פרסומת
דלג

זלצמן ניצל מהרשעה

מאת: עומר כרמון ● 24/7/2015 23:16 ● ערב ערב 2716
מ"מ וסגן ראש עיריית אילת לשעבר, ששימש כמנכ"ל נמל אילת וכיום משמש כמנכ"ל נמל חיפה, הודה באחריות לזיהום ים. השופט החליט להימנע מהרשעתו הפלילית כדי שלא תישלל ממנו האפשרות להתמודד בעתיד במכרזים נוספים בשירות המדינה. זלצמן חויב בפיצוי ובביצוע 150 שעות של"צ
זלצמן ניצל מהרשעה

ימים אחדים לפני שאמור היה להיגזר דינו של מנדי זלצמן, מנכ"ל החברה הממשלתית נמל חיפה בהווה, ומ"מ וסגן ראש עיריית אילת בעבר, הכריז זלצמן כי הוא תומך במאבקו של נמל אילת המופרט, לקבלת הארכה של הצו המחייב פריקת מכוניות רק בנמל אילת. תוקפו של הצו אמור להסתיים בשנה הבאה, ובנמל הדרומי פועלים כדי להאריכו. "חשוב מבחינה לאומית, שמנכ"ל נמל אילת הנמרץ, גדעון גולבר, יקבל כל סיוע אפשרי המשמר ומקיים את נמל אילת גם אם הדבר ינגוס קלות בנמלי הצפון", מסר זלצמן.

ביום ראשון התייצב זלצמן כדי לשמוע את גזר הדין שיכול היה לסכל את המשך התמודדותו על מכרזים בשירות המדינה. בכתב תביעה שהגיש נגדו המשרד להגנת הסביבה, הודה זלצמן כי במהלך תפקידו כמנכ"ל נמל חיפה, פרקה אוניה לים, מזון בהמות וקמח חמניות. הוא הואשם כי לא מילא את מחויבותו לדאוג לביצוע הפריקה בצורה נקיה, תוך נקיטת אמצעים למניעת לכלוך, והטמעת נהלים מתאימים בקרב העובדים.

למרות שהודה בפרטי כתב האישום, החליט השופט להימנע מהרשעתו הפלילית של זלצמן - כדי לא לפגוע בעתידו המקצועי. השופט קיבל בכך את המלצת קצינת המבחן, שתיארה בפני השופט את עבודתו של זלצמן בנמל אילת, עבודתו כמרצה באילת, כהונתו כסגן ומ"מ ראש עיריית אילת, ניהולו את נמל אילת וחיפה, ותפקודו כסמנכ"ל רשות הנמלים והרכבות.

זלצמן חויב לשלם פיצוי בסך 10,000 שקלים לטובת הקרן לשמירת ניקיון. לחתום על התחייבות כספית בסך 20 אלף שקלים להימנע מביצוע עבירות דומות תוך שלוש שנים מהיום. כמו כן יבצע בשנה קרובה 150 שעות של"צ (שירות לטובת הציבור), בהתאם לתוכנית שתוגש על ידי שירות המבחן.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש