פרסומת
דלג

בעקבות התאונה הקשה ברחוב קאמפן - הסדרי תנועה חדשים

מאת: עומר כרמון ● 17/7/2015 22:00 ● ערב ערב 2715
צעירה בת 21, העובדת בצוות הבידור של מלון 'לאונרדו קלאב', נפצעה ביום שני בערב, כשרכב פגע בה על מעבר החצייה הסמוך למלון. ראשה נחבט בשמשה הקדמית של הרכב וסדק אותה. היא נגררה במשך מטרים רבים, עד שצנחה על הכביש מדממת ומטושטשת. מפקד הזרוע המבצעית של אגף התנועה במשטרת מרחב אילת, רפ"ק שלום רם, ימליץ לעירייה: להציב פסי האטה ברחוב, להפחית את מהירות הנסיעה המותרת ולהציב גדר על אי התנועה מול ה'אייסמול' כדי למנוע את החצייה המסוכנת
בעקבות התאונה הקשה ברחוב קאמפן - הסדרי תנועה חדשיםצעירה בת 21, העובדת בצוות הבידור של מלון 'לאונרדו קלאב', נפצעה ביום שני בערב, כשרכב פגע בה על מעבר החצייה ברחוב קאמפן. הצעירה סיימה הופעה במלון וביקשה לשוב לביתה. כשחצתה את הכביש, פגע בה הרכב הדורס בעוצמה רבה. ראשה נחבט בשמשה הקדמית של הרכב וסדק אותה. היא נגררה במשך מטרים רבים, עד שצנחה על הכביש מדממת ומטושטשת. הצעירה הובהלה לבית החולים 'יוספטל'. השוטרים שהגיעו למקום ואורחי המלון המזועזעים שצפו באירוע הקשה, חששו כי קטנים הסיכויים להציל את חייה. אולם נס התרחש, הצעירה נותרה בהכרה ומצבה מוגדר בינוני.

"מאוד מאוד מדאיג"


מחקירת המשטרה עד כה, עולה חשד כי הנהגת הדורסת עקפה רכב שהמתין סמוך למעבר החצייה כדי לאפשר לצעירה לחצות את הכביש ואז פגעה בנדרסת. הנהגת מחזיקה ברישיון נהיגה שנתיים בלבד, אבל כבר נתפסה שלוש פעמים נוהגת בשכרות, ופעמיים כשהיא נוהגת בזמן פסילה. מפקד הזרוע המבצעית של אגף התנועה במשטרת מרחב אילת, רפ"ק שלום רם, ערך שימוע לדורסת והורה על פסילת רישיונה ל-60 יום. "כפי שמסתמן כעת, יש לנהגת אשמה בתאונה, אולם החקירה לא הסתיימה", אומר רפ"ק רם ל'ערב ערב'. "התאונה יכלה להסתיים בתוצאה רעה בהרבה. מטבע הדברים, כשראש נחבט בשמשה והנפגע עף לכביש, זה מאוד מאוד מדאיג".

האם לא הגיע הזמן להציב פסי האטה ברחוב המסוכן הזה?
"אני מכין סדרת המלצות לעירייה לשיפור הבטיחות ברחוב. ראשית, סדרת פסי האטה כפולים טרפזיים, כדוגמת הפסים ליד פארק שחמון (פס האטה זה משמש בדרך כלל להבלטת מעבר חציה ונחשב כנוח לאוטובוסים ולכלי רכב כבדים, ע.כ). אני לא מבין מדוע מותרת בכביש הזה מהירות של 60 קמ"ש. אמליץ להוריד את המהירות ל-50 קמ"ש. מאוד מטריד אותי שהולכי רגל, כולל משפחות עם עגלות, חוצים את הרחוב לא במעבר חצייה - במיוחד מול ה'אייסמול'. על אי התנועה יש צמחיה רבה שמסתירה את החוצים. אמליץ לגדר את אי התנועה, כדי שלא תתאפשר חצייה שלא במעבר חצייה".

מגרש החנייה מול ה'אייסמול' מאוד גדול. מדוע לא להציב מעבר חצייה נוסף?
"מעבר חצייה הוא נקודת קונפליקט. עדיף לרכז את החוצים למקום אחד מואר ומגודר, ולא לפזר אותם לאורך הכביש. שילכו קצת ברגל, לא קרה כלום".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
רחוב קאמפן. סכנת חיים


חדשות אילת