פרסומת
דלג

האגם של אילת לא יחזור

מאת: עומר כרמון ● 21/3/2015 00:20 ● ערב ערב 2698
כדי להגן על מחסום הכניסה הצפוני לאילת מפני שיטפונות, אישרה השבוע הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, את תוכנית הקרן לשיקום מחצבות ורשות הניקוז ערבה, לפתוח פתח בבור מחצבת שחורת, הסמוך לכביש 90. מהנדס רשות הניקוז ערבה, בועז רונן: "ברגע שהחליטו להציב את מחסום הכניסה בתוך ערוץ הנחל, זה מחייב אותנו להגן עליו. בשיטפון הבא, אולי תישאר שלולית בשחורת. לא יותר מזה"
האגם של אילת לא יחזורכדי להגן על מחסום הכניסה הצפוני לאילת מפני שיטפונות, אישרה השבוע הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, את תוכנית הקרן לשיקום מחצבות ורשות הניקוז ערבה, לפתוח פתח בבור מחצבת שחורת, הסמוך לכביש 90. מהנדס רשות הניקוז ערבה, בועז רונן, אמר ל'ערב ערב' כי מכיוון שהוחלט להציב את מחסום הכניסה לעיר בתוך ערוץ הנחל, נוצר הכרח לדאוג למתקן לריסון השיטפונות. "מצד אחד נעמיק את הבור במקום, אך מצד שני, ניצור פתח שיאפשר למים לגלוש בצורה מבוקרת לכיוון כביש 90, ולהמשיך לזרום מזרחה, מבלי לפגוע בשטחים החקלאיים של קיבוץ אילות ובמתקן טיהור השפכים של אילת", הוא הסביר.

ברגע שיגיע שיטפון, לא יהיה לנו יותר אגם?
"המים כבר לא יצטברו בבור למשך זמן. לאחר השיטפון, אולי תישאר שם שלולית קטנה. לא יותר מזה".

כזכור, לאחר השיטפון הגדול בנחל שחורת לפני כשנתיים, הפך האגם בשחורת למקום עלייה לרגל לאלפי תושבי העיר ולתיירים. חלק מהמבקרים שחה במים שעומקם הגיע לחמישה מטרים. אחרים עסקו בספורט ימי ובשיט. מכיוון שמדובר באדמת חרסית, המים אינם מחלחלים, ולכן אטרקציית האגם האריכה ימים. עצי השיטה במחצבה נשמרו בקפידה בידי החוצבים ונותרו על עמודים. מראה שהפך את האגם לאתר יוצא דופן. שיטפון שבכוחו למלא את הבורות באגם שחורת, מתרחש בממוצע כל כחמש שנים. גם בחורף שעבר התמלא הבור באופן חלקי.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש