחדים קודם לכן, הופסקה עבודתה של מטפלת, לאחר שלפי החשד טלטלה את אחד הפעוטות בכיתה. לפני כחודש נפצעה פעוטה קשה, כשראשה נתקע בין שלבי מתקן שעשועים בחצר המעון. אחת האמהות סיפרה ל'ערב ערב': "מאז האירוע הראשון הותקנו בגן לחצני מצוקה. המטפלות עברו רענון של עזרה ראשונה. השבוע הגיעה לגן מנהלת מהצפון. המפקחת של אזור הדרום נשארה כל השבוע. רק חבל שהדברים נעשים לאחר שמתרחש האסון ולא לפני כן"
מעון ויצ''ו בשחמון: כיתת הפעוטות ננטשה

לאחר שבחודש האחרון התעורר חשד לשלושה מקרי רשלנות חמורה בכיתת הפעוטות במעון ויצ"ו בשחמון, החליטו כרבע מההורים בכיתה להוציא את ילדיהם ולהעבירם למעונות פרטיים ומטפלות. ביום שישי האחרון נעלו המטפלות בכיתה, פעוט בן שנה וחצי, שהוריו איחרו להגיע ללוקחו. הוא ישן וחולץ מהמעון ללא פגע. ימים אחדים קודם לכן, הופסקה עבודתה של מטפלת, לאחר שלפי החשד טלטלה את אחד הפעוטות בכיתה. לפני כחודש נפצעה פעוטה קשה, כשראשה נתקע בין שלבי מתקן שעשועים בחצר המעון. הפעוטה מאושפזת במחלקת השיקום בבית החולים 'תל השומר', ולאחר שנדמה היה בתחילה כי מצבה משתפר, כעת התחושה פחות אופטימית.

"אין רשלנות יותר גדולה"


אביה של הפעוטה שמאושפזת במחלקת השיקום בבית החולים 'תל השומר', אמר השבוע לתקשורת: "ילד יכול ליפול, לקבל מכה, אבל לעלות על סולם מגלשה, שיש עליו שלט: 'העלייה למתקן בליווי מבוגר עד גיל ארבע', ואין שם השגחה - אין רשלנות יותר גדולה מזה. אנחנו צריכים להתחיל הכל מהתחלה: הליכה, עמידה, ישיבה. הילדה לא עושה כלום. אנו ממתינים לתשובת הרופאים לגבי הנזק המוחי שנגרם לה".

אחת האמהות לפעוטות בכיתה, אמרה השבוע ל'ערב ערב': "מאז האירוע הראשון הותקנו בגן לחצני מצוקה. המטפלות עברו רענון של עזרה ראשונה. השבוע הגיעה לגן מנהלת מהצפון. המפקחת של אזור הדרום נשארה כל השבוע. הגיעה לתגבור גם מטפלת ותיקה ומוערכת ממעון ויצ"ו בשדרות התמרים. רק חבל שהדברים נעשים לאחר שמתרחש האסון ולא לפני כן".

"פועלים בשקיפות מלאה"


מרשת ויצ"ו נמסר בתגובה: "ויצ"ו מחויבת להבטיח את שלומם וביטחונם של כל הילדים המתחנכים במעונותיה ופועלת בהתאם לנוהלי ביטחון ובטיחות מחמירים ביותר. אנו מצרים על האירועים האחרונים ומתייחסים אליהם בחומרה רבה. ויצ"ו פועלת לברור הנסיבות שהובילו למקרים ותנקוט, בכפוף לדין בכל האמצעים הנדרשים כדי לטפל בהם, להסיק את המסקנות וליישמן, על מנת להבטיח שלא יישנו ולמען הבטחת שלומם של הילדים. אנו מבקשים לציין כי מדובר באירועים חריגים שאינם משקפים את העשייה החינוכית של ויצו, הנעשית באמצעות אלפי מנהלות, גננות ומטפלות העושות עבודתן נאמנה מתוך אחריות ומסירות רבה. אנו פועלים בשקיפות מלאה ובשיתוף פעולה עם ההורים במעון ונדווח תוצאות הטיפול במקרים".

ממשרד הכלכלה נמסר: "האירועים שהתרחשו במעון דווחו לאגף מעונות יום במשרד הכלכלה, הם נבחנים על ידי מפקחות האגף, המלווים גם את פעילות הארגון המפעיל את המעון. נציין כי הנושא נמצא גם בטיפול המשטרה, ולפיכך לא נוכל להרחיב בנושא. נציין כי הארגון פועל אל מול הורי הגן ונוקט פעולות התערבות איוש המשרות בממלאות מקום, בהן קורסי עזרה ראשונה ובטיחות לצוות, בקרה רציפה ועוד".

חדשות אילת