פרסומת
דלג

באילת התברר: ירושלים אינה מאוחדת

מאת: עומר כרמון ● 10/4/2015 21:13 ● ערב ערב 2064
תושב מזרח ירושלים שנאשם כי תקף שוטרים בתחנת אילת והביע תקווה כי ארגון 'דאעש' יהרוג אותם ואת בני משפחתם, שוחרר בהוראת בית המשפט למעצר בית ללא איזוק אלקטרוני, מכיוון שהמדינה הודיעה כי בשל המצב הביטחוני במזרח ירושלים, אינה יכולה לאכוף שם את החוק. נציג המדינה הסביר: "זו המציאות הביטחונית שבה אנו חיים"
באילת התברר: ירושלים אינה מאוחדת

לפי כתב האישום, השתתף תושב מזרח ירושלים לפני חודש וחצי בתגרה ליד שיכוני 'הסינג סינג' באילת. בעת מעצרו, איים לפגוע בשוטר וקילל אותו: 'יא אהבל, תימני, שרמוטה'. בתחנת המשטרה בעיר, איים לפגוע בשוטרים ואמר: 'דאעש יבואו אליכם ויהרגו אתכם ואת הנשים שלכם ואת הילדים שלכם'. אחר כך ירק על מעילו של שוטר. שופט בית משפט השלום באילת, גל שלמה טייב, הורה לשחרר את הנאשם למעצר בית, כולל איזוק אלקטרוני. המדינה הודיעה כי הדבר אינו אפשרי ועל הנאשם להציע חלופת מעצר במקום אחר. נציג המדינה הסביר: "זו המציאות הביטחונית שבה אנו חיים. לא מדובר באי אכיפה בשל שיקולים כלכליים שניתן לרפאם באמצעות כסף או כוח אדם, אלא בתנאים אובייקטיביים ביטחוניים, כפי שבית המשפט מכיר מהמציאות שעולה במזרח ירושלים בתקופה האחרונה".

בא כוחו של הנאשם זעם על עמדת המדינה וביקש מבית המשפט לשחרר את הנאשם למעצר בית לאלתר: "הנאשם נותר עצור ונשללה חירותו, לא באשמתו, אלא בגלל התנהלות מעוררת תמיהות באשר לריבונות הנטענת של מדינת ישראל בירושלים המאוחדת", הוא אמר. "יש פה בעיה מהותית, שורשית. כיוון שהנאשם הוא אזרח מדינת ישראל. המקום אליו שוחרר לחלופה הוא בשטח מדינת ישראל. חוק יסוד כבוד האדם חל גם במקום הזה".

שופט בית משפט השלום בעיר, גל שלמה טייב, הסכים לבטל את האיזוק האלקטרוני, אך הורה לנאשם להפקיד ערבות עצמית נוספת בסך 20 אלף שקלים. "על אך שבית המשפט מודע למצב הביטחוני השורר במזרח ירושלים, נראה כי יש טעם נפגם לכך שלא ניתן לממש את התנאי באופן אפקטיבי, ואולם מציאות זו אינה צריכה לפגוע יתר על המידה בזכותו של הנאשם לחירות", קבע השופט.

כזכור, לפני שבועיים הורה שופט בית משפט השלום באילת, ליאור ברינגר, לא לפסול עד תום ההליכים את רישיון הנהיגה של תושב עילוט (הממוקמת בין נצרת לקריית ביאליק), מכיוון שהמדינה הודיעה כי הוא מתגורר בישוב שבו לא ניתן לאתר את כתובתו. הנהג מואשם בנסיעה במהירות 165 קמ"ש בכביש הערבה, אך נציג המדינה הודיע לשופט: "עקב כך שלא הצלחנו לאתר את המשיב והכתובת היא במקום שלא מבוצעים אישורי מסירה, אבקש למשוך את הבקשה".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש