פרסומת
דלג

מריחים את הסוף

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2172
למרות שורת השחקנים הארוכה שהוחתמו בקבוצה. למרות התנופה שצברה אילת בליגה. למרות שהדרך לעליה לליגה א' כבר לא נראית חלום רחוק. למרות כל אלו, פירוק הקבוצה נראה קרוב מתמיד. ואי הבהירות סביב ניהול הקבוצה הולך ומסתבך. מה יהיה?

כמה שזה חבל. עד שסוף סוף היה נדמה שגם אגודת הכדורגל של אילת הגיעה אל המנוחה והנחלה, הכל התמוטט ממש כמו מגדל קלפים.

ממתוק יצא עז


רוכשי הקבוצה שגו כשבילבלו את העניינים. גם היום עדיין לא ממש ברור מי הוא העומד מאחורי העניינים, האם זהו ירון עזריה, המוגדר כפושט רגל או שמא זו באמת טוני שביקשה להישאר מאחורי הקלעים ובכך חרצה את גורלה? דבר אחד בטוח, יש כאן יותר מידי דברים לא ברורים ומסובכים. מבחינה חוקית, אמנם עזריה לא מופיע ברישומי העמותה כבעלים, אבל זה משום מה לא הפריע לו להיות חתום על החוזה מול הנהלת א.ס אילת היוצאת בראשותו של מאיר אקמן. עזריה הודה השבוע, כי חתם על המסמך, אך הבהיר, כי עשה זאת רק כדי לקדם את המשא ומתן: "מהשיחות בינינו, יצרתי עם אקמן קשר חברי ואמון, חששתי שאם פתאום אומר לו שמישהו אחר אמור לחתום מולו על המסמכים, קרי, טוני, הוא יהסס ויסרב, וכל עניין העברת הקבוצה אל טוני יוכשל, לכן חתמתי. את מבינה, עשיתי הכל כדי שנושא ה'שידוך' בינינו לבין אילת יצליח, ובסופו של דבר הכל בא נגדי. במקום שיגידו לי 'כל הכבוד' שלמרות מצבי כפושט רגל, הצלחתי לקדם את הנושא, באם אלי רק בתלונות".

עזריה, שחר ובן שושן גם


עניין נוסף שאינו ברור הוא - מי בדיוק חתום על החוזים מול השחקנים. יש הטוענים בקבוצה כי היה זה עזריה שחתם מולם על החוזה, ואולם אחרי שלקחו את העתק החוזה הביתה, הם גילו כי החתימה היא בשם - שחר, שגם היא רשומה כאחת מחמשת רוכשי הקבוצה, ואותה אף לא אחד מהשחקנים ראה בפועל. עזריה מצידו טען השבוע, כי לא הוא חתם מול השחקנים, אלא היה זה מנכ"ל הקבוצה, ליאור בן שושן, אבל גם עובדה זו לא משנה את העובדה, כי החתומה בפועל מול השחקנים היא אותה שחר שלא נפגשה איתם מעולם. אם כך, מדוע בן שושן חתם בשם שאינו שלו? נשמע לכם מוזר? גם בעיריית אילת חושבים שיותר מידי דברים מוזרים ולא תקניים קורים שם באגודת הכדורגל.
עזריה הסביר השבוע: "הסיבה לכך, היא ששחר נמצאת בבאר שבע ואי אפשר היה להביא אותה, אבל היא ידעה על זה וגם נתנה את אישורה לדבר".
בהקשר לאלו, מסרו בהנהלת הקבוצה, כי ידוע להם שיש שחקנים שמחפשים לעשות בלגאנים בקבוצה, ולכן הם מוסרים את הנתונים האלו שאינם מדויקים. בהנהלה מסרו, כי אם הדברים בקבוצה יסתדרו, אותם בעייתיים לא ישארו בקבוצה. ולמרות כל אלו, בעיריית אילת לא רוצים להעביר כספי תמיכות עירוניות לחבורה לא ממש מובנת שכזו.

אין כספים


ביום שלישי השבוע, היו השחקנים אמורים לקבל את משכרותם הראשונה, ואולם העובדה כי עיריית אילת טרם העבירה לאגודת הכדורגל את כספי התמיכות עיכבה את תשלום המשכורת. אי הבהירות לגבי המשך קיומה של הקבוצה, גרמה לכך שאפילו החלטות של ההנהלה לא יצאו בשבוע שעבר לדרך, כך למשל עלה בגורלה של ועדת המשמעת שהיתה אמורה להתקיים ביום רביעי שעבר. עשרה שחקנים אמורים היו לעמוד לוועדת המשמעת, ואולם בהנהלת הקבוצה החליטו שאם הדברים לא ברורים, אין טעם לקיים ועדת משמעת, מה גם שאם אין משכורות עדיין, ממה ינכו את הקנסות? גם ההחלטה להיפרד מכמה שחקנים בקבוצה תחכה לבאות. בהנהלה ממתינים עד לתחילת השבוע כדי להחליט לאן פני הקבוצה.
בעיריית אילת החליטו השבוע באופן סופי, שלא להיות חלק מאגודת הכדורגל הנוכחית. במכתב ששלחה השבוע היועצת המשפטית של העירייה אל הנהלת הכדורגל, היא מבהירה להם את הדברים מפורשות. למרות זאת, קבעו גורמים בהנהלת העירייה להיפגש בתחילת השבוע הבא עם טוני, כדי לומר לה את הדברים ישירות ולשים קץ אחת ולתמיד לרומן הקצר ביניהם.
ל'ערב לערב' ספורט נודע, כי אם כאלו יהיו פני הדברים, לא תמשיך הקבוצה עוד את פעילותה.

אז מה יהיה?


אם תפסיק א.ס אילת את פעילותה, הרי שאילת שוב תרד לליגה ג'. בשלב זה, לא ברור האם לנוכח חובות העבר הגבוהים שימחקו אגב פירוק הקבוצה, תוכל לקום אגודה חדשה במהירות. העירייה אולי תחסוך כסף עם פירוק הקבוצה, שכן היא לא תהיה חייבת לשאת בתשלומי החובות לשחקנים ולספקים. כמו כן, תחסוך העירייה את העברת כספי התמיכות לאגודה, לעונה הנוכחית, בגובה של כ- 400 אלף שקל. מנגד, תהיה ירידה לליגה ג' מכה אמיתית לענף הכדורגל בעיר. לא ברור, איזה מהשחקנים יסכימו לשחק בליגה ג' אם חובות העבר לא ישולמו להם, כמו כן, אי תשלום לספקים אילתים יגדיל את אי האמון שרוכשים בלאו הכי הספקים לאגודת הכדורגל, עד כדי כך ששום ספק לא יהיה מוכן לעבוד בעתיד עם אגודת הכדורגל. אבל יותר מכל אלו יהיו הנפגעים העיקריים מהפירוק, קבוצות מחלקת הנוער שיאלצו לרדת ליגות יחד עם האגודה המתפרקת. קבוצת הנוער, שעלתה ליגה, תנחת חזרה לליגה המחוזית, וקבוצת נערים א', שאמורה העונה לעלות ליגה, לא תעלה בפועל. בהנהלת הכדורגל הנוכחית כועסים על העירייה ומבהירים, כי למרות שהדברים אולי לא הוצגו כשורה בתחילת הדרך, הרי שמבחינת הניירת אין שום ליקוי. בהנהלה טוענים, כי התחושה היא שמישהו בהנהלת העירייה מנסה להכשיל אותם במכוון, "אבל בסופו של דבר מי שיפגעו מכך בעיקר יהיו תושבי העיר שאוהבים כדורגל והשחקנים הביתיים שחולמים כבר לעלות ליגה".

ומה על כל שחקני הרכש שהוחתמו לאחרונה?
לכל אלו לא תהיה האגודה החדשה חייבת דבר, שכן עם פירוק האגודה, כל חובותיה ומחויבויותיה לשחקנים ימחקו כלא היו.


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש