פרסומת
דלג

שלושה שוטרים הורשעו בפלילים והושעו

מאת: עומר כרמון ● 20/6/2015 00:33 ● ערב ערב 2711
לפני ארבע וחצי שנים, היו השוטרים: שגיא כהן, יקיר ביטון והגר פרנקל, בסיור שגרתי. סמוך לפיצוציה בשדרות יעלים, הבחינו בתושב העיר שעורר את חשדם. הם ניגשו אליו, ערכו חיפוש בגופו ובחפציו ולאחר מכן הודיעו לו כי בכוונתם לערוך חיפוש גם בדירתו. החשוד הסכים לכך, ואז הכה ביטון את החשוד פעמים רבות: בסטירות, אגרופים ו'ברכיות'. רס"ר כהן הצטרף לחבטות, והשוטרת צפתה במתרחש ולא עשתה דבר. רס"ר כהן עתר השבוע לבית המשפט המחוזי בבקשה כי תבוטל הרשעתו
שלושה שוטרים הורשעו בפלילים והושעו

רס"ר שגיא כהן, שוטר במערך המודיעין והבילוש באילת, שהושעה מתפקידו לאחר שהורשע בתקיפת אזרח, עתר השבוע לבית המשפט המחוזי בבקשה כי תבוטל ההחלטה להרשיעו. הוא הסביר כי אם תבוטל ההרשעה, הוא לא יפוטר ממשטרת ישראל.

לפני ארבע וחצי שנים, היו השוטרים: שגיא כהן, יקיר ביטון והגר פרנקל, בסיור שגרתי. סמוך לפיצוציה בשדרות יעלים, הבחינו בתושב העיר שעורר את חשדם. הם ניגשו אליו, ערכו חיפוש בגופו ובחפציו ולאחר מכן הודיעו לו כי בכוונתם לערוך חיפוש גם בדירתו. החשוד הסכים לכך, ואז הכה ביטון את החשוד פעמים רבות: בסטירות, אגרופים ו'ברכיות'. כהן הצטרף לחבטות, והשוטרת צפתה במתרחש ולא עשתה דבר. המותקף סבל מנפיחות קלה בראשו, קרע בעור התוף, ירידה בשמיעה באוזן שמאל, שפשוף בצד שמאל של הלסת התחתונה, סימני חבלה בחזה מצד שמאל ורגישות בכל הגוף. מחטיבת דובר המשטרה נמסר ל'ערב ערב', כי "השוטרים שגיא כהן, יקיר ביטון, והגר פרנקל, הושעו מהמשטרה וזאת עקב הרשעתם הפלילית".

"הצדק לא יצא לאור"


רס"ר כהן הוזמן לאחרונה לראיון בפני סגן מפקד מרחב אילת, סנ"צ אליהו שמול, ושם נמסר לו כי ראש אגף משאבי אנוש במשטרה הורתה על השעייתו, עד לסיום הליך הערעור. "הנך שוטר מוערך ביותר. מקווה כי יסתיים הליך הערעור בעניינך במהרה ותתבהר התמונה בהקדם", אמר לו סנ"צ שמול. רס"ר כהן הגיב: "צר לי על המעמד. מודה על הסיוע והתמיכה שנתנו לי עד כה". רס"ר כהן ניסה לערער על ההחלטה והתקבל לראיון במשרדה של ראש אגף משאבי אנוש, ניצב גילה גזיאל. "חשוב לי להיפגש אתך ולהראות לך מי אני כאדם ושוטר", הוא אמר לה. "המקרה היה לפני חמש שנים. כולנו השתנינו מאז. בית משפט קבע שאנחנו אשמים. לא חונכתי לכך. אני בא ממשפחה של שוטרים. בראיה שלי, הצדק לא יצא לאור. אני נלחם עד הסוף כי זו האמת שלי". ניצב גזיאל השיבה לו: "כרגע לא ניתן להחזיר אותך לשירות. אתה מגיש ערעור, ועד לקבלת תוצאות הערעור, תישאר במעמד מושעה".

"גרסה לא אמינה"


קודם לכן הוזמן רס"ר כהן לראיון אצל קצינת מדור אמצעים מנהליים במשטרה, מפקח ליאת מזרחי, שהסבירה לו כי מתגבשת החלטה לפטרו מהמשטרה: "הורשעת בידי השופט, ד"ר יובל ליבדרו, אשר התרשם מכנות דבריו של המתלונן", היא אמרה לו. "את גרסתך, מצא השופט כלא אמינה ומאופיינת בשינויים וסתירות. בית המשפט הדגיש כי הניסיון שלך להכפיש את המתלונן כדי לתת בסיס לחיפוש בדירתו, וההסבר שנתת כאשר התברר לך שהמתלונן לא קשור לעבירות סמים וללא רקע נפשי, לא תרמה, בלשון המעטה, למהימנותך. המעשים בהם הורשעת ואמירות בית המשפט באשר לאמינותך, חמורים עד מאוד ומסווגים כעולים כדי קלון. לפיכך, מתגבשת לכאורה עילה לפיטוריך מן החיל".

"מעידה חד פעמית"


בית משפט השלום הטיל על רס"ר כהן עונש של חודש מאסר שיבוצע בעבודות שירות, בנוסף לחצי שנה מאסר על תנאי ופיצוי בסך 2,000 שקלים למתלונן. כהן טוען כי מדובר בהחלטה שגויה. "הכרעת הדין נשענה על עדותו היחידה של המתלונן, אשר למרות סתירות שנמצאו בגרסתו, זכתה לאמונו המלא של בית המשפט", הוא מסביר. במידה ויחליט בית המשפט המחוזי לא להתערב בקביעה של בית משפט השלום, כי הכה את האזרח, מבקש כהן לא להרשיעו, כדי שלא יפוטר מהמשטרה. "אכן הורשעתי בעבירה ובמעשים שאינם מוסיפים כבוד לשוטר במשטרת ישראל, אך אין מחלוקת שמול מעידה חד פעמית זו, עומדים מנגד עשר שנות שירות ללא רבב", הוא מציין. "האם לאחר 10 שנות שירות במשטרת ישראל, אין ספור פעולות בהגנה על הציבור, במלחמה בפשיעה ובשמירה על האינטרסים הציבוריים, האם אין זה ראוי שבמקרה בו מעדתי מעידה חד פעמית, נושיט יד שיקומית, אשר מחד תמנע את הפיטורין ואת הפגיעה בי ובמשפחתו, ומנגד עדיין תהווה ענישה מרתיעה והולמת"?

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש