פרסומת
דלג

כוכב 'בני אילת': תלושי השכר בקבוצה הם פברוק

מאת: עומר כרמון ● 20/6/2015 00:00 ● ערב ערב 2711
עידו אליהו תובע כ-163 אלף שקלים מקבוצת הכדורגל בה שיחק שש שנים. הוא טוען לפיטורין שלא כדין, הלנת שכר והעסקה פוגענית. 'בני אילת' בתגובה: "היות והקבוצה היתה ועודנה תלויה בכספי תרומות, תמיכות, כספי ציבור, והללו לא שולמו לה במועדם, שילמה הקבוצה לשחקניה כפי יכולותיה ואת הפרשי המשכורות פרסה על פני חודשי השנה"
כוכב 'בני אילת': תלושי השכר בקבוצה הם פברוק

כוכב 'בני אילת' לשעבר, עידו אליהו, תובע כ-163 אלף שקלים מהקבוצה בה שיחק שש שנים. הוא טוען לפיטורין שלא כדין, הלנת שכר והעסקה פוגענית. 'בני אילת' טוענת בתגובה כי מדובר בתביעה מופרזת המבטאת עזות מצח ובצע כסף: "מדובר בתובע חסר בושה ורודף בצע, הנושף רוחות של הוריקן במפרשיו, מדמיין מציאות שמעולם לא התרחשה (התובע מעולם לא פוטר מעבודתו) ועל בסיסה הוא מעלה טענות כיד הדמיון הטובה עליו ומכל הבא ליד, עד שמרוב מלל קשה לרדת לשורש טיעוניו, הבאים להסתיר את העובדה כי התפטר וזנח את עבודתו", נמסר בתגובה. "לטענת 'בני אילת', "אליהו נעלם באמצע העונה שעברה, עשה כן לעיני כל, תוך יצירת פרובוקציות, לאחריהן נטש את הקבוצה ולא שב יותר לשחק בה עד סוף שנת הפעילות. הוא מעל באמון שנתנה לו הקבוצה, זנח אותה והסב גם נזקים ספורטיביים ותדמיתיים, תוך פגיעה במשמעת הקבוצתית והספורטיבית".

"מהלך מחושב"


אליהו טוען כי פוטר מ'בני אילת' "במהלך מחושב ומתוכנן מראש, על מנת להימנע מתשלום שכרו וזכויותיו". לגרסתו, זכה ליחס לא הוגן. שלוש פעמים הושעה ללא ועדת משמעת, לא קיבל שכר, דמי הבראה, חופשה שנתית, הפרשות לקרן פנסיה ועוד. בחודש מרץ בשנה שעברה, לאחר השעיה שנייה, כינס היו"ר שמעון בן אבו את כל השחקנים, ביקש ממנו שישוב לאימונים ואמר: 'אין מצב שהמאמן יעיף אותך'. עידו הסכים, חזר לאימונים, אך לאחר שבוע 'הועף' שוב, והיו"ר בן אבו אמר לו ש'המאמן אינו מעונין בו ושלא ישוב יותר למועדון'. לטענתו, ביקש שינפיקו לו תלושי שכר, אך לא נענה, ותלושי השכר הם "פברוק אחד גדול".

"כפול משכר המינימום"


'בני אילת' טוענת בתשובתה לבית המשפט, כי אליהו הרוויח שכר גבוה. כמעט פי שניים משכר המינימום:
"אליהו הועסק בין 20-25 שעות שבועיות, 80-100 שעות חודשיות, היקף משרתו היה לכל היותר 50 אחוזי משרה, חרף זאת שולמה לו משכורת גבוהה יחסית המבטאת שיעור כפול כמעט משכר המינימום, כשהמטרה היתה לגלם בשכרו החודשי את כלל זכויותיו", נטען. "היות והקבוצה היתה ועודנה תלויה בכספי תרומות, תמיכות, כספי ציבור, והללו לא שולמו לה במועדם, שילמה הקבוצה לשחקניה כפי יכולותיה ואת הפרשי המשכורות פרסה על פני חודשי השנה. הנפקת תשלומי השכר לחודשים שאינם במסגרת עונת הכדורגל, ממאי ועד ספטמבר, נועדה לתשלום הפרשי משכורות שלא שולמו בעונת המשחקים. בכל עונת משחקים, הועסק התובע שמונה חודשים. סיכומי השכר היו על דעת השחקנים, לפי קביעת המאמנים, הפחתות השכר או התוספות האישיות היו לפי כישורי השחקן ותרומתו להצלחת הקבוצה".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש