פרסומת
דלג

מה עושים סופרים שמסתגרים בווילה?

מאת: דורית בן נון ● 30/12/2016 23:29 ● ערב ערב 2791
קבלו את 'ספר בחופשה' - הפרויקט החדש של עמית אופיר, מנהל הוצאת 'רב מכר' שכתב כמה רבי מכר מצליחים בעצמו. בשבוע הבא, סבב שני של סופרים (חלקם אנשים רגילים כמוני וכמוכם) מגיע לאילת במסגרת המיזם. הם יסתגרו בוילה מפנקת, יטעמו מהעיר, יחוו חוויות, ינשמו את אוויר המדבר, והכי חשוב: יכתבו את הספר עליו חלמו
מה עושים סופרים שמסתגרים בווילה?
מאפשר לאנשים נוספים להגשים את החלום. עמית אופיר

אנשים רבים חולמים לכתוב ספר, אולם אינם יודעים היכן מתחילים וחושבים שכתיבת ספר היא דבר ארוך מתיש, תוסיפו לזה את שגרת היום התובענית שבה אין לנו זמן לנשום, העלויות הגבוהות ומה קיבלנו? סופרים פוטנציאלים מתוסכלים שנשארו עם רעיון וחלום.

עמית אופיר, מנהל הוצאת הספרים 'רב מכר', מאפשר לאנשים נוספים להגשים את החלום בעזרת הדרכה מקצועית. "הרעיון כמו כל דבר בחיי מגיע מניסיון אישי ומחוויות שצברתי בדרך ולימדו אותי איך בעצם לעשות את הדבר בצורה הכי נכונה שאפשר", הוא אמר השבוע ל'ערב ערב'. "בשגרת החיים התובענית שלנו שבה בעצם איננו מספיקים דבר (ע"י ספרו של עמית 24/8 איך לייצר יום נוסף בשבוע ולהיות מגה אפקטיבי) ישנם הרבה אנשים רגילים כגון אנשי עסקים, מוסיקאים, יזמים, שחקנים ועוד ועוד, שרוצים להגשים את חלומם ולכתוב ספר ואינם יודעים איך לגשת ומאיפה להתחיל, וכך נולד בעצם הרעיון של 'לבודד' את אותם אנשים לתת להם את הכלים הנכונים, הייעוץ התמיכה והידע העצום שלי בתחום וללוות אותם באותו תהליך עד אשר הם מגיעים לאותו מוצר מוגמר, הספר".

ספר לנו על השבוע שיהיה, מה מחכה לכותבים?

"החוויה המתחילה עוד לפני הנסיעה. כל אחד מהסופרים עבר קורס כדי שיגיע ממוקד יותר בידיעה ברורה של מה הוא רוצה להשיג, כמה עמודים עליו לכתוב מה הרעיון המרכזי ומה היקף הספר. בדרך לאילת נעצור פעמיים במדבר על מנת לנקות את כל רעשי הרקע של השגרה, ונוכל להתבונן פנימה בצורה שקטה ושלווה יותר. השבוע עצמו לא מתוכנן ודי זורם  אין שעות קימה או שינה קבועות כל אחד מחליט מתי לקום מתי לאכול מתי לכתוב, באיזה אופן, בחוץ, בבית אולי להתבודד דווקא העיקר שתהייה עשייה וכתיבה פורה. אני זמין כל הזמן לכל שאלה ויש המון שאלות כל הזמן ניתן לפנות אלי אישית או לשלוח אלי מייל על מנת שאקרא, אם יש צורך לעצור מפסיקים את הכתיבה מדברים משוחחים מארגנים ומסדרים מחדש. בנוסף ישנם הרבה תכנים ו'סשנים' שאני מעביר כל פעם נוגעים בנושא אחר בין אם זה קשור לספר או לחיים האישיים או העסקיים. בשנה שעברה לדוגמא, הכנו יחד ארוחת שישי ישבנו אכלנו והערב התפתח לערב סיפורים שבו כל אחד נפתח נחשף ושיתף את חברי הקבוצה על חייו האישיים דבר שמכניס קצת עניין ואנרגיה אחרת כי רק לכתוב כל היום זה די משעמם בסוף. ישנן פעילויות שנצא אליהן כגון טיול ג'יפים, מרתון של 10 ק"מ שנרוץ ביחד, כתיבה בחוץ אולי בחוף בים, יציאה בערב לבלות, הגיבוש החברתי חשוב לא פחות. חשובה לי מאוד ההצלחה של כולם אני איתם לאורך כל הדרך. גם אם לא יסיימו את הספר בשמונה ימים, אני פה בשבילם עד ההשקה המיוחלת של הספר בתקווה לעוד ספרים בעתיד, דבר אשר בדרך כלל קורה, כי מי שנכנס לפרויקט שלנו ונהיה חלק מהקהילה שלנו מתמכר, נשאר וממשיך לכתוב".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש