פרסומת
דלג

זוכה מהכאת אשתו: "זה היה צחוקים ומשחקים"

מאת: עומר כרמון ● 6/1/2017 21:33 ● ערב ערב 2792
שופט בית משפט השלום באילת, גל שלמה טייב, זיכה השבוע מחמת הספק את תושב העיר שהואשם כי הכה את בת זוגו. השופט קבע כי לא ניתן לבסס הרשעה על עדותו של השוטר שהבחין באירוע, מכיוון שהעצים את תיאור המקרה ככל שחלף הזמן. הנאשם, שיוצג בידי עו"ד יהונתן רבינוביץ, טען כי המכה הקלה שנתן בעורפה של בת זוגו היתה חלק ממשחק ביניהם. הוא אישר כי התכופף, אך לא כדי להרים אבן ולהשליך אותה. עוד הוא טען כי לא תיאם גרסאות עם בת זוגו בעת המעצר, והשיחה שהם ניהלו  באמהרית, עסקה רק בדאגת הנאשם לכך שהבשר בדירתם יוכנס למקרר ולא יתקלקל. גם בת זוגו של הנאשם חזרה והדגישה במשטרה ובבית המשפט, כי לא היתה מהססת לפנות למשטרה במידה והנאשם היה מכה אותה. "זה היה צחוקים, דיבורים, משחקים בידיים אבל לא מכות"
זוכה מהכאת אשתו: ''זה היה צחוקים ומשחקים''
הביא לזיכוי. עו"ד יהונתן רבינוביץ

"אין ספק כי פעולתו של השוטר, עת זיהה את הרמת היד של הנאשם כלפי בת הזוג ולאחר מכן את ההתכופפות של הנאשם, באזור בו היו מצויים חלוקי הנחל, היתה פעולה מהירה, הראויה לכל שבח", ציין השופט. "על אף פעולתו הראויה לשבח, אני סבור כי משקלה של העדות, בכל הקשור לנסיבות שאפפו את המכה שנתן הנאשם לבת הזוג, עליה אין מחלוקת, אינה כזו, שניתן לבסס עליה בלבד את הרשעת הנאשם. אני סבור כי גרסתו של השוטר התפתחה מרגע כתיבת הדו"ח הראשוני, עובר במזכר ההבהרה וכלה בעדותו בבית המשפט. 'התפתחות' זו, השפיעה אף על מסקנותיו ביחס למשמעות והפרשנות שיש לתת למכה.
יוצא אפוא, כי בשים לב למסקנתי באשר למשקל שיש ליתן לעדותו של השוטר, בכל הקשור לויכוח האפשרי בין הנאשם לבת הזוג ולאור דברי הנאשם ובת הזוג עצמם, קשה עד מאוד לבסס ממצא ולפיו בין הנאשם ולבת הזוג התפתח ויכוח, שאולי היה אף הרקע למכה שניתנה על ידי הנאשם... לאחר שבחנתי את מכלול הראיות אני סבור כי המאשימה לא עמדה בנטל הכבד המוטל על כתפיה להוכיח כי הנאשם ביצע עבירה של תקיפת בת זוג ועבירה נוספת של ניסיון תקיפת בת זוג. נותר ספק סביר ואך מעבר לכך, כי המכה שנתן הנאשם לבת הזוג היתה חלק ממשחק ביניהם, בהסכמה, בעוד שביחס לעבירת הניסיון, אני סבור כי לא הוכח כי אכן הנאשם התכוון להרים את האבן ומשכך לא מתקיימים יסודות עבירת הניסיון"

עו״ד יונתן רבינוביץ שייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר ל'ערב ערב': ״הנאשם ובת זוגו טענו לכל אורך הדרך כי לא היה מדובר באירוע אלים. הנאשם שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. צר לנו שבית המשפט החליט על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים. בסופו של ההליך ביהמ״ש קיבל את טענתנו וזיכה את הנאשם מכל האישומים״.

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש