פרסומת
דלג

העיקר הבריאות

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 15/4/2015 14:07 ● ערב ערב 2702
אחרי הפיקוח על תזונה נכונה ובריאה בקרב התלמידים בבתי הספר היסודיים בעיר, גם הרעיון של פעילות גופנית ואורח חיים בריא, נכנסו חזק לסדר היום החינוכי באילת. הפעם היה זה בית ספר 'תל"י הרי- אילת' שניצח על שבוע בריא ביותר
העיקר הבריאות

במסגרת שבוע הבריאות שהתקיים לאחרונה בבית הספר 'תל"י הרי אילת', פעלה המורה לחינוך גופני, בתאל גונדא, בכמה מישורים. השבוע נפתח ביום ספורט בית ספרי בנושא האולימפיאדה שבו הפעילו תלמידי כיתות ו' את כל תלמידי בית הספר. בסיום יום התחרויות, התקיימו משחקי כדור סל ומחניים בין התלמידים והמורים.
שבוע הבריאות נמשך ביום מד"א, במהלכו צוות מד"א ערך תצוגה בחצר בית הספר והסביר לתלמידים על הגשת עזרה ראשונה והחייאה, על ההבדל בין אמבולנס לבן ואמבולנס טיפול נמרץ. על יום מד"א ניצח יוחאי דרעי, אב לתלמידים בבית הספר, בסיוע מתנדבי מד"א.
עוד התקיימה פעילות יצירה בנושאי ספורט וכושר מחומרים בשימוש חוזר. תלמידי בית הספר הכינו קביים מקופסאות שימורים ומגרשי כדורגל שולחן מקופסאות נעליים ועוד, בהדרכת המורה לאומנות מלכה גרינספון והמדריכה מקרן קר"ב סימונה סוויסה.
תלמידי כתות ד'-ו' נחשפו לראשונה לפעילות out door traing פעילות חווייתית שהונחתה על ידי הורים ומורים.
במהלך שבוע הבריאות נחשפו התלמידים לתכנים עיוניים על ידי מורי בית הספר בנושאים: חכם בשמש, הגיינה אישית, נזקי עישון ושעת סיפור בריא. ראויה לציון פעילות תלמידי תוכנית 'אמירים', שלימדו בכתות שיעורים בנושא תזונה נכונה. התלמידים גילו בקיאות ולימדו את הנושא בצורה מעניינת ויצירתית. ותלמידי תכנית 'נאמי מחשב' בניצוחה של תמר לובלינר מטמיעת "סיסמה לכל תלמיד", העבירו שיעורים מתוקשבים בנושא בריאות לכלל תלמידי בית הספר.
השבוע נחתם ביום שיא בפארק שחמון אליו יצאו 450 תלמידי בית הספר, יחד עם צוות המורים והורים רבים שהגיעו ולקחו חלק בפעילות הספורטיבית. כל כיתה התארגנה והכינה ארוחת בוקר בריאה בשטח. לאחר מכן חולקו השכבות לתחנות שכללו משחקי פנאי ונופש ומשחקים של פעם, אותם דאגו להפעיל תלמידות כיתות ו' והורים המתנדבים, פעילות קפוארה חווייתית ומעצימה אותה הוביל בהתנדבות מלאה נמרוד, מנהל ביה"ס לקפוארה. יוגה בניצוחה של לידר זיתון, שחשפה את התלמידים לתחום שהינו חדש עבורם, ולא שכחה לחלק לכל ילד בסוף הפעילות עוגיית בריאות. גיל מויאל מבית הספר לטניס, המקיים מסורת של שיתוף פעולה עם בית הספר, ובכך מקדם את ענף הטניס באילת, העשיר את התלמידים בעזרת ציוד חדיש ומתקדם. נאור אדרי ניהל בפארק טורניר כדורסל מקצועי וחוויתי. בטורניר השתתפו כ - 50 תלמידים והוא התקיים בסדר מופתי ותוך כדי הנאה צרופה של התלמידים.
בבית הספר מבקשים להודות למדריכי קרן קר"ב מצוות בית הספר, לרויטל אקטע ואופיר ברקוביץ', שניצחו ביד רמה על התעמלות הבוקר, הריקודים והמוסיקה שיצרו אווירה מעודדת פעילות. לדימה ספירטוס ולאורית בלו המורה המלווה של בתאל על הסיוע בתכנון שבוע הבריאות, שלא היה מצליח בלי פרגון ותמיכה של ההורים, שיתוף פעולה מלא מצד התלמידים ובעידודה וליוויה של מנהלת בית הספר, נורית חיימוביץ'. בריאות כבר איחלנו?

תמונת כתבה


תמונת כתבה


תמונת כתבה


תמונת כתבה
חדשות אילת


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש