פרסומת
דלג

כך הושמץ מנהל מחלקת הכשרות

מאת: עומר כרמון ● 6/1/2017 20:59 ● ערב ערב 2792
משגיח כשרות במועצה הדתית באילת, עוז להב דוד, פנה לפני שבועיים לבית המשפט באילת בדרישה שיוצא צו הרחקה נגד המנהל שלו, שי אסולין. לאחר שהיועץ המשפטי של המועצה הדתית הזים את טענותיו של משגיח הכשרות - עוז להב דוד ביקש לבטל את בקשתו לצו הרחקה בנימוק הבא: "עקב מינוי חדש ליו"ר המועצה הדתית באילת, משתנה המצב הקיים ויוחלף מנהל מחלקת הכשרות הנוכחי"
כך הושמץ מנהל מחלקת הכשרות

משגיח כשרות במועצה הדתית באילת, עוז להב דוד, פנה לפני שבועיים לבית המשפט באילת בדרישה שיוציא צו הרחקה נגד מנהל מחלקת הכשרות, שי אסולין. "יש בינינו סכסוך כמעט שלוש שנים", הוא הסביר לשופט. "אני עובד במחלקת הכשרות במועצה הדתית באילת ואסולין הוא המנהל הישיר שלי. אנו מסוכסכים עקב התנהלות, שי אסולין ממשיך להתנכל לי. הפעם הוא עבר את הטעם הטוב והוא חדר לפרטיות ולכן הגשתי את הבקשה. אסולין שם עליי חוקר פרטי והראה לי חומר שהתקבל מהחוקר הפרטי. החוקר הפרטי צילם אותי במהלך שלושה ימים ולהראות שאני יוצא בזמן העבודה לסידורים אישיים. עקב זה שהוא מדכא אותי במשך שלוש שנים וסוגר אותי במלונות למשך 12-14 שעות ביום, הוא שם אותי במלון שלא ראוי לעבודה שלי. הסכסוך התחיל כשהוא העביר אותי מלון למרות שעבדתי שם שנה וחצי בהצטיינות. אני משגיח כשרות. ברגע ששי אסולין העביר אותי הוא עשה מהלך שזה מלון שאין בו עבודה עד שתצא מדעתך. הוא שם חוקר פרטי בעבר אבל הוא לא הצליח ליצור שימוע מסוים כדי לפטר אותי. יש ממונה שאחראי מטעם משרד הדתות ויושב בבאר שבע והוא אמר לשי אסולין שאין עילה לפטר אותי כי הוא לא נתן לי סידור עבודה. אסולין איים עליי מילולית, שאני התבלבלתי, שאני לא יכול לעשות שינויים במערכת, שאני אקבל 'שפיץ'. אני הקלטתי את השיחה. הוא דיבר איתי באגרסיביות. הוא איים עליי בשיחה. אסולין מאיים עליי שהוא יפטר אותי. איומים מילוליים ואני מפחד פיזית שהוא יפגע בי. הוא צילם אותי לא בשעות העבודה בשעות הערב. אסולין צילם גם את אשתי. כל החומר נמצא במשטרה. אסולין צילם אותי ברמות שהרגשתי שעוקבים אחריי. אסולין טוען שעקב אחרי שלושה ימים, אני חושב שחודש ימים.  אני גיליתי את החוקרים לפני שבוע כשאמרו לי. אני הגשתי תלונה במשטרה. אני באתי כי ראיתי שלא עושים כלום. אתמול הרגשתי שמתנכלים לי, ראיתי אנשים שעוקבים אחריי והרגשתי פחד. אתמול שלושה אנשים שאני לא מכיר, אני יושב ברכב, מבקשים ממני לצאת מהרכב, אמרו שהם שוטרים ועשו לי חיפוש ברכב. שאלתי למה עצרו אותי. אסולין מקושר עם אנשים ואולי מנסים להרתיע אותי באיזשהו דרך. אני מרגיש אישית שמתנכלים לי".

 

"לא היה ולא נברא"

 

מכיוון שהדיון התקיים במעמד צד אחד והשופט לא שמע את גרסתו של שי אסולין, הסכים השופט להוציא צו הרחקה זמני נגד שי אסולין, עד שישמע את תשובתו לטענות. לדיון שהתקיים שבוע לאחר, לא הגיע עוז להב דוד בטענה שאינו חש בטוב. שי אסולין טען באמצעות היועץ המשפטי של המועצה הדתית באילת: "אני יכול להצהיר שכל הנושא שמדובר על מעקבים לאחר שעות העבודה לא היה ולא נברא. אני ידעתי על המעקב שנעשה, אנחנו המועצה הדתית אחראית על הכשרות בעיר אילת לרבות מלונות ובתי עסק, כשכבוד הרב חותם על תעודת כשרות יש לכך משמעות בעיקר לאנשים דתיים שהכשרות חשובה להם. בתיאום עם ועד העובדים אנו עורכים בצורה מצומצמת מעקבים בשעות העבודה ובמקום העבודה. כאשר יש חשד לגניבה מול מעביד, יש לנו חוקר, אנו בוחרים מספר מצומצם של משגיחי כשרות ואנו מוודאים שהם אכן נמצאים בעבודה. זה דבר שנעשה בתיאום עם ועד העובדים, יתרה מכך נאמר מראש לכלל העובדים שאנו עושים את זה, שכן אנו מבקשים לדעת שהם נמצאים בעבודה. לגבי העובד הספציפי, עוז להב דוד, מדובר בעובד אשר נערכו לו כבר שני שימועים, אתמול היה אמור להיות השימוע השלישי במספר ולא התקיים היות והעובד הגיש תאונת עבודה. סוכם עם העובד לאחר השימוע השני שנעשה לו, כי תינתן לו אפשרות נוספת ומי שנתן לו את אותה הזדמנות הינו שי אסולין. הבקשה של העובד היתה לעבור לבית מלון גדול, אנחנו אמרנו שאנו מוכנים לתת לו אפשרות כזאת בתנאי שהמעבר לא יהיה מיידי, שהוא יוכיח בפרק זמן מסוים שהוא עובד כנדרש, ובקשתו לעבור למלון 'הרודס' היא לא דבר של מה בכך. הסיבה שנעשה המעקב דווקא לאותו עובד ספציפי, היה היות ואנו רצינו לוודא שהוא מילא אחר התחייבותו בשימוע הקודם שהיה כחודש וחצי לפני ושהוא באמת עובד על מנת להעביר אותו לבית המלון שהוא ביקש. מי שאישר את המעבר זה אותו מנהל כשרות שהינו המשיב. קראתי את הבקשה, בבקשה עצמה המבקש מדבר על איומים וחרדה ואף טוען כי שוטרים הוציאו אותו מרכבו. ככל שידוע לנו הוציאו אותו מרכבו בשל חשש להחזקת סמים. אני מצהיר שמעבר למעקב הספציפי שהיה בתיאום למול וועד העובדים לא נעשה מעקב אחריו, לא צולמה אשתו, אנו לא עושים מעקבים לא מתואמים למול וועד העובדים. פה זה מתחיל ופה זה נגמר. עוז להב דוד זומן לשימוע שהוא לפני פיטורין. אני באופן אישי פגשתי את המבקש פעמים רבות ואף ישבתי אתו ונתתי לו הזדמנות נוספת... יש פה מועצה דתית, יש פה מנהל מחלקת כשרות, אני יכול להצהיר שאנו לא עוקבים אחריו ולא מאיימים עליו". שי אסולין הוסיף: "יש לנו במכשיר הנייד שלנו אפליקציה שמאתרת את זמן שהותו של העובד במקום העבודה. מה שהוא עשה זה שהוא השאיר את המכשיר שלו מספר פעמים במקום העבודה כדי שאנו נחשוב שהוא נמצא בעבודה. מה שסוכם עם החוקר זה שהוא יבדוק שהוא נמצא במקום העבודה במשך שלושה ימים ושאם יצא שהוא אכן בעבודה הוא יועבר למלון 'הרודס'. גם הוסבר לחוקר שהמבקש מסיים לעבוד בשעה 16:00 או 17:00 ואז עליו לנתק מגע".

שופט בית משפט השלום באילת, תומר אורינוב, הורה לעוז להב דוד להודיע לבית המשפט בתוך שבוע האם הוא עומד על בקשתו למתן צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד שי אסולין. עוז להב דוד הודיע השבוע כי הוא חוזר מהבקשה. הנימוק שלו היה יוצא דופן: "עקב מינוי חדש ליו"ר המועצה הדתית באילת, משתנה המצב הקיים ויוחלף מנהל מחלקת הכשרות הנוכחי (שי אסולין). עקב השינוי אין צורך בהמשך צו ההרחקה או בהליך משפטי נגד שי אסולין. מבקש להסיר את תו ההרחקה". ראוי לציין בנוגע לתשובתו של עוז להב דוד, כי חיים עמר לא התמנה ליו"ר המועצה הדתית. הוא אפילו עדיין לא התמנה לחבר במועצה הדתית. גם אם יתמנה, מאין הסיק כי עוז להב דוד כי יוחלף מנהל מחלקת הכשרות?  

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש