פרסומת
דלג

אליפות אילת חוזרת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/12/2016 12:10 ● ערב ערב 2789
לאחר הצלחת אליפות אילת הפתוחה באיגרוף בשנה שעברה, חוזרת האליפות גם השנה ● 120 מתחרים ממיטב המועדונים בארץ ובחו"ל יעניקו לכם חוויית צפייה ● וגם לאילת יש מה להראות - מועדון 'כפפות הזהב' של אילת גאה להציג- שישה מתחרים בגילאי ילדים ונוער ● תשריינו לכם את סוף השבוע הקרוב. בית הפועל, בימים חמישי - שבת (15-17/12) משעות הבוקר ועד הערב זה יקרה
אליפות אילת חוזרת

אחרי שהביא לאילת תחרויות בינלאומיות בענפי ספורט שעד לפני כמה שנים בכלל לא הכרנו במחוזותינו, חתום חבר מועצת עיר אולג צ'רנומוריץ', האיש שהספורט זורם בעורקיו, על תחרות בינלאומית נוספת, הפעם בענף הספורט הקרוב ביותר אליו- האיגרוף. בסוף השבוע הקרוב יחזור אולג למקורות שלו. מי שהיה אלוף אוקראינה באיגרוף עד גיל 19 ומקום שלישי בברית המועצות בקד"טים, ומי שהיה המאמן הלאומי של נבחרת ישראל באיגרוף במשך 10 שנים, הצליח להביא לאילת תחרות בקנה מידה בינלאומי בו ישתתפו כ - 120 מתאגרפים מרוסיה, אוקראינה, ליטא, מולדובה פינלנד וכמובן ממועדונים בישראל. האירוע יתקיים בין הימים חמישי- שבת (15-17/12) החל משעות הבוקר ועד שעות הערב בבית הפועל.

 

"איגרוף זה לא משחק"


גם לאילת תהייה נציגות מכובדת באליפות אילת הבינלאומית הפתוחה. שישה צעירים ייצגו את מועדון 'כפפות הזהב' המקומי בקטגוריית נערים ונוער: האחים ינון ונתן רגב בני 10,12, להם זו תהייה תחרות שנייה. שלושת האחים לבית משפחת גלבוע (בניו של המאמן מוטי גלבוע)-  אריאל יוסף ודניאל, בני 13,14, 15, תלמידי ישיבה, רמאדן חוג'יראט בן ה – 14 ושרון שמחה בן ה- 15 שמתאמן אצל גלבוע מזה כשלוש שנים ומשלב בהצלחה רבה בין לימודים ברמה גבוהה בבית הספר לבין האימונים המחייבים באיגרוף. כל הצעירים האילתים הם בניהם של מתאגרפים לשעבר.

 


מועדון 'כפפות הזהב' באילת פועל בוורסיה החדשה שלו מזה כשנתיים בניצוחו של המאמן מוטי גלבוע, מי שגדל עוד כילד במועדון 'כפפות הזהב' המיתולוגי שפעל בעבר באילת והגיע בעצמו לרמה של סגן אלוך ישראל. כשבגר והבין שיש צורך בפעילות זו בעיר, חבר גלבוע לאולג צ'רנומוריץ' שאימן בעברו את נבחרת ישראל באיגרוף ואת המועדון האילתי, והקים מחדש את מועדון האיגרוף בעיר. מחניך אחד במועדון, היום מתאמנים בו כבר 60 צעירים ובוגרים. "ליצור מתארגף זה הרבה עבודה", מסביר השבוע מוטי גלבוע. "זה מצריך הרבה השקעה, התמדה ואימון. כדורגל משחקים, כדורסל משחקים, איגרוף זה לא משחק. אם לא התאמנת נכון, תרגיש את זה במכות בכל חלקי הגוף. יש חבר'ה שהשקיעו הרבה באימונים והיום הם מוכנים לעלות לזירה".
על התמורות שעושה ענף האיגרוף בצעירים מספר גלבוע: "זה גורם לילד לעשות שינוי משמעותי באישיות שלו. הוא יודע להתמודד מול קושי, לסמן מטרות, לחשוב מהר, וכל אלו דברים שמיישמים לא רק בזירה אלא גם בחיים. ההישג הגדול עבורי כמאמן הוא לראות את השינויים המשמעותיים שעוברים הספורטאים שלי. באיגרוף אתה לומד להכיר את עצמך. אתה מתיישר והופך למכונה משומנת היטב. האיגרוף ממתן, משביע, אתה יודע מה אתה שווה ולא צריך להוכיח את זה בכוח הזרוע. הידיים שלך הופכות לכלי נשק ושום מתאגרף לא יעז להשתמש בידיים שלו. מצד שני המתאמן מקבל המון ביטחון עצמי וזה מקרין לו על כל החיים".


שלושה מבנייך ישתתפו בתחרות, אתה לא חושש?
"כאבא אני תמיד חושש. כמאמן ממש לא. אני יודע שהם מוכנים כמו כל הספורטאים שייצגו את אילת בתחרות".


יש סיכוי למדליות אצל האילתים?
"זה לא החשוב ביותר. מה שחשוב הוא לראות ילד שמסוגל להיכנס לזירה, להתמודד בכבוד ובסיום הקרב לחבק את יריבו".


חמישי- שבת אולם בית הפועל. הכניסה חופשית. אל תפספסו.  


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש