פרסומת
דלג

סופית: פארק מים באילת רק אם תסולק הקרנטינה של קיבוץ אילות

מאת: עומר כרמון ● 22/7/2016 23:29 ● ערב ערב 2768
דו"ח פיזור ריחות שהכין המשרד להגנת הסביבה, מצא כי תחנת ההסגר לבקר של קיבוץ אילות מסריחה, והדרך היחידה לפתור את הבעיה שהיא יוצרת, היא להעתיקה צפונה: "הקרנטינה היא לא ברת טיפול. מדובר בסככות פתוחות שעגלים מגיעים אליהן מהאוניה אחרי שהם איקס שבועות בדרך בים. הם רבותיי, מסריחים"
סופית: פארק מים באילת רק אם תסולק הקרנטינה של קיבוץ אילות

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה קבעה, כי יזמים שיבקשו לבנות מתחמי אטרקציות ומסחר בשבעה מגרשים המיועדים לכך סמוך ליציאה מהעיר (מזרחית לכביש 90), יוכלו לקבל היתר בניה, רק כאשר תסולק תחנת ההסגר לבקר (הקרנטינה) של קיבוץ אילות. 

דו"ח פיזור ריחות שהכינה ד"ר רבקה קולטון, מהמשרד להגנת הסביבה, מצא כי הקרנטינה של קיבוץ אילות מסריחה והדרך היחידה לפתור את הבעיה שהיא יוצרת, היא להעתיקה צפונה. "הקרנטינה היא לא ברת טיפול. מדובר בסככות פתוחות שעגלים מגיעים אליהן מהאוניה אחרי שהם איקס שבועות בדרך בים. הם רבותיי, מסריחים", היא אמרה. "עמדתי ליד האוניה כדי לראות אותם יורדים. החיות חיו בתוך ההפרשות של עצמן במשך כמה שבועות, ועגל שעבר 'סטרס' בגלל המסע שהוא עשה דרך הים, מסריח יותר מעגל שעומד בביתו ובסביבה המוכרת לו".

בתחומי התוכנית בה דנה הוועדה המחוזית, מבקשים יזמים להקים פארק מים. מהנדס העיר אילת, אסף אריכא, שנכח בישיבת הוועדה, אמר לנוכחים: "את הצורך באטרקציות בעיר אילת אני לא חושב שיש צורך להכביר במילים, כולכם מכירים. במיוחד פארק מים, זה אחד הפידבקים שעולים הכי חזק מצד התיירים שמגיעים לאילת, דבר שהכי מפיג את החום באילת עבור התיירים, זה בעצם המגע עם מים, זה ים אם זה בריכה ופארק מים זה דבר הכי נדרש".
 

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש