פרסומת
דלג

היכון הכן- עונה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 27/7/2016 17:33 ● מה נשמע 454
צילום: ויקיפדיה / לבשורה הזו חיכו אוהדי הפועל פתאל אילת יותר מדי זמן לטעמם- בסיומה של ישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בלשכת ראש העירייה, סוכמו כל הפרטים להמשך פעילותה של הפועל פתאל אילת בליגת העל לפחות בשלוש השנים הקרובות. מוטי אמסלם ישמש כיו"ר, עודד קטש יאמן וגם שחקנים כבר מתיחילם להצטרף לקבוצה. ההיה או חלמנו חלום?
היכון הכן- עונה
רוברט רותבארט

אחרי חרושת שמועות נפל בשבוע שעבר דבר. העשן הלבן יצא מלשכת ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שבהעדר בעלים רשמיים לקבוצה, כדוגמת דורון הרציקוביץ', הוא המושך העיקרי בחוטים. לאחר שהעמותה לספורט שמנהלת את הפועל אילת בכדורסל החליטה כי אינה רוצה לערבב את ענייניה בעניין הקבוצה בליגת העל, ישבו כל הגורמים בלשכת ראש העירייה ומצאו את הדרך הנכונה להריץ את ה'עגלה'. כשכולם יצאו מלשכתו של מאיר יצחק הלוי, היה ברור כי מדובר על סגירת כל הקצוות שיאפשרו לקבוצה לפעול לפחות בשלוש העונות הבאות. בישיבה סוכם על הקמת חלץ, חברה לטובת הציבור שתנהל את ענייניה הכספיים של הפועל פתאל אילת. מוטי אמסלם מונה לתפקיד יו"ר המועדון ולפיכך, כבר בימים אלו, מעתיקים אמסלם ואשתו את מקום מגוריהם לאילת, לפחות, כך הוא מקווה לשלוש השנים הבאות. לצידו תכהן בחלץ הנהלה ציבורית שתלווה את פעילות הקבוצה. בהנהלה יכהנו גיא אדירן, יו"ר עמותת הכדורסל העירונית, ראובן אלקס, מנכ"ל רשת מלונות 'פתאל', שתמשיך ותהייה נותנת החסות הראשית של הקבוצה, נציג עיריית אילת, הגזבר אסי בן חמו, ונציג החברה הכלכלית באילת, היו"ר אבי כהן. מדוברות הקבוצה נמסר בהקשר לכך, כי מהלך זה יצא לפועל, הרבה בזכות נותנת החסות הראשית- רשת מלונות 'פתאל', שאימצה את הקבוצה ב-4 השנים האחרונות ותמשיך לאמצה גם בעתיד.

 

קדימה מחתימים

 

החלטה ראשונה שקיבל יו"ר המועדון אמסלם הייתה למנות באופן רשמי את עודד קטש, מאמנה של הפועל פתאל אילת מאמצע השנה האחרונה, למאמנה גם בעונה הבאה, ואת יד ימינו של קטש- עידן אבשלום, למנהל המקצועי של המועדון. כמו כן סוכמו התנאים להמשך דרכו בקבוצה של הקפטן, אפיק ניסים, שיתחיל באילת את עונתו הרביעית. לצידו של אפיק הבטיחו את הצטרפותם לקבוצה רוברט רות'בארט בן ה – 30, מתאזרח, יליד סרייבו שעלה ארצה עם אימו היהודיה בשנת 1992. רות'בארט (2.17 מ'), המשחק בעמדת סנטר, שוחרר מהפועל תל אביב לאחר עונה אחת אותה סיים עם ממוצע של 22.3 דקות בממוצע למשחק. בהן קלע 10.4 נקודות בממוצע. השחקן השומר שבת, לא משחק במשחקים שמוקדים לפני צאת השבת. מתאזרח נוסף שכבר חתם בהפועל פתאל אילת הוא חנן קולמן בן ה – 31, 1.91 מ', המשחק בעמדת רכז. בעונה שעברה שיחק במדי הפועל חיפה ונאמר עליו כי "הוא בעל נוכחות וניסיון, מנהיג על המגרש ומחוצה לו". בעונה שעברה רשם ממוצע של 27.1 דקות במשחק בהן קלע ממוצע של 10.1 נקודות וחילק בממוצע 2.4 אסיסטים. קולמן נולד בדנמרק לאם ישראלית ולאב אמריקאי. בשנת 2006 הוא הגיע לישראל כמתאזרח וזכה עם מכבי חיפה באליפות המדינה בעונת 2012-2013.

לצידם של אלו, הזר הראשון שכבר הבטיח את הצטרפותו לקבוצה הוא לה קוונטין רוס, מי שהצטרף לקבוצה באמצע העונה שעברה, אך נעדר ממשחקי סוף העונה בשל פציעה במיניסקוס. לשאלה האם אין כאן לקיחת סיכון מיותרת בצירופו של שחקן פצוע לקבוצה, מסר השבוע היו"ר אמסלם כי הקבוצה עיגנה את עצמה מכל הכיוונים והשחקן יעבור שורה של מבדקים רפואיים לפני שיצורף רשמית לקבוצה. בכוונת היו"ר והצוות המקצועי להמשיך ולחזק את הקבוצה כבר בימים הקרובים ושורה של שחקנים נוספים יצטרפו לסגל. הקבוצה תחל את פעילותה עם תקציב של כ – 7.5 מיליון ש"ח ושמה לה למטרה, לנסות ולהגדיל את התקציב במהלך העונה.

 

חנן קולמן

 

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש