פרסומת
דלג

עולים לאוויר

מאת: דורית בן נון ● צילום: חיים דוד ● 16/12/2016 23:49 ● ערב ערב 2789
"בתוך עולם של פלאפונים סרט נע של פרסומות..." מריאל אוחיון וערן בן שטרית רוצים קצת אחרת: ליצור שינוי, לעוף עם החלומות, או אולי יהיה נכון יותר להגיד לחזור לתמימות שקצת אבדה. אפילו הם, בני נוער במשרה מלאה מאסו בקצב החיים המסחרר ורוצים להאט קצת. עכשיו יש להם תוכנית רדיו חדשה
עולים לאוויר

את השאלות למריאל וערן הכנתי מבעוד מועד, אבל דבר לא הכין אותי לסופת ההוריקן בדמותם של שני בני נוער שכל כך רוצים לכבוש את העולם ולקחת ולסחוף את כולם לשינוי ערכי, למרדף אחרי החלומות ולשאוף תמיד גבוה ורחוק, "גם אם נעשה ונטעה נצמח מהכישלון", אמרה מריאל במהלך הריאיון.

מריאל אוחיון תלמידת תיכון 'גולדווטר' בכתה י"א, וערן בן שטרית תלמיד כתה י"א בתיכון 'בגין'. שני שחקנים צעירים בתחילת דרכם שאוהבים חיים ונושמים במה שנפגשו בחוג התיאטרון הקהילתי בבית רובין בעיר והקליק המקצועי נדלק כבר מהתחלה. "אני כבר שנה שנייה בחוג, רשומה בסוכנות שחקנים, נוסעת לאודישנים לא מוותרת לעצמי ומופיעה בהצגות בעיר אומרת מריאל. ערן לעומתה, פחות רודף אחר הפרסום. אפילו להפך. "אני חושש מהיום בו יזהו אותי ברחוב אני בטח לא אדע איך להתמודד עם זה". גם ערן כמו מריאל מככב על במות העיר שלנו בהצגות.


יש לכם תוכנית רדיו חדשה ברדיו 'חוף אילת'
"זה חלום שהתגשם", עונה מריאל, וכשהבוס שלה בעבודה (שגם הוא מחזיק בתוכנית ברדיו) הציע לה לבוא ולנסות לשדר ברדיו היה ברור מההתחלה שהפרטנר המושלם יהיה ערן. "ישבנו והתחלנו לבנות קונספט של תכנית שתשלב אירוח של אמנים בתחילת דרכם שטרם נחשפו, אנשים שרוצים להשפיע ולשנות, בעלי מקצועות שונים ומגוונים בנוסף לעוד נושאים חשובים שנוגעים לנוער של היום, והיה ברור לנו כבר מההתחלה שנעסוק בחלומות ובשאיפות שיש לכל אחד מאתנו ואיך אנחנו יכולים לקחת את הנושא למקום חיובי ותומך".

ערן הקול היותר מתון ושקט מוסיף כי הכוח שלהם מגיע מרצון לתת מקום וביטוי לשיח בריא, לקשר אמתי ולא דרך הודעות טקסט. "קל מאוד לברוח למקום הזה של חוסר תקשורת מילולית בין אנשים" מציין ערן שמתגעגע לשיחה אמתית בין חברים.

איך מסתדרים עם הלימודים והמבחנים?
"כשרוצים משהו מאוד מוצאים את הזמן גם לדברים אחרים חשובים כגון לימודים שזה בראש ובראשונה אחד לא בא על חשבון השני כי אחרי הכל, ללא השכלה שום דבר לא שווה, אנחנו יודעים שבעולם כמו שלנו שמתפתח כול הזמן אי אפשר להרשות לעצמנו להשתרך מאחור וחשוב לנו ללמוד ולהצליח בלימודים, לכן מפנים את הזמן המתאים ללימודים ולמבחנים".

בנושא זה ערן חולק על דעתה של מריאל מה שלא קורה לעולם כי על הכול הם מסכימים אבל כשמדובר על בית הספר כעל עוד 'בית חרושת של ציונים', לערן יש מה לומר בנושא, אולי זה קצת חורג מהנורמה ואולי לבעוט במוסכמות זאת לא הדרך "אבל אי אפשר לצפות ששיטת הלימוד תתאים לכולם ובטוח שאי אפשר לצפות לאותה תוצאה מכולם" אומר ערן שלא מאמין במבחנים ציונים ושאר מספרים בהם אנחנו נמדדים על בסיס יומי.

מה אנשים לא יודעים עליכם?

"אני רוכב מקצועי על סוסים ומרבה להתנדב", אומר ערן. "עושה לי טוב לתת לאחרים זאת הרגשת סיפוק אדירה". מריאל מוסיפה:  "בעבר חייתי חצי שנה חזק מאוד בדת מה שאומר לשמור שבת לא להופיע לשמור על צניעות ואז באמת הבנתי כי המשחק זורם בעורקי ואני לא ממש חיה בלי לעשות את מה שאני אוהבת, ובנוסף אני גם כותבת לפעמים, כרגע למגירה בהמשך נראה לאן זה ייקח אותי".

חלומות. שאיפות לעתיד?
"מבחינת התוכנית החלום שלנו שהיא תצליח כמובן, שיהיו לנו המון מאזינים שיעצרו אותנו בבית ספר או ברחוב ויגידו לנו שהקשיבו לנו והייתה אחלה תכנית שאכן שינתה משהו בדרך החשיבה וההתנהגות ושהצלחנו לעזור להגשים את אותם חלומות ולעזור בקשיים שיש לכל אחד מאתנו בחיי היומיום. בנוסף ישנו חלום שעוד נגשים וזה לצלם ולככב בסדרה שערן כתב ביחד עם חבר, רועי זהבי , אולי כסדרת 'יוטיוב'. "ואם לא יצליח לפחות אהיה גאה בתוכן" אומר ערן. "בתחום האישי כמובן בעתיד הרחוק יותר למסד יחסים, חתונה וילדים אבל זה עדיין רחוק מאוד ולכן כרגע אנחנו ממוקדים יותר במטרה שהיא להצליח כמובן במשחק, לכבוש במות ופסגות בדרך להצלחה ולעשות את זה ביושר לא לוותר על ערכים בדרך, לעולם לא לשכוח מאיפה באנו להילחם תמיד למען הצדק ולעשות את הבחירות הנכונות".

 


 

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש