פרסומת
דלג

על 'מיס פרוגרס' כבר שמעתם?

מאת: אביבה דקל ● 20/7/2016 16:37 ● ערב ערב 2768
מאת: איריס קדם / 20 בנות יפות ומשפיעות יעמדו ב – 16/8 על הבמה בהיכל התרבות באשקלון ויתחרו ביניהן על התואר- 'מיס פרוגרס'. תחרות ראשונה מסוגה בארץ שמבליטה לא רק את היופי החיצוני אלא גם את הכישורים. בין היפות יהיו גם שתי אילתיות- ירין תורג'מן בת ה – 21 ורותם כהן בת ה – 27. כבוד
על 'מיס פרוגרס' כבר שמעתם?

תחרות 'מיס פרוגרס אינטרנשיונל' מתקיימת מזה חמש שנים בכמה מדינות בעולם. השנה זכינו גם אנחנו בארץ להכרה עם יפיפיות משלנו. ואם לא די בכך שמי שמביא את הבשורה לארץ ויפיק את התחרות הוא האילתי איציק זנטי, הרי שהשנה ישתתפו בתחרות שתי נציגות אילתיות: ירין תורג'מן (21) ורותם כהן (27) שיעלו ב – 16/8 על הבמה באשקלון.

איציק זנטי, הבעלים של חברת 'זנטי', העוסקת בהפקות וייצוג דוגמניות בכל בעולם החליט להרים השנה את הכפפה ולהביא את התחרות לישראל. "השנה פנו אלי מהנהלת האירוע הבינלאומי, בעקבות העיסוק שלי בתחום", הוא מספר. "ראיתי את הערכים שהתחרות מייצגת ומאוד התחברתי לנושא". לדבריו לתחרות מגיעות בחורות יפות, אבל לא כאלו שתפגשו במגזינים עם נתונים של דוגמניות על 60/90/60 אלא במקרה של תחרות 'מיס פרוגרס' יש ליפות ערך מוסף- כאן שמים דגש על העצמה נשית, תוך נגיעה בתחומים שונים כגון: סביבה, בריאות, זכויות אדם ותרבויות שונות. גם בישראל מאמינים בתחרות הזו, המאפשרת שוויון הזדמנויות לכל אחת ואחת.

למעלה מ-700 מועמדות הגיעו למיונים הראשונים, מתוכן 100 הגיעו לשלב הסופי. בתחילה התכוון איציק לקיים את התחרות באילת, אך לדבריו "לא היה מי שירים את הכפפה" והתחרות מצאה בית חם בעיר אשקלון שיארח את התחרות הראשונה מסוגה בארץ.

 

פרסים רבותיי, פרסים

 

20 יפות ומוכשרות שהגיעו לשלב הסופי יתחרו בתחרות מכובדת בהיכל התרבות באשקלון בהנחייתה של יעל גולדמן. צוות השופטים יכלול בין השאר את: רווית אסף, מלכת היופי בדימוס, מנכ"ל ובעלים של רשת בתי הספר המובילה למקצועות האיפור והיופי 'רווית אסף', איציק זנטי, מנכ"ל ובעלים של סוכנות הדוגמנות הבינלאומית ZENATI ,מנהל ומפיק האירוע, ג'יוספה בורילו, מנכ"ל אירגון 'מיס פרוגרס אינטרנשיונל' וידוענים נוספים אשר ייקחו חלק בפאנל. הזוכה במקום הראשון תקבל כרטיס טיסה הלוך ושוב לאיטליה ועשרה ימים של חוויה בלתי נשכחת באיטליה האופנתית בתנאי פנסיון מלאים הכוללים: ארוחות, הסעות, לינה בבתי מלון, היכרות עם נציגות משאר המדינות המשתתפות בתחרויות 'מיס פרוגרס' בעולם, מפגשים עם מובילי דעת קהל באופנה האיטלקית והעולמית בכלל, הכרה בינלאומית, ייצוג של ישראל בעולם, והשתתפות בימי צילום עם צוותים מקצועיים מהתעשייה האיטלקית ומהעולם בכלל. שווי הפרסים כ-  20,000 ₪ הפרסים מתנת סוכנות 'זנטי'. הסגנית הראשונה תזכה בצילומי קליפ וידיאו אישי, עריכת וידיאו קליפ, צילומי בוק מקצועיים, איפור ועיצוב שיער מקצועי. הסגנית השנייה תזכה בקורס דוגמנות מקצועי הכולל 30 שעות לימוד ובנוסף תשתתף הזוכה בצילומי בוק מקצועיים הפרסים בשווי 9000 ₪, גם הם מתנת סוכנות 'זנטי'. חביבת הקהל תזכה בקורס איפור מקצועי, מתנת רשת בתי הספר המובילה למקצועות האיפור והיופי 'רווית אסף' בשווי של 1500 ₪. בנוסף תקבל חביבת הקהל מלגת לימודים ע"ס 2000 ₪ בקורס דוגמנות מקצועי מתנת סוכנות 'זנטי'.

 

 

רותם כהן
ירין תורג'מן

 

נעים להכיר- האילתיות בתחרות

 

רותם כהן, ילידת אילת בת 27, נשואה לשחר כהן ואם לארבעה ילדים.

את השירות הצבאי המירה בשירות לאומי ושירתה במס הכנסה באילת. בשבע השנים האחרונות עובדת בדואר. מאז נישאה לבעלה, החלו השניים לשמור שבת, ומאז הם בחרו להתחזק. כיום מנהלים השניים את משפחתם בדרך מסורתית הדוקה, מגדלים את ילדיהם בחינוך דתי ממלכתי ומאושרים על ההחלטה המשותפת והבחירה בדרך זו. לתחרות הגיעה רותם דרך אינטרנט והחליטה להירשם. מאז הספיקה להרשים את הקהל והשופטים והגיעה ל- 100 המועמדות האחרונות לפני הבחירה הסופית להשתתפות באירוע עצמו. לשאלתי מדוע בחרה להשתתף דווקא בתחרות 'מיס פרוגרס' משיבה רותם: "בתחרות הזו מעוניינים להביא את מי שאת ומה את מסוגלת לתת. אני מאוד מאמינה בשוויון זכויות בן אדם לאדם, חשוב לי לייצג את אילת ובמיוחד את ישראל, שלא תחשב כעוד נקודה קטנה במפה. חשוב לי להיות אשת ציבור, לייצג ולהוות דוגמא לנשים בארץ ובעולם". כשילדיה יגדלו עוד קצת  היא רוצה ללמוד עריכת דין ולהגשים את עצמה. "אני עדיין צעירה, ואוכל להגשים את עצמי בהמשך", אומרת כהן. "כרגע המשפחה היא בעדיפות ראשונה מבחינתי. ילדיי עדיין קטנים והדבר לא אמור לבוא על חשבונם".  בינתיים היא תשמח לייצג את אילת בכבוד בתחרות הקרבה.

 

ירין תורג'מן, ילידת אילת בת 21, רווקה. כשהחיים עוד לפניה, בוחרת ירין לקחת את הזמן לפני שתתפנה ללימודים, וממש בימים אלו מתחילה לעבוד כמוכרת בחנות של המעצב האילתי אבי ביטון. בהמשך היא מתכוונת להעתיק את מגוריה למרכז, לצורך לימודי תקשורת, המשך למה שלמדה בבית הספר, ואף סיימה בהצטיינות עם בגרות חמש יחידות בתחום. עולם האיפור גם הוא מעניין אותה, והיא שוקלת אולי לשלב בין השניים בהמשך. כעת היא נהנית מהצעדים הראשונים באזרחות. את שירותה הצבאי עשתה כשלישה בבית ספר לקצינים. לתחרות הגיעה בעידודה של אמה, שגילתה על התחרות דרך הפייסבוק. "אמא תמיד אמרה שאני צריכה לעשות משהו עם היופי שלי ורשמה אותי לתחרות", היא מספרת. "תוך זמן קצר התקשרו אלי ובישרו לי שאני בין מאה המתמודדות האחרונות. לא כל המתמודדות הן בעלות מראה של דוגמנית", אומרת ירין, "וזה היופי של התחרות- העצמה נשית ובעיקר הייצוג של ישראל בתחרות הגדולה באיטליה. ירין מרגישה בטוחה במקום שלה בתחרות ומאמינה שתגיע רחוק. לשאלתי אם עולם הדוגמנות בא גם הוא בחשבון משיבה ירין: "חשבתי על זה. אני מקבלת הרבה מחמאות, אבל אף פעם לא שקלתי את זה כמקצוע, אני מאוד אוהבת להצטלם, ואולי התחרות הזו תפתח דלתות לעולם האופנה".

 

אם גם אתם רוצים לקחת חלק בבחירת הזוכה מתוך 20 המועמדות הסופיות, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של התחרות ולהצביע ליפות שלנו, שכן גם למצביעים בבית יש כוח. ניתן להצביע בכל יום מחדש שלוש פעמים. הזוכה בתחרות הישראלית, תיסע לייצג אותנו בתחרות העולמית שתתקיים באיטליה. כנסו להצביע ולהשפיע ובינתיים נחזיק אצבעות שרותם וירין ייצגו אותנו בכבוד בתחרות הארצית ואולי אפילו בתחרות העולמית.

 

 חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש