פרסומת
דלג

מנהל ה'טרנטולה': "אין סיכוי שמישהו ייהרג במתקן הזה"

מאת: עומר כרמון ● 4/8/2016 14:11 ● ערב ערב 2770
ארבעה נופשים נלכדו במשך למעלה משעה במתקן השעשועים 'הטרנטולה' ('קרוסלה'), על גג בניין 'הספירל', וחולצו בידי לוחמי כיבוי אש אילת. מנהל האטרקציה, ברוך קבלו: "ש לנו מערכת גיבוי ידנית בעזרתה יכולנו להוריד את הלכודים למטה. אבל זה היה לוקח כארבע שעות. העובדים שלי פעלו לפי הנהלים והזעיקו את לוחמי האש. מערכת הנעילה המשיכה לעבוד כל הזמן וללכודים לא נשקפה כל סכנה. האטרקציה שלנו היא בין הבודדות בארץ שמחזיקה בתקן אירופאי באישור מכון התקנים הישראלי וזה הוכיח את עצמו באירוע"
מנהל ה'טרנטולה': ''אין סיכוי שמישהו ייהרג במתקן הזה''

 

 

ארבעה נופשים נלכדו ביום שלישי בלילה במשך למעלה משעה, במתקן השעשועים 'הטרנטולה' ('קרוסלה'), על גג בניין 'הספירל'. הם נותרו בין שמיים לארץ בגובה 37 מטרים מעל מפלס הטיילת. לוחמי כיבוי אש שהוזעקו למקום בידי מפעילי האטרקציה, הצליחו להגיע ללכודים ולחלצם כשהם בריאים ושלמים, לקול תשואות הצופים הרבים.

מנכ"ל האטרקציה, ברוך קבלו, אמר ל'ערב ערב', כי מערכת הבטיחות של האטרקציה עבדה כראוי, ולמבלים שנתקעו, לא נשקפה כל סכנה. "המתקן שלנו פועל חמש שנים וזאת התקלה הראשונה", הוא אמר. "יש לנו מערכת גיבוי ידנית בעזרתה יכולנו להוריד את התקועים למטה. אבל זה היה לוקח כארבע שעות. העובדים שלי פעלו לפי הנהלים והזעיקו את לוחמי האש".

ללכודים לא נשקפה כל סכנה?
"ממש לא. האטרקציה שלנו היא בין הבודדות בארץ שמחזיקה בתקן אירופאי באישור מכון התקנים הישראלי וזה הוכיח את עצמו באירוע. היתה תקלה. מערכות הבטיחות הגיבו כמו שצריך. המתקן הפסיק להסתובב ונמנעה הצניחה שלו למטה. מערכת הבטיחות באטרקציה בנויה גם למצבים קשים יותר והיא עצרה את הסיבוב באופן אוטומטי".

הלכודים נשארו חגורים כל העת?
"בוודאי. יש מערכת נעילה שהמשיכה לעבוד כל הזמן. כדי שלוחמי האש יחלצו את הלכודים, פתחנו את מערכת הנעילה מחדר הבקרה שלנו, למטה".

הארבעה שנתקעו יקבלו מינוי לכל החיים?
(צוחק) "הם היו מבסוטים עד השמיים. הם ראו שמערכת הבטיחות שלנו פועלת כמו שצריך. אין סיכוי שמישהו ייהרג במתקן הזה. יש לי אישור מכבי אש, רישיון עסק, ביטוח. אבל תקלות קורות. הודענו מיידית ליצרן ולמכון התקנים על התקלה. אנחנו בודקים עכשיו את המתקן כדי לגלות מה קרה".

חדשות אילת