פרסומת
דלג

מתחם המזרקה: העירייה דורשת לפנות את חוות החיות

מאת: עומר כרמון ● 24/7/2015 23:00 ● ערב ערב 2716
עיריית אילת פנתה השבוע לבית המשפט בבקשה שיורה על פינויה ממתחם המזרקה, של ירדנה אלימלך, המתגוררת במקום עם סוסים, כבשים, יונים, כלבים, חתולים, תוכים וטווס. אלימלך: "עיריית אילת ידעה היטב היכן אני מתגוררת. למרות זאת, לא דרשה ממני להתפנות, חיברה את החווה למים ולחשמל ולא גבתה תשלום"
מתחם המזרקה: העירייה דורשת לפנות את חוות החיות

עיריית אילת פנתה השבוע לבית המשפט בבקשה שיורה על פינויה ממתחם המזרקה, של ירדנה אלימלך, המתגוררת במקום עם סוסים, כבשים, יונים, כלבים, חתולים, תוכים וטווס. המגרש ניתן בידי העירייה לתושב העיר, דני שועה, כדי שיקים מתחם אמנים ('בית האמן'). לפני שנים אחדות נכנסה למגרש אחות אשתו של שועה – ירדנה אלימלך, והחלה להתגורר במקום עם בעלי חיים וילדים. אלימלך טוענת כי נכנסה למקום לבקשתו של שועה. שועה מכחיש.

"באותה חזית מול הפולשת"


לפני חודשים אחדים פסק בית המשפט כי שועה יפנה את המגרש. עם הפינוי, יהיה זכאי לקבל מעיריית אילת פיצוי בסך 625 אלף שקלים, בנוסף ל-375 אלף שקלים שכבר קיבל. לפני כחודשיים הגיע דני שועה למתחם 'בית האמן' והחל בפירוק המבנים ופינוי בעלי החיים, בתקווה שכך יוכל לקבל את הכסף. ירדנה אלימלך סיכלה את תוכניותיו: היא פנתה לבית המשפט וקיבלה צו מניעה זמני נגד הפינוי. דני שועה אמר השבוע ל'ערב ערב': "העירייה ואני הולכים באותה חזית מול הפולשת. כשהגעתי לפנות את המקום לפני חודשיים, זה היה בתיאום עם עורך הדין של העירייה. העירייה שילמה לי 3,100 שקלים על הוצאות הפינוי, בהתאם לחשבונית שהעברתי לה. העברתי להם חשבונית נוספת בסך 1,765 שקלים על כלי עבודה, וגם את זה הם ישלמו. קודם לכן הם העבירו לי 25 אלף שקלים 'על חשבון' הכספים שהשופט פסק לזכותי".

"לסחוט בחוסר תום לב"


בכתב התביעה שהגישה השבוע, מציינת עיריית אילת, כי לפי הסכם ההפעלה שנחתם עם שועה, נאסר עליו להכניס למתחם אנשים נוספים. למרות איסור זה, ירדנה אלימלך נכנסה למתחם, בנתה גן חיות ללא היתר, הקימה מבני קבע ללא היתר ועושה שימוש במים וחשמל של העירייה. "ירדנה אלימלך ידעה, או היה עליה לדעת, כי מטרת ההרשאה על פי הסכם ההפעלה ועל פי ההסכם שבין העירייה לרשות מקרקעי ישראל הינו להפעלת סדנת יצירה בלבד ולא למטרת מגורים ובוודאי שלא למטרת הקמת גן חיות", טוענת העירייה בכתב התביעה. "ירדנה אלימלך ידעה או היה עליה לדעת, כי לא ניתן להקים מבנה של קבע על המקרקעין, וכי לצורך בניית מבנים על המקרקעין לרבות מתקן לאחזקת בעלי חיים, יש לקבל היתר בנייה הדורש אישור רשות מקרקעי ישראל, וכי בהיעדר אישור, אין כל תוקף להסכם ההפעלה. בניגוד לכל הוראת דין אפשרית, פלשה למעשה ירדנה למקרקעין באמתלה של קבלת רשות מאת שועה לכך, אשר לא היה מוסמך או מורשה לתת רשות כלשהי והיא התגוררה במקרקעין והקימה לדבריה על המקרקעין, חוות חיות שלא כדין. ירדנה אינה משלמת דמי שימוש לעירייה בגין אחזקת המקרקעין ובגין הקמת גן חיות על המקרקעין. העירייה שומרת על זכותה להגיש תביעה כספית נגד ירדנה, בגין דמי שימוש ראויים עבור אחזקת המקרקעין ועבור ניהול גן חיות, וכן בגין כל הנזקים הכספיים שנגרמו לעירייה בגין אי פינוי המקרקעין. המבנים הוקמו ללא היתר. חוות החיות שהוקמה על ידה הופעלה ללא רישיון עסק ובניגוד לתקנות צער בעלי חיים. מי שמעיין בבקשת צו המניעה הזמני של ירדנה, (שנדונה כעת בבית המשפט לענייני משפחה, ע.כ) רואה שמטרתה האמיתית אינה להמשיך ולהחזיק במקרקעין, אלא לנסות ולסחוט בחוסר תום לב מהעירייה הקצאת שטח חלופי באילת, אליו היא מתכוונת להעתיק את מגוריה, ביחד עם החיות ברשותה".

"חלק ממיזם אמנות"


ירדנה אלימלך טענה בפנייתה לבית המשפט לענייני משפחה, כי בשנת 2010 פנה אליה דני שועה וביקש ממנה להעתיק את החווה ומגוריה לשטח. הוא אמר לה, לדבריה, שאינו מצליח לשמור על השטח מפני פולשים ופסולת, ולכן ביקש שתעזור בתפיסת הקרקע, כחלק ממיזם האמנות שלו, תוך שמירתו וטיפוחו. אלימלך טוענת שעיריית אילת ידעה היטב היכן היא מתגוררת, למרות זאת, לא דרשה ממנה להתפנות. לדבריה, העירייה חיברה את החווה למים ולחשמל ובמשך שנים לא גבתה תשלום. השירות הווטרינרי בעיריית אילת מודע לקיום חוות החיות ואף נמצא עמה בקשר שוטף בכל הקשור לגידול חיות והדאגה למזון להם. ל'ערב ערב' אמרה השבוע אלימלך כי היא לומדת את כתב התביעה. דני שועה אמר ל'ערב ערב': "כבר פיניתי את המגרש. הצעתי לעירייה לערוך סיור במקום ולראות שחלק גדול מהמגרש המגודר כיום, כלל אינו נמצא בשטח המגרש שאני קיבלתי".

דוברת עיריית אילת, דנה זנטי, לא ענתה לשאלות.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש