פרסומת
דלג

תדהמה: טורבינות רוח מתוכננות ליד פארק הצפרות

מאת: עומר כרמון ● 24/7/2015 22:50 ● ערב ערב 2716
ל'ערב ערב' נודע, כי בחברה להגנת הטבע שרר השבוע כעס גדול, לאחר שבמרכז הצפרות הישראלי התקבלה בקשה לקבלת הנחיות לביצוע תסקיר סביבתי, לצורך הכנת תוכנית להקמת טורבינות רוח לייצור חשמל, על שטח המשמש כיום את מטעי התמרים של קיבוץ אילות
תדהמה: טורבינות רוח מתוכננות ליד פארק הצפרות

מטעי התמרים נמצאים סמוך מאוד לפארק הצפרות ובנתיב נדידתם של מאות מיליוני ציפורים. מכיוון שמדחפי הטורבינות עלולים לגרום לפגיעה קשה בציפורים. בכוונת ארגוני הסביבה לסכל תוכנית זו כבר בשלביה הראשוניים. המגרשים המיועדים לטורבינות הרוח, נמצאים בשטח השיפוט של עיריית אילת. הם יועדו בעבר לשמש כחלק ממתחם נופש ענק בשם 'אקווריה', שאמור היה לכלול לונה פארק, פארק מים, בתי קולנוע, מועדוני לילה, מגרש גולף בינלאומי, תעלת מי ים, אגם מלאכותי ועוד. בעקבות התנגדות קיבוץ אילות ודו"ח חמור של מבקר המדינה, נגנזה התוכנית ופקע תוקפה של התוכנית שייעדה את השטח למלונאות, נופש ומסחר. בית המשפט העליון קבע כי קיבוץ אילות יוכל להמשיך ולעבד שם את מטעי התמרים שלו, עד שתקבל עיריית אילת אישור לתוכנית חדשה במקום.

כזכור, פעילות של גורמי סביבה הצליחה לאחרונה לסכל תוכנית של קצא"א להקמת טורבינות רוח בחוות מכלי הנפט של קצא"א ברמת יותם (סמוך לשכונת שחמון). הם הזהירו כי הפגיעה הצפויה בציפורים, תעמוד בסתירה לאמנות בינלאומיות, עליהן חתומה ישראל.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש