פרסומת
דלג

מאסר למסתנן שניסה לאנוס את תושבת העיר

מאת: עומר כרמון ● 8/5/2015 22:45 ● ערב ערב 2064
וליד מוחמד דאדו טען תחילה כי אינו קשור לניסיון האונס. כשטביעות אצבע שלו נמצאו בזירה, טען כי רק רצה לשדוד את הצעירה האילתית וניסיון האונס הוא פרי דמיונה. לבסוף, הודה בעובדות כתב האישום. הפרקליטות הסבירה כי הגיעה עמו להסדר טיעון והסכימה להאשימו רק במעשה מגונה, כדי לחסוך לצעירה את העדות בבית המשפט. בא כוחו של הנאשם ביקש מבית המשפט להטיל עליו עונש מאסר של שנה לכל היותר, כדי שיוכל לשוב לעבודתו באילת ולפרנס את משפחתו בסודן
מאסר למסתנן שניסה לאנוס את תושבת העיר

שופט בית המשפט המחוזי, יורם צלקובניק, גזר השבוע ארבע וחצי שנות מאסר על המסתנן מסודן, וליד מוחמד דאדו, שלפני חצי שנה התנפל בשעת לילה על תושבת העיר בת 18, וניסה לאנוס אותה. הצעירה ניצלה בנס, לאחר ששתי עוברות אורח ששמעו את צעקותיה, סימנו לניידת של השיטור העירוני שעברה במקום במקרה. פקח העירייה מוטי אוהנינה ורס"מ טלי רומי זינקו לעבר המותקפת וכך הצילו אותה. דאדו נתפס זמן קצר לאחר מכן בידי שוטרי מג"ב, כשהוא מסתתר מאחורי פח אשפה. תחילה טען כי הסתתר מכיוון שהיה מעורב בקטטה ואינו קשור לניסיון האונס. כשטביעות אצבע שלו נמצאו בזירה, טען כי רק רצה לשדוד את הצעירה וניסיון האונס הוא פרי דמיונה. לבסוף, הודה בעובדות כתב האישום. הפרקליטות הסבירה כי הגיעה להסדר טיעון עם התוקף והסכימה להאשימו רק במעשה מגונה, כדי לחסוך למתלוננת את העדות בבית המשפט.

"תהיי בשקט"


לפני כחצי שנה, סמוך לשעת חצות, צעדה הצעירה ברחבת העפר שליד שדה התעופה, בדרכה לפגוש את חברתה. המסתנן, בן 25, הבחין בה והחל ללכת בעקבותיה. הצעירה הבחינה בגבר שעוקב אחריה, האיצה את צעדיה והכניסה את ידה לתיקה כדי להוציא את מכשיר הטלפון הנייד שלה. מוחמד דאדו רץ לעברה, התנפל עליה מאחור, אחז בכתפיה והפיל אותה על הקרקע. הוא החדיר את ידו מתחת לחצאיתה, מעל מכנסון שלבשה, אחז באיבר מינה, הפך אותה על גבה ושכב עליה תוך שהוא מרתק אותה בחוזקה אל הקרקע, ומונע ממנה לקום. הצעירה האילתית החלה לצעוק, תוך שהיא מנסה לדחוף את המסתנן ולהיאבק בו מנת להרחיקו מעליה. דאדו בתגובה, חסם את פיה, תוך שהוא אומר לה: 'תשתקי, תשתקי. תהיי בשקט'. הצעירה נשכה את כף ידו, והוא החל להכותה באמצעות אגרופים ובעיטות בכל חלקי גופה, על מנת שיוכל לבצע בה מעשה מגונה. אחר כך הסיר את ידו מעל פיה, תוך שהוא ממשיך לומר לה: 'תשתקי, תשתקי'. קירב את פיו לפיה וניסה לנשקה. היא הסיטה ראשה הצידה, ואמרה למסתנן: 'רגע, רגע. אתה מדבר עברית'. הוא השיב בחיוב והצעירה אמרה לו: 'אני אתן לך לעשות מה שאתה רוצה רק בתנאי שלא תהרוג אותי'. דאדו השיב: 'בסדר', וניסה פעם נוספת לנשק אותה. באותה עת, הבחין בשוטרים המתקרבים אליו ונמלט.

כתוצאה מהתקיפה, נגרמו לצעירה חבלות של ממש: חבלות בברכיים ובידיים, שריטה בפנים, חבלה בשפה התחתונה, המטומה קלה תת עורית, נפיחות קלה סביב עין שמאל, וכאבים בפנים, בגב, בלסת וברגל שמאל.

"טראומה נפשית"


בא כוחו של הנאשם ביקש מבית המשפט להטיל עליו עונש מאסר של שנה לכל היותר, כדי שיוכל לשוב לעבודתו באילת ולפרנס את משפחתו בסודן. הוא ציין כי המסתנן הפנים חומרת מעשיו והביע חרטה כנה. לדבריו, מדובר באדם צעיר, שבעקבות גירושי הוריו הפך להיות עמוד התווך במשפחתו בת חמש הנפשות, המתגוררת בסודן ולכן הגיע לישראל בגפו, כדי לפרנס אותם. מוחמד דאדו הבטיח לשופט: "הדבר לא יחזור על עצמו. יש לי משפחה שאני אחראי עליה".

השופט, יורם צלקובניק דחה את טענות ההגנה: "מדובר בהשתלחות ברוטאלית בגופה של נערה צעירה, שהילכה לה לתומה, בתוככי העיר, לצורך סיפוק מאוויו המיניים של הנאשם", הוא הדגיש. "הנאשם חילל את גופה של המתלוננת וחבל בה בעוצמה, תוך מכות אגרוף ובעיטות בכל חלקי גופה כדי למנוע התנגדותה למעשיו המיניים. הנאשם הסב למתלוננת פציעות גוף, וחמור מהן - חבל בנפשה. המתלוננת חשה בסכנת חיים והתחננה בפני הנאשם כי יחוס עליה, והיא ניצלה מידיו רק בשל היקלעות אקראית למקום של עוברות האורח וניידת המשטרה. יש להניח במידה רבה של וודאות, כפי שעלה גם מדברי בא כוח המאשימה, כי המעשה הקשה הסב למתלוננת טראומה נפשית, שאותותיה יישארו עם המתלוננת ימים רבים, ויש רק לייחל שתגלה תעצומות נפש כדי שתוכל לחזור במהרה לחיי שגרה ותפקוד תקינים". בנוסף לעונש המאסר, הורה השופט למוחמד דאדו, לפצות את הצעירה ב-50 אלף שקלים.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש