פרסומת
דלג

סקר שהוכן עבור העירייה: אזרחי ישראל תומכים ברכבת לאילת

מאת: עומר כרמון ● 13/2/2015 22:29 ● ערב ערב 2693
סגן ומ"מ ראש העירייה, אלי לנקרי: "מתברר שהציבור בישראל חושב על פרויקט הרכבת לאילת, בדיוק כמו הנהגת המדינה, והנהגת ותושבי העיר, ולא כמו בעלי אינטרסים ועניין כלכליים ואחרים או הגופים 'הירוקים' שמתנגדים לרכבת מסיבות שונות"
סקר שהוכן עבור העירייה: אזרחי ישראל תומכים ברכבת לאילת

סקר שביצע עבור עיריית אילת, מכון 'גיאוקרטוגרפיה' – בבעלות פרופ' אבי דגני וד"ר רינה דגני, בקרב מדגם מייצג של 504 מאזרחי ישראל, מצא כי למרות התנגדות ארגוני הסביבה, בקרב הציבור הישראלי קיימת הכרה בחשיבות הרכבת לפיתוח העיר אילת. 90 אחוזים מאזרחי ישראל סבורים שהרכבת לאילת תסייע בחיזוק אילת. 87 אחוזים סבורים כי הרכבת תסייע לפיתוח הנגב ויישוביו. 77 אחוזים סבורים כי סלילת הרכבת תסייע לחיזוק מעמדה של אילת כעורף אסטרטגי דרומי לישראל. 72 אחוזים מהציבור סבורים כי סלילת קו מהיר לאילת חשובה ומוצדקת מכל בחינה, כולל חשיבות אסטרטגית לאומית. 60 אחוזים הצהירו כי במידה וייסלל קו רכבת שיעשה את הדרך מתל אביב לאילת בשעתיים ורבע, הם יעדיפו לנסוע ברכבת.

עוד מצא הסקר, כי 44 אחוזים מתושבי ישראל ביקרו באילת בשנתיים האחרונות. 63 אחוזים מהם הגיעו לאילת ברכב פרטי. 20 אחוזים הגיעו באוטובוס ורק 17 אחוזים הגיעו בטיסה.

סגן ומ"מ ראש העירייה, אלי לנקרי, מסר בתגובה לממצאי הסקר: "מתברר שהציבור בישראל חושב על פרויקט הרכבת לאילת, בדיוק כמו הנהגת המדינה, בתוכם: ראש הממשלה ושר התחבורה, וכמו הנהגת ותושבי העיר, ולא כמו בעלי אינטרסים ועניין כלכליים ואחרים, או כמו הגופים 'הירוקים' שמתנגדים לרכבת מסיבות שונות".

חדשות אילת