פרסומת
דלג

בשם החוק

מאת: ● ● ערב ערב 2172
בשם החוק

עונת הרימונים


רימון רסס הושלך לבניין מגורים בסמוך ל'בית החייל'. ההתפוצצות ארעה ביום שלישי בשעה 23.30 בבית המחולק ליחידות דיור שהושכרו לבני מיעוטים מהצפון שמועסקים באילת. כתוצאה מההתפוצצות, נגרם נזק רב למבנה ולרכוש, אך אין נפגעים בין הדיירים ששהו באותה עת במקום. המשטרה עצרה שלושה חשודים תושבי אילת, שניים מהם מוכרים למשטרה. החקירה נמשכת.
תושבי השכונה, ששלוותה הופרה, זועמים. לדבריהם, הם מתריעים מזה זמן רב על הנעשה במקום, כאשר מדובר בשש יחידות דיור, בהן שוהים מידי יום כ- 30 דיירים, והבלגאן, הם אומרים, נמשך עד השעות הקטנות של הלילה, מוסיקה, בחורות וגם מכות וסכינים ואין זאת הפעם הראשונה שהמשטרה מוזעקת למקום. "סיוט אחד גדול", אומר דובי כהן, תושב השכונה. לדבריו, פנו מספר פעמים לבעל הבית, לעירייה ולתרבות הדיור, אך הסתבר להם שהם לא מוגנים במסגרת תרבות הדיור, מאחר ולא מדובר בבית משותף וכמו כן, המקום אינו נחשב כאכסניה המחויבת ברשיון עסק, אלא כיחידת דיור פרטית המושכרת על בסיס חודשי.
דובר משטרת אילת, סנ"ץ אבי אסולין, אומר, כי המקום לא מוכר למשטרה כמועד לפורענות וכי לא היו אירועים פליליים במקום, למעט תלונות בדבר מוסיקה ורעש. בתשובה לשאלת 'ערב ערב': האם בהשלכת הרימון, מדובר בסכסוך בין כנופיות, אמר, כי המשטרה חוקרת את הרקע למעשה, הממצאים יפורסמו בסיום החקירה.

דפקו לו את הדלת


שוטרי מנהלת ההגירה פשטו בשעות הבוקר המוקדמות ביום רביעי, לדירתו של בעל נגריה תושב אילת. עובדים זרים הם לא מצאו שם, למעט בעל הדירה הנדהם והדלת, אותה פרצו, שברו ועקרו ממקומה.
לדברי בעל הדירה, העירו אותו חמישה שוטרים משנתו, כשהם כבר נמצאים אצלו בתוך הבית, הורידו אותו מהקומה העליונה, פתחו את הארונות, פתחו את החדרים וטענו שהם מחפשים במקום עובדים זרים. לדבריו, היה בידיהם צו חיפוש לבניין 226, אבל לא צו ספציפי לדירה 17, שהיא הדירה שלו. "לא יתכן ששופט נותן צו גורף לבניין שלם, שיש בו 30 דירות", קובל התושב וטוען, שהשוטרים פרקו את הפלדלת בכניסה לדירתו, ותוך כדי עקירתה, נעקר גם המשקוף והריצוף שמתחתיו. השוטרים, לדבריו, טענו, כי פרצו לדירה מאחר שלא ענה להם כשדפקו בדלת. "אני לא מעסיק עובדים זרים וגם מי שמעסיק, לא מלין אותם אצלו בבית", כך בעל הדירה, שטוען שהשוטרים סרבו לתת לו לבקשתו את הפרטים ואמרו, "סליחה, טעינו" ויצאו מהמקום. בעל הדירה התלונן במשטרה על גרימת נזק והטרדה ובכוונתו לתבוע ממשטרת ההגירה, פיצוי על הנזק שנגרם לדירתו. 'ערב ערב' פנה לתגובה למנהלת ההגירה, אך עד סגירת הגיליון, טרם נענינו. התגובה תפורסם כשתתקבל.

אולי תרדו שם


שודדים נתקעו על גג בניין וחולצו בעזרת שוטרים וצוות כיבוי.
בפעילות של צוות בילוש וסיור, נראו שלושה חשודים כשהם מטפסים על גג של מבנה מסחרי באזור התעשיה. השלושה, בדואים תושבי דימונה, פרצו לאחת החנויות במבנה, אבל לאחר שטיפסו על הגג, התברר להם, שלרדת הם לא יכולים. מי שסייעו לשודדים להיחלץ מפחד הגבהים, היו השוטרים, שהזעיקו למקום את צוות הכיבוי, ובעזרת מנוף הגבהים של התחנה, חולצו השלושה מהגג, היישר לתא המעצר.

יום האהבה


תושבת העיר התלוננה, שבן זוגה, בן 31, תקף אותה ואיים על חייה. החשוד נעצר לחקירה, הובא בפני שופט ושוחרר בתנאים מגבילים.
אישה אחרת, אף היא התלוננה, כי בן זוגה, בן 45, תוקף אותה מזה זמן רב. החשוד נעצר, הובא בפני שופט ושוחרר בתנאים.
נעצר צעיר בן 23 בחשד שאיים על חברתו ובני משפחתה, זאת לאחר שחברתו הודיעה לו על סיום הקשר ביניהם. הוא הובא בפני שופט ושוחרר בתנאים מגבילים.
מי שנשארה במעצר, היא דווקא אישה בת 64, החשודה בתקיפה וגרימת חבלות לבן זוגה. מעצרה הוארך בהחלטת שופט.

חגיגה בפיצוציה


בחיפוש בפיצוציה בעיר, נתפסו 23 כדורי חגיגת. בעל הפיצוציה, תושב אילת, בן 32, טען בחקירתו, כי לא ידע שהחוק האוסר את מכירת החגיגת, נכנס לתוקף. הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

בוער ב'בגין'


ביום שני, בשעות הבוקר, הוזעקו הכבאים לבית הספר 'בגין', שם בערה האש בצריף ששימש בעבר כמזנון.
הכבאים השתלטו על האש במבנה, ששימש לאחרונה כמחסן עבור החברה שביצעה את עבודות השיפוץ והבניה בחצר בית הספר. חוקר השריפות והמשטרה פתחו בחקירה לבדיקת הנסיבות להתלקחות. טרם נמסר אם מדובר בהצתה.

מה הוא עשה ביד


בית משפט השלום באילת, הרשיע את תושב העיר, באשמת ביצוע מעשה מגונה בפומבי, כאשר אונן בסמוך לגן ילדים לנוכח עיניהן של מספר אמהות שיצאו מהגן.
מכתב האישום עולה, כי שתי אמהות שיצאו בשעות הבוקר ממסיבה בגן הילדים, ראו את הנאשם כשהוא עומד סמוך לעץ בקרבת הגן ולאחר מכן, יושב על ספסל כשרוכסן מכנסיו פתוח והוא מבצע תנועות שנראו להן בוודאות כתנועות אוננות. הנאשם מצדו, טען כי הוא סובל ממחלת הפסוריאזיס הגורמת לו לגירודים וכי המתין במקום לבנו, כאשר תקף אותו גירוד חזק בידיים. לטענתו, ראו אותו האמהות מגרד את ידיו ומשפשף אותן זו בזו, ולא בתוך מכנסיו. בהחלטתה, העדיפה השופטת דפנה בלטמן קדראי, את גרסת האמהות, מהן התרשמה כי מסרו עדות מדויקת ומפורטת וכי מהמקום בו עמדו, במרחק של מטרים ספורים מהנאשם, ראו היטב את מעשיו. בית המשפט הרשיע את הנאשם בעבירות המיוחסות לו והורה לשירות המבחן להגיש תסקיר בעניינו, לדיון בשאלת העונש.

עם סגירת הגיליון - הרוג בתאונת דרכים קטלנית


בתאונת דרכים קטלנית שארעה אמש ברחוב אחז בעיר נהרג רוכב אופנוע בן 23, תושב אילת. התאונה ארעה כאשר משאית הובלת רהיטים היתה בדרכה לצאת מהרחוב ורוכב האופנוע התנגש בה חזיתית. יש לציין, באותו יום הגיע מפקד מתנ"א, שחר איילון לביקור עבודה באילת. איילון הגיע למקום התאונה יחד עם מפקד מתנ"א באילת, רפ"ק איציק עייש.
תמונת כתבה