פרסומת
דלג

שופטים ומשוררים

מאת: עומר כרמון ● 13/2/2015 23:38 ● ערב ערב 2693
בשני פסקי דין שנתנו השבוע, נחה רוח השירה על שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, ושופט בית משפט השלום בעיר, יוסי טופף
שופטים ומשורריםבפסק הדין הנוגע למשבר העגלים בתחנת ההסגר בקיבוץ אילות, נזכר השופט רובינשטיין בשיר של נתן אלתרמן:

"תחנת הסגר מעין זו בה עסקינן, קרויה בלעז 'קרנטינה', וזכור שירו של נתן אלתרמן 'קונצרטינה וגיטרה', המספר על גב' נינה סניטר בקרנטינה, שסיפרה 'על מחלות עונתיות לפי תקופות, וכמו כן על השירות הפרופילקטי, שנועד למניעת המגפות... השירות צריך היה להינתן על ידי המדינה, כמובן בתשלום הראוי, כאותה קרנטינה שגב' נינה בשירו של אלתרמן עבדה בה כסניטר".

השופט טופף, הצעיר בגילו מהשופט רובינשטיין, נזקק השבוע דווקא למילות שירו של מאיר אריאל, 'אגדת דשא', כדי להסביר את פסק הדין הנוגע לעבירת המין שביצע מעסה בבית מלון בעיר.

"הנאשם נתן דרור לידיו אל אזורים שמחוץ לגבול המותר במהלך עיסוי מקצועי, תוך ניצול בוטה של המתלוננת ובאמון שנתנה בו, עת נשכבה בבטחה על מיטת הטיפולים וציפתה בתמימותה לעיסוי מקצועי ומהנה כיאה לעיסוי זוגי לצד בן זוגה. הדבר מזכיר, בהקשר אחר, התרחשות אגב מגע ראשוני של אהבת נעורים, את שירם של מאיר אריאל ושלום חנוך 'אגדת דשא', המתאר התרחשות עם רכיבים דומים, אך כל כך שונים: 'מתחת לראשי מונחת ירך ועל בטני צרור תלתלים מוטל. בלאט יוצאות ידיים אל הדרך, ומסלולן ארוך ומפותל'. ידיו של הנאשם יצאו בלאט למסלול ארוך ומפותל, אך כלל לא תמים, לעבר הירך ולמעלה מכך".


ידיעות קשורות:


בגלל רשלנות משטרת אילת: מעסה זוכה מביצוע מעשים מגונים
משבר העגלים: המדינה חויבה להקים תחנת הסגר חדשה בערבה

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש