פרסומת
דלג

אבנים וסכין: קטטה בין קבוצות מוסלמים

מאת: עומר כרמון ● 2/10/2015 18:15 ● ערב ערב 2064
צעיר בן 25, מהכפר עילוט הסמוך לנצרת, נעצר השבוע בידי משטרת אילת לאחר שלפי החשד, היה מעורב בקטטה בחצר בית מגורים, שנשכר בידי מוסלמים מהצפון שהתארחו בעיר במהלך חג הקורבן. נציג המשטרה ביקש את הארכת מעצרו של החשוד והסביר: "מחומר החקירה עולה כי התרחשה קטטה בי קבוצת ערבים מהכפר עילוט לבין קבוצה מג'לג'וליה. החשוד, בשלב מסוים, שלף סכין ורדף אחרי אנשים"
אבנים וסכין: קטטה בין קבוצות מוסלמים

בא כוחו של החשוד תהה מדוע המעורבים האחרים בקטטה שוחררו. שופטת בית משפט השלום בעיר, דרורה בית אור, הצטרפה לתמיהתו. "אני תוהה מדוע נעצר רק חשוד זה, כאשר לפי הראיות בהן עיינתי, היו אנשים נוספים שמעורבים בקטטה שגם החזיקו ביד אבנים. והיו גם תקיפות ומכות ולא רק של החשוד, אלא גם של אחרים", ציינה השופטת.

בא כוח החשוד שאל את נציג המשטרה: "בוא נעשה סדר בעניינים, זוג יושב לו בלילה, תקן אותי אם אני טועה, אולי יכול להיות לכל היותר מקים רעש, בעקבות כך יוצא אליו ערבי מג'לג'וליה שמתגורר למעלה במרפסת, מתחילים דין ודברים ואלה שמלמעלה זורקים אבנים היה. או לא היה"? "לא היה בדיוק כך. לא ישב עם זוגתו לבד באותה חצר, חבריו היו שם יחד אתם", השיב נציג המשטרה. "היתה הקמת רעש מצד החשוד וחבריו, פנו אליהם על מנת שלא לעשות רעש, בשלב מסוים אכן השלב השני החל לזרוק אבנים קטנות שלא פגעו בחברה שלו, מה שפגע בה זה נתז של צלחת שנזקרה שם, בהמשך החשוד פשוט מוציא את הסכין, מתחיל לרדוף אחריהם, מנופף, ויש תמונות בתיק של פציעות של הבחור השני שהיה מעורב בקטטה. מדובר באירוע חמור ביותר וטוב שלא הסתיים בתוצאות הרבה יותר גרועות". השופטת האריכה את מעצרו של החשוד.

גבר נדקר בטיילת


קטטה רבת משתתפים נוספת, התרחשה השבוע בטיילת. גבר בן 52, תושב הצפון, פונה במצב קשה לבית החולים 'יוספטל' לאחר שנקר. ממשטרת מרחב אילת נמסר ל'ערב ערב': "האירוע נמצא בחקירת מחלק התשאול של משטרת אילת. לעת עתה טרם נעצרו חשודים במעשה, והחקירה מתמקדת במישור המודיעיני".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש