פרסומת
דלג

המסתננים תקפו את בעל הפיצוציה וזוכו

מאת: עומר כרמון ● 13/2/2015 22:54 ● ערב ערב 2693
אבי חזן שהותקף ונפצע קשה בידו: "התקשרתי לתובעת והיא אמרה שכתב האישום בוטל בשל 'חוסר עניין לציבור', מכיוון שבאחד מסרטוני מצלמות האבטחה רואים אותי תוקף את המסתננים בחוץ. אמרתי לה: 'אתם רואים בסרטון נהג מונית שסייע לי. לא אותי. את לא רואה שלבשתי חולצה כחולה באותו יום והאיש שאת רואה בסרטון לובש חולצה לבנה?'. היא ענתה לי: 'מה, זה לא אתה בסרטון? מה אתה אומר. טוב. אתה יכול לערער אם אתה רוצה'
המסתננים תקפו את בעל הפיצוציה וזוכוהפרקליטות החליטה לבטל את כתב האישום כנגד שלושה מסתננים מאריתריאה שנטען כי תקפו את בעל פיצוצית 'גלגל' בשדרות התמרים. עו"ד אורי דייגי, המייצג את אחד הנאשמים, אמר ל'ערב ערב': "הפרקליטות צפתה שוב במצלמות האבטחה. רואים שם בבירור כי הסרטון סותר את טענות בעל הפיצוציה. הוא טען שהאריתריאים תקפו אותם עם אבן, אבל במצלמות האבטחה רואים שדווקא בעל הפיצוציה היה הרוח הפעילה בסיפור הזה".

בעל הפיצוציה, אבי חזן, הגיב בזעם רב להחלטה: "התקשרתי לתובעת והיא אמרה שכתב האישום בוטל בשל 'חוסר עניין לציבור', מכיוון שבאחד מסרטוני מצלמות האבטחה רואים אותי תוקף את המסתננים בחוץ. אמרתי לה: 'אתם רואים בסרטון נהג מונית שסייע לי. לא אותי. את לא רואה שלבשתי חולצה כחולה באותו יום והאיש שאת רואה בסרטון לובש חולצה לבנה?'. היא ענתה לי: 'מה, זה לא אתה בסרטון? מה אתה אומר. טוב. אתה יכול לערער אם אתה רוצה'. היא לא טרחה להסתכל על הסרט. יש שם מצלמות שמראות בבירור שהותקפתי. יש לי מוגבלות חזקה ביד מאז התקיפה. אני לא מבין, איפה הצדק?".

"כינה אותנו 'כושים'"


כזכור, צילומי מצלמות האבטחה שנחשפו ב'ערב ערב', מחזקים את עדותם של אבי חזן, ועדים נוספים שנכחו במקום. חזן נראה במצלמות כשהוא מתייחס למסתננים בכבוד. אין בסרטון כל סימן שעשוי לאשש את טענת המסתננים כאילו תקף אותם או התגרה בהם.

בכתב האישום נטען כי המסתננים תקפו את חזן, משום שסירב למכור להם בירות באמצע הלילה, מכיוון שהדבר נאסר בחוק . כשחזן ליווה אותם מחוץ לחנות, הם יידו אבן גדולה שפגעה בראשו, הוא החל לדמם ואיבד את ההכרה. במהלך נפילתו, שבר את מרפק ידו השמאלית. הנאשמים טענו כי פרטי האירוע שונים בתכלית. לדבריהם, נכנסו לפיצוציה וביקשו לרכוש בירות. התפתח ויכוח, בעל הפיצוציה כינה אותם 'כושים', דחף אותם והכה אותם באגרופים והם רק הגיבו. לטענתם, לא השליכו אבן לעבר בעל הפיצוציה, אלא מצית.

חדשות אילת