פרסומת
דלג

מצטיינים בחינוך

מאת: מערכת ערב ערב ● 16/3/2016 14:47 ● ערב ערב 2750
צילום: יניב כהן / כמיטב המסורת נפתחו חגיגות יום אילת ה – 67 בטקס הענקת פרסי החינוך. חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך בעיר: מיכאל מור, מורה לפיסיקה ומתמטיקה, רחלי אטיה, מחנכת ומורה לגיאוגרפיה, אוליבר נוייברט, מחנך י'ב ומרכז לימודי גאוגרפיה, רונה שפירא, מנהלת המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי והרב שמואל שפירא- ראש הישיבה התיכונית פנימייתית בעיר. כבוד
מצטיינים בחינוך

מאות אנשי חינוך מאילת מילאו ביום ראשון בערב את אולם האירועים של מלון ה'רויאל ביץ' בטקס פרסי החינוך המסורתי שפותח את חגיגות יום אילת. גם השנה מי שהיו חתומות על ארגון האירוע היו מירל'ה הראל וביתה מירב אפק, שחתמו על ערב מהנה ומרגש במיוחד. דליה מזור הנחתה את הערב במהלכו נהנו אנשי החינוך בעיר מהמופע 'שמיים פתוחים' של  צמד הכנרים הווירטואוזיים יוליה ושאול בן הר. 

עשייה מרגשת

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שמברך את הזוכים כבר למעלה מעשור, פתח את דבריו באמירה: "אין מאושר ממני נוכח העשייה החינוכית", וציין כי זו אחת התקופות המרגשות בתחום הבינוי בעיר עם בניית המרכז לגיל הרך, המרכז להתפתחות הילד, מעון ניצן, בניית שלב נוסף בבית ספר 'ים סוף', בניית אולמות ספורט בבתי ספר ובהמשך בניית בית ספר 'אורים' לחינוך מיוחד, בניית בית ספר תיכון נוסף, בניית מבנה קבע לישיבה התיכונית ועוד. בפניה אישית לזוכים אמר ראש העירייה: "אני מכיר ומוקיר כל אחד ואחת מהזוכים, את עשייתם הייחודית. התברכנו בכם, תבורכו". 
ראש מנהל שח"ק הד"ר דרורי גניאל אמר בדבריו: "אני גאה בהיותי ילד אילתי שגדל כאן, בגידול כל ילדיי כאן, אני גאה להיות חלק מהעשייה הערכית החינוכית המפוארת השואפת קדימה ביצירה, חדשנות, וחריצות, של מנהיגות חינוכית איכותית, ומצטיינת. ערכים בכלל ומצוינות בפרט הם הקטר המושך אחריו את כל קרונות החינוך".
גם השנה פעלה וועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הוועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 8 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, סמו סמוראי, הרב שי נגר, רונית בית הלחמי, רועי אפלבוים – יו"ר פורום ההורים העירוני, ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה. 

ואלה הם זוכי פרס החינוך לשנת תשע"ו: 

מיכאל מור

 

 

מורה לפיסיקה ולמתמטיקה, סגן מנהלת בית הספר התיכון 'גולדווטר', וממונה על החטיבה העליונה. בזכות עשייתו החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידו. על קידום תלמידיו להישגים יוצאי דופן ויכולתו לטעת בהם את השאיפה לצמיחה ולמצוינות. על טיפוח כתיבת עבודות גמר ועבודות חקר, על הצבת אתגרים ללמידה איכותית, המאפשרים לתלמידים השתלבות במוסדות המובילים להשכלה גבוהה. על היותו מוביל יוזמות חדשניות המטפחות מצוינות וסקרנות מדעית בתוך בית הספר ובשיתוף אוניברסיטאות ומכוני מחקר. על הנהגת חדשנות בתחום הוראת המדעים היוצרת מסורת להמשכיות ומתווה דרך להגדלת מספר התלמידים המתמחים במקצועות המדע. על פועלו המבורך לקידום תלמידים מתקשים על מנת שיתמידו ויעמיקו במדע. 

רחלי אטיה

 

 

מחנכת ומורה לגיאוגרפיה, בבית הספר התיכון 'בגין'. על הובלת והעצמת תלמידיה במקצועיות ובאהבה. על חיזוק יכולותיהם הלימודיות והאישיות ועל טיפוח האמונה בעצמם. על יכולתה לטעת בתלמידיה את השאיפה לצמיחה ולמצוינות, הדרכתם בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים, וחינוכם העתידי כאזרחים נאמנים במדינת ישראל. על הקמת המרכז לקידום לימודי הגיאוגרפיה ויצירת דרכי הוראה ייחודיות המהוות מוקד למידה חדשני לתלמידים ומורים כאחד. על  יחס אישי חם, מכיל ותומך, תוך גילוי אחריות אישית כלפי כל אחד מתלמידיה, במהלך יום הלימודים ובשעות הרבות מחוץ לכותלי בית הספר. 

רונה שפירא

 

 

מנהלת המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי, ביחידה האזורית לאיכות הסביבה אילת – אילות. על הקמת הכיפה האקולוגית המשמשת כמרכז לחינוך סביבתי באילת ובערבה, כדגם להצגת אורח חיים מקיים וכפתרון לסוגיות סביבתיות וחברתיות. על פיתוח תחום החינוך הסביבתי והטמעתו בתחומי הליבה של מערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. על קידום והובלת מוסדות החינוך בעיר להכשרה כמוסדות חינוך ירוקים ומקיימים. על עיצוב מרחבי למידה במוסדות החינוך, המובילים את נושא הקיימות כחלק מאורח החיים. על היותה מייסדת ופורצת דרך בתחום החינוך הסביבתי, המציבה יעדים חדשים לפיתוח והטמעה של החינוך הסביבתי, בעיר אילת.

אוליבר נויבירט

 

 

מחנך כיתה י"ב, מרכז לימודי הגיאוגרפיה, רכז בטיחות בית הספר התיכון 'רבין'. על הובלת והעצמת תלמידיו במקצועיות ובאהבה. על חיזוק יכולותיהם הלימודיות והאישיות ועל טיפוח האמונה בעצמם. על יכולתו לטעת בתלמידיו את השאיפה לצמיחה ולמצוינות, הדרכתם בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים, חינוכם העתידי כאזרחים בעלי ערכים, המשרתים בצה"ל שרות משמעותי. על  יחס אישי חם, מכיל ותומך, תוך גילוי אחריות אישית כלפי כל אחד מתלמידיו, במהלך יום הלימודים ובשעות הרבות מחוץ לכותלי בית הספר. על היותו מחנך אוהב אדם, הרואה בכל אחד מתלמידיו את נקודות האור באישיותו. על הקמת קבוצת תלמידים ייחודית החוקרת ומגבשת נוהלי פעולה ותגובה במקרה של "רעש אדמה". 

הרב שמואל שפירא

 

 

ראש הישיבה התיכונית  פנימייתית - צביה. על הקמת מוסד חינוכי המשלב חינוך ערכי, תורני וציוני. על יכולתו לטעת בתלמידיו את השאיפה לצמיחה ולמצוינות, הדרכתם בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים, וחינוכם העתידי כאזרחים מאמינים ונאמנים במדינת ישראל. על יצירת יחס אישי חם ותומך, יכולת הכלה אין סופית, תוך גילוי אחריות אישית כלפי כל אחד מתלמידיו,                                                 במהלך יום הלימודים ובהמשך הפעילות יום ולילה. על  תפיסת עולמו החינוכית אותה הוא מנחיל לצוות החינוכי. על היכולת להעניק יחס אישי לכל מורה, לכוון, לייעץ, להעצים ולסייע בפתרון כל בעיה, כל זאת בצניעות וענווה רבה. על הקשר המיוחד והרציף עם הורי התלמידים ובניית תכנית ייחודית לכל תלמיד, הנוגעת בשאיפותיו והעדפותיו. 

 

 

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש