פרסומת
דלג

נוצר קשר עם עד המדינה שנעלם

מאת: מערכת ערב ערב ● 16/9/2015 13:18 ● ערב ערב 2064
עד המדינה שנעלם יצר קשר עם משפחתו: הפליל פושעים תמורת 200 אלף שקל העד בפרשת ארגון הפשע שמוגר באילת, נעלם בסוף השבוע האחרון לאחר שהעלה טענות רבות כנגד משטרת ישראל והפרקליטות. לאחר חיפושים רבים, העביר הלה מסר למשפחתו לפיו הוא מצוי במקום בטוח. המידע הועבר למשטרה שצדה, מנסה לגלות מדוע עזב את הדירה בה שהה ובה הותיר מכתב פרידה. עדותו של העד סייעה רבות בהרשעת ארגון פשע באילת המקושר לעבריין יצחק אברג'יל. בין היתר הפליל את ראש הארגון אילן בן שטרית שהוגדר על ידו כ: "ראש העיר של אילת"
נוצר קשר עם עד המדינה שנעלם

הועבר מסר מעד המדינה שנעלם בסוף השבוע למשפחתו, ממנו עולה כי הוא נמצא במקום בטוח. המידע הועבר למשטרה, שמנסה מצדה להבין למה עזב העד את הדירה בה שהה ובה הותיר אף מכתב בטרם נעלם ובו קבל על היחס אותו קיבל מהמשטרה והפרקליטות לאחר מתן עדותו. בראיון לגיא פלג בחדשות ערוץ 2 סיפר העד: "החלטתי לחצות את הקווים בשביל לקבל עתיד יותר טוב ולצאת מעולם הפשע. אז האמנתי במשטרה שיכולה לתת לי את המענה הנכון והראוי. לא ציפיתי בחיים שאחרי המהלך שעשיתי אני אשאר זרוק ומיותם מהעולם עצמו כולו".

עוד סיפר בראיון לערוץ 2 כי החליט לעזוב את התכנית להגנת עדים, "ביקשתי לצאת לנשום אוויר ותמיד היו אומרים לי 'רמת הסיכון שלך גבוהה מדי'". עוד הוסיף העד כי עבר שלושה ניסיונות חיסול, "קיבלתי שישה כדורים מטווח אפס, ניסו לעשות לי וידוא הריגה. יש לי כדור אחד תקוע עד היום ליד הלב, יש לי כדור בעמוד השדרה, יש לי שני כדורים בידיים, יש לי כדור באגן מטווח אפס. אני לא העדתי נגד תיק ארגון אחד, אני העדתי נגד שלושה תיקי ארגון וברוך השם בכל העדויות שלי כולם הורשעו. העד סיפר כי השופטים נתנו אמון בעדותו "כי אני לא שיקרתי ולא בילפתי ולא סילפתי כלום".

ואכן, בפסק הדין שהרשיע את הארגון כתב מוטב השופטים כי: "מדובר באדם אשר החליט לפתוח את תיבת הפנדורה של חייו העבריינים ולספר על מה שמצוי בה. עדותו הייתה בדרך כלל עקבית. עד המדינה שם את נפשו בכפו ונטל על עצמו סיכון רב, בכך שהחליט לחצות את הקווים ולהעיד נגד מי שהיו לטענתו חבריו לעולם הפשע". כאמור סייעה עדותו בהרשעת שמונה עבריינים בארגון הפשע שפעל בדרום הארץ, והמקושר לעבריין יצחק אברג'יל, שבראשו עמד אילן בן שטרית מאילת. העד החל לפעול בארגון הדרומי לאחר שחברתו עברה לאילת ותוך זמן קצר הפך לנהגו של השותף של בן שטרית, שתואר כאחד האנשים החזקים בעיר באותן שנים (2008-2012). לאחר שזה נרצח, הפך לנהגו של בן שטרית עצמו והתקרב אליו.

בעדותו ציין כחי בן שטרית היה "ראש העיר של אילת", דרכו עבר כל הפשע העקרי באילת ולכן פחדו ממנו. "הוא היה הראש, יש את אנשי הכספים. יש אותי, יש את אנשי הביצוע, שזה אנשים שניגשים לכל פעולה על מנת לפגוע באחרים, יש אנשים שכפופים ישירות לראש הארגון, ויש את החיילים. התפקיד שלי היה לנהוג ולעשות כספים וכל מה שצריך, כולבויניק".

בתיק התנהלו מגעים רבים במטרה להגיע להסדר טיעון, אך אלה לא כשלו. במסגרת ההסדר היו צפויים הנאשמים לקבל עונשים יחסית קלים. כעת, משהורשעו, הם צפויים לעונשים הרבה יותר כבדים. בפרקליטות מציינים כי על פי החוק למאבק בארגוני פשיעה, רשאי בית המשפט להכפיל את העונש הקבוע בחוק בעבירה מסוימת. הפרקליטות צפויה לפיכך, לבקש למצות עם השמונה את הדין.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש