פרסומת
דלג

מסוכן ובניגוד לחוק: פעילות ספורט ימי במפרץ השמש

מאת: עומר כרמון ● 16/12/2016 22:49 ● ערב ערב 2789
משרד החינוך אישר לתלמידות אולפנת 'צביה אשקלון' פעילות ספורט ימי במקום בו החוק אוסר על פעילות כזו, כך עולה מבדיקת 'ערב ערב'. עיריית אילת מסרה ל'ערב ערב' כי 50 מטרים מגבולות חוף מכרז אין מניעה לכניסת כלי שייט, אולם החוק קובע את ההיפך: 50 מטרים מגבולות חוף מוכרז, פעילות שייט וספורט ימי מהווה סכנה לקהל המתרחצים. משרד החינוך: "בית הספר פעל בהתאם לנהלי משרד החינוך ובכלל זה התקשרותו עם מפעיל הספורט הימי אשר הציג את כל אישורי ההפעלה הנדרשים. הנושא הועבר גם לבדיקתה של הרשות המקומית". עיריית אילת: " הפעילות, באם בוצעה, אינה מוכרת לאנשי הפיקוח הרלוונטיים בעירייה"
מסוכן ובניגוד לחוק: פעילות ספורט ימי במפרץ השמש
תלמידות האולפנה במקום אסור לספורט ימי

ביום שני בשבוע שעבר קיימו עשרות בנות אולפנת 'צביה אשקלון' פעילות ספורט ימי במפרץ אילת. במסגרת טיול שאושר בידי משרד החינוך, הן הגיעו בשני אוטובוסים למפרץ השמש, וסמוך לגדר 'החוף הנפרד', עלו על סירות פדלים ובננות, הפליגו לים הפתוח ולפתח תעלת הניקוז הסמוכה ('הקינט') ושבו לחוף כדי לאפשר לבנות האחרות שהמתינו לתורן, לצאת גם הן לפעילות הימית.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר ל'ערב ערב', כי "בית הספר פעל בהתאם לנהלי משרד החינוך ובכלל זה התקשרותו עם מפעיל הספורט הימי אשר הציג את כל אישורי ההפעלה הנדרשים. מסלול הטיול ובתוך כך השיט נעשה באישור ובתיאום חדר המצב לטיולים של משרד החינוך. הנושא הועבר גם לבדיקתה של הרשות המקומית". מעיריית אילת נמסרה התגובה הבאה: "כידוע, ברצועת חוף 'מפרץ השמש', הכשירה העירייה חוף רחצה נפרד שהינו חוף מוכרז. 50 מטרים מזרחית ומערבית לחוף הנפרד, שהינו חוף מוכרז כאמור, אין מניעה בדין לכניסת כלי שייט. בכל מקרה הפעילות, באם בוצעה, אינה מוכרת לאנשי הפיקוח הרלוונטיים בעירייה".

בדיקת 'ערב ערב' מצאה כי תשובת העירייה אינה נכונה. 50 מטרים סמוך לחוף מוכרז, הפעילות אסורה ולא מותרת. כך נכתב בהוראות משרד הפנים: "פעילות שייט וספורט ימי מהווה סכנה לקהל המתרחצים ונדרשת הסדרה מיוחדת של פעילות זו הן מבחינת מתן פתרונות לצורכי הציבור והן לבטיחות קהל המתרחצים. הסדרת השייט ופעולות ספורט ימי - רשות מקומית תסדיר את השיט ופעילות ספורט ימי בתחומה באמצעות חוק עזר, ובלבד שאזור שיותר לשיט יימצא במרחק של לפחות 50 מטר מגבולותיו של מקום מוכרז לרחצה הניצבים לחוף. הסדרה זו תתבצע בתיאום ובהתייעצות עם רשות הנמלים שבמשרד התחבורה על בסיס תקנות הנמלים - בטיחות השייט".

 שאלנו את עיריית אילת מדוע נמסרה ל'ערב ערב' תגובה לא נכונה. בתגובה נמסר: "תגובתנו נמסרה כבר בעניין וממילא אין זה מסמכות העירייה לאכוף את תקנות השייט".

 ראוי לציין כי פעילות הספורט הימי בוצעה סמוך למקום בו נשפכת לים תעלת הקינט (תעלה המזרימה לים עודפים של מפעלים). התעלה עצמה אינה מוסדרת כראוי והוכרזה בידי המשרד להגנת הסביבה כמסוכנת ואף הושוותה לנחל הקישון. 

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש