פרסומת
דלג

תשוש נפש: הפקירו אותי בלב הפזורה הבדואית

מאת: עומר כרמון ● 14/3/2015 01:58 ● ערב ערב 2697
תושב אילת דורש משירות בתי הסוהר פיצוי בסך 34 אלף שקלים, לאחר שלטענתו הופקר בלב המדבר, עם כרטיס אוטובוס לבאר שבע: "חששתי ללכת בחשיכה בלב הפזורה הבדואית. איני מכיר את הסביבה ואיני דובר ערבית. אני חולה נפש. עקב מחשבות שווא התייצבתי במשטרת אילת וביקשתי עזרה. לא קיבלתי את הטיפול האנטי פסיכוטי לו אני זקוק, ואשר למיטב ידיעתי הביאה אמי לבית המעצר"
תשוש נפש: הפקירו אותי בלב הפזורה הבדואית

תושב העיר הגיש השבוע תביעה לפיצוי בסך 34 אלף שקלים, נגד שירות בתי הסוהר (שב"ס). העותר נעצר לפני כחודשיים במשטרת אילת. הוא הגיע לתחנה ואמר ליומנאי שבכוונתו לרצוח את חברו. למרות שמדובר בתשוש נפש שגם לפני שנתיים התייצב בתחנת המשטרה וטען שרצח אדם (מה שהתברר כעורבא פרח), הוחלט לעצור אותו להביאו למחרת בפני שופט. לאחר שנשלח, בהוראת בית המשפט, למעצר ב'אוהלי קידר' כדי שייבדק בידי הפסיכיאטר המחוזי, הוא לא הובא לדיון בעניינו בבית המשפט המחוזי. נציג שב"ס אמר לשופט בבאר שבע, שהעציר מאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי – עובדה שלא היתה נכונה. למרות שהשופט הורה על שחרורו כבר בשעות הצהרים, נותר התובע במעצר עוד שעות אחדות. רק בשעות הערב שוחרר וקיבל כרטיס אוטובוס לבאר שבע, ולא לביתו באילת. כשיצא מחוץ לשערי בית המעצר, מצא את עצמו בלב הפזורה הבדואית, מבלי שידע לאן עליו לנסוע. לאחר שעות אחדות, הצליח בעזרת עוברי אורח ליצור קשר עם אמו. היא רכשה עבורו כרטיס נסיעה לאילת והוא שב לביתו.

"ההוראה לא בוצעה"


"אני חולה נפש. עקב מחשבות שווא התייצבתי במשטרת אילת וביקשתי עזרה", טוען התובע בעתירתו. "נעצרתי בחשד לעבירת איומים, איני יודע על מי איימתי. כאמור לעיל, ביקשתי רק עזרה. ביממה הראשונה למעצרי, למעט חקירה ראשונית באישון לילה, לא נחקרתי ולא נלקחתי לבדיקת פסיכיאטר ולו בחדר מיון. ידוע לי שאמי הביאה לבית המעצר את התרופות הפסיכיאטריות אותן אני נוטל, לצד מרשם, עד לאחר הדיון, לא קיבלתי הטיפול לו אני זקוק. למחרת נלקחתי לבית המשפט ומעצרי הוארך עד לצהרי היום למחרת. למחרת האריך בית המשפט את מעצרי בחמישה ימים נוספים, תוך שהורה למשטרה להעביר אותי עד למחרת לבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי. הוראה זו לא בוצעה. נותרתי באילת בשעה זו ובערב הובאתי לכלא 'אוהלי קידר'. בשעות הבוקר המאוחרות נלקחתי לבדיקה במשרדי הפסיכיאטר המחוזי, שלאחריה, בשעות הצהרים, הושבתי לכלא 'אוהלי קידר'. שוחררתי למחרת בשעות הערב וקיבלתי שובר נסיעה לקווי האוטובוס העוברים בכביש 40 לכיוון באר שבע. חששתי ללכת לכביש בחשיכה בלב הפזורה הבדואית. איני מכיר את הסביבה ואיני דובר ערבית. גם מצבי הנפשי אינו טוב. במהלך כל התקופה בה הוחזקתי ב'אוהלי קידר', לא קיבלתי את הטיפול האנטי פסיכוטי לו אני זקוק, ואשר למיטב ידיעתי הביאה אמי לבית המעצר באילת. לבסוף הגעתי לבאר שבע בלילה. אנשים סייעו לי ליצור קשר עם אמי באילת והיא רכשה עבורי כרטיס אוטובוס".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "התביעה הונחה על שולחננו היום, נבחן אותה ונגיב כמקובל לבית המשפט״.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש