פרסומת
דלג

אנשי הברזל יכבשו את העיר

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 25/1/2017 09:15 ● מה נשמע 480
מספר שיא של 1600ספורטאים מ-22 מדינות בעולם ישתתפו בתחרות איש הברזל הישראלית ה - 'ישראמן גרמין' ● בין המשתתפים רוכב האופניים האגדי, האיטלקי קלאודיו קיאפוצ'י, שזכה פעמיים במקום השני ב'טור דה פראנס' ויתחרה בשלשה יוצאת דופן ● עוד ישתתף בתחרות השחיין המהיר בעולם- אנתוני ארווין ● על פי ההערכות השנה ישנו סיכוי גבוה למנצח כחול - לבן של התחרות המפרכת ● וגם - איך מנצחים בתחרות עוד לפני שמתחילים אותה? תשאלו את בני חיון המתחרה האילתי
אנשי הברזל יכבשו את העיר
צילום צלם אוטי

ביום שישי הקרוב (27.1) תוזנק תחרות 'ישראמן גרמין' 2017 - אירוע הטריאתלון המרהיב ביותר שנערך בישראל ובין עשר התחרויות הקשות בעולם. אילת תהפוך למוקד עלייה לרגל עבור כ- 1600 ספורטאים מ- 22 מדינות בעולם שיגיעו להתחרות.1600 המשתתפים יתחלקו למגוון מקצים. כ- 200 אנשים הבטיחו השתתפותם במקצה המלא, 750בחצי ה'ישראמן', 90 ילדים יתחרו במקצה 'ישראקידס', ובתחרות השלשות ישתתפו למעלה מ- 570 משתתפים. 
השנה ישתתפו הרכבים יוצאי דופן שיתחרו יחד: בר רדנסקי, המנצח הישראלי אשתקד, ירכב לצד אחיה קליין, אשר התעוור כתוצאה מפיצוץ מטען בקו הפרימטר בקרבת גבול הרצועה והשנה ישתתף בתחרות. גולת הכותרת השנה בהרכבי השלשות היא השלשה הייצוגית שכוללת את רוכב האופניים האיטלקי הנוצרי קלאודיו קיאפוצ'י, שהגיע פעמיים למקום השני בתחרות ה'טור דה פראנס', הרצה המוסלמית חנין ראדי, שמובילה מאבק לקידום נשים באמצעות ספורט במגזר הערבי והשחיין היהודי האולימפי גיא ברנע. 
לדברי עומר ברק, מנכ"ל חברת 'שוונג אירועי ספורט', מארגנת ובעלת התחרות 'ישראמן גרמין' "התחרות מוכיחה כי במקום שבו פוליטיקאים נכשלים, הספורט הוא השגריר הטוב ביותר לשלום עולמי ולאיחוד בין תרבויות שונות. תחרות 'ישראמן גרמין' נותנת במה לכל אדם מכל דת, גזע ומין, והזדמנות שווה לניצחון. בעינינו, כל משתתף הוא מנצח, ולכן אנו גאים לפתוח את התחרות עם 1600 מנצחים".

 

קרבות בשטח


האמריקני בן קולינס, שניצח את חצי המרחק בשנה שעברה, חוזר השנה להגן על התואר ומולו יתמודדו האיטלקי מסימו צ'יגאנה שניצח לפני שנתיים וההולנדי דידריק שחלטינגה שסיים אשתקד במקום השלישי. הין הנשים צפויה לנצח האיטלקייה מרטינה דוגנה, שניצחה לפני שנתיים. הספורטאית הדוגמנית ג'ני פלטצ'ר האמריקאית וענבר זהבי הישראלית ינסו לתת לה 'פייט'. במרחק המלא, בהעדרם של מנצחי ארבע השנים האחרונות, צפוי קרב מרתק בין מספר רב של מועמדים פוטנציאלים ואולי השנה נראה מנצח ישראלי לראשונה לאחר 4 שנים של שליטת זרים. בין הנשים, אלופת אשתקד ושיאנית המסלול הישראלית האילתית אנטונינה רזניקוב, צפויה לשלוט בתחרות, אולם זוג תאומות אמריקאיות- לורה ורבקה ווסנר עשויות להקשות עליה.

צילום לארי רוזה
צילום ניר עמוס


בין המתחרים שיגיעו לתחרות מכל העולם, יקחו גם השנה חלק מתחרים אילתים, ביניהם חברי קבוצת ה'אילתים' של מני קיסלסי וחברי קבוצת 'הפועל ישרוטל קלאב' בניצחו של רן אלתרמן.
התחרות שתוזנק לדרך בשעה 6:20 בבוקר כוללת ריצת מרתון של 42.2 ק"מ, שחייה של 3.8 ק"מ בים הפתוח ו- 180 ק"מ של רכיבה על אופניים. ובנוסף - מקצה מיוחד לילדים-  'ישראקידס', בגילאי 8-15 שיתקיים למחרת ב- 28/1 יום שבת. התחרות צפויה להסתיים בשעה 23:20.


לנצח את התחרות עוד לפני שהתחילה


השנה לראשונה, כדי למנף את תחרות 'ישראמן', חברו מארגניה אל עמותת 'צעדים קטנים'- העמותה הישראלית המסייעת לילדים החולים במחלות 'דושן' ו'דקר', הגורמות לניוון שרירים. תחת הקמפיין 'שריר למען שריר', פנו מארגני ה'ישראמן' אל המשתתפים בארץ וביקשו מהם לצאת בקמפיינים פרטים בקרב מכרים וחברים ולנסות לגייס אותם לתרומה לטובת העמותה. מי שהרים את הכפפה באילת הוא בני חיון, חבר קבוצת 'האילתים', שפתח קמפיין אישי והפיץ אותו בקרב כל מכריו, כשהוא מבקש מהם להצטרף ולהרים תרומה. תוך שמונה ימים בלבד, הצליח הקמפיין של חיון לארגן סכום של 5500 ₪, כשבני לא מוותר ושולח את ידו לכיס פעם נוספת כדי להעמיד את הסכום על 5,555, סכום שהעמיד את הקמפיין שלו במקום השני ארצי, לאחר הקמפיין שסיים ראשון עם סך תרומות של כ – 16,000 אלף, אך התחיל חודש לפניו. רגע לפני שיזנק לתחרות חצי איש הברזל השלישית שלו (התחיל ברכיבה במסגרת שלשה ובשנה שעברה גמע לבדו את חצי המקצה), מאושר בני על המיקום השני. "זו זכייה שלי ושל כל התורמים שלי", הוא מבהיר באושר ומספר על תרומות יפות ועל תורמים שכתבו לו מכתבי תודה על עצם מתן הזכות לתרום ולסייע. עכשיו, אחרי שניצח בתחרות הזו, מיישיר בני פניו לתחרות ביום שישי, כשמטרתו היא לשפר את התוצאה שעשה בשנה שעברה- 7:43. הוא אמנם התכוון לעשות השנה את המקצה המלא, אלא שפציעה לא מתכוננת, שינתה את מסלול האימונים שלו. אלוף כבר אמרנו?


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש