פרסומת
דלג

מרתון על גלגלים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2172
עכשיו זה רשמי. אילת עלתה גם על מפת רכיבת אופני ההרים הארצית. לראשונה, התקיים בעיר בסוף השבוע, אירוע ססגוני ומאתגר על שני גלגלים. וזו רק ההתחלה
מרתון על גלגלים

בפעם הראשונה, החליטה חברת 'צימוק', המארגנת את מירב תחרויות אופני ההרים בארץ, לקיים את תחרות הפתיחה של עונת התחרויות הקרובה, דווקא באילת. היה זה מזג האויר הטוב שחיזק אצל המארגנים את התחושה שאין כמו אילת כעיר המתאימה לחימום המנועים של רוכבי אופני ההרים, ואכן, סוף השבוע האחרון, שהיה סוער בכל חלקי הארץ, זימן למשתתפי התחרות באילת מזג אויר אידאלי ונוח. קרוב ל- 40 רוכבים השתתפו ביום שישי בתחרות הראשונה, שזימנה למתחרים אתגר של טיפוס על הר על גבי אופני הרים. 'אפ היל' קראו לזה המארגנים, ואכן שמונה ק"מ של טיפוס על הר בנחל שלמה לא היו משימה קלה. עשרה אילתים לקחו חלק בטיפוס, בסיומו חצה דרור פקאץ מקריית אונו ראשון את קו הסיום. שני אחריו סיים, שימו לב, גל פרידמן, המדליסט האולימפי בגלישה, שידוע כחובב רכיבה על אופני הרים. בקטגוריית מאסטר א', סיים גיא מרקמן מאילת במקום השני. בקטגוריית הבוגרים, סיים את הטיפוס ארז עברי מאילת במקום השני, כשהוא מקדים את חברו מאילת יובל רותם, שסיים שלישי. ביום למחרת, השתתפו בתחרויות 114 מתחרים. 30 רוכבים נענו לאתגר ויצאו למסלול המרתון שנמשך 60 ק"מ, בינות להרי אילת בואכה עמודי עמרם וחזרה, במקצה זה לא לקחו האילתים חלק פעיל. במקצה שנמשך 30 ק"מ, השתתפו כ- 75 מתחרים, ביניהם 12 אילתים, שגם הגיעו להישגים יפים. המסלול סומן על ידי שילוט ובקרים שכיוונו את הדרך, אך כמקובל בתחרויות אופני שטח, לא יושר נתיב הרכיבה, והוא זימן לרוכבים קשיים לא קטנים. על אותו נתיב ממש, יצאו לדרך גם כ- 70 משתתפי המסלול העממי, רובם ככולם היו תושבי אילת, שהגיעו לחוות את חווית הרכיבה בשטח ונהנו. התחרויות הוכתרו בהצלחה והסתיימו כמעט ללא נפגעים, למעט תושב אילת שנפל באחת המהמורות בדרך ושבר את עצם הכתף. הרוכב הועבר לבית החולים וקיבל טיפול רפואי. במרחק 30 ק"מ היו לאילת זוכים - בקטגוריית מאסטר א' - סיים גיא מרקמן שני, כאמור. יובל רותם מאילת סיים ראשון בבוגרים, כשהוא הפעם משיג את חברו ארז עברי, שסיים שלישי. בקטגוריית הנוער, סיים אביתר לוין מאילת שלישי ואורי אבי - רביעי.
דן בנזר, הבעלים והמנכ"ל של חברת 'צימוק', שיבח את שיתוף הפעולה לו זכה מצד הגורמים העירוניים והבהיר, כי זו עבורו היתה תחרות ראשונה באילת, אך בהחלט לא אחרונה. בנזר הבטיח לחזור בכל שנה ולקיים בעיר את תחרות פתיחת העונה, עם יותר מתחרים מהארץ ואפילו מחו"ל. רוצו לרכוש אופניים.

תמונת כתבה

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש