פרסומת
דלג

היכונו לפסטיבל הקאמרי

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 25/1/2017 09:23 ● מה נשמע 480
הקהל הקבוע המגיע מדי שנה לאילת בחורף, כבר יודע לכוון לתחילת פברואר, אז זה קורה, פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית הידוע בכל העולם ● פסטיבל מוסיקה בינלאומי המביא לעיר בכל חורף, זו השנה ה-12, אמנים והרכבים חשובים מכל העולם
היכונו לפסטיבל הקאמרי
צילום: אלכס לרנר

גם השנה יכבשו צלילי המוסיקה את אולמות מלון 'דן' בין התאריכים 1-4 בפברואר. עם זאת, אירועי הפסטיבל יחלו כבר בתחילת אותו שבוע, עם כיתות אמן במלון 'דן פנורמה' ו'דן אילת'. להתרחשויות אלה מגיעים נגנים וסטודנטים למוסיקה מכל העולם ותלמידי מוסיקה מאילת. כך, תורם הפסטיבל גם לחינוך המוסיקלי באילת, ולאטרקטיביות של אילת בקרב קהל צעיר בארץ וברחבי העולם.

 

השקת הפסטיבל


אירוע ההשקה של הפסטיבל התקיים השנה במלון 'דן' תל-אביב, שם אירח מנכ"ל הרשת, רפי שדה, את ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, מנהל הפסטיבל ויוזמו ליאוניד רוזנברג, מנהל קונסרבטוריון אילת, הנהלת רשת מלונות 'דן', נותנת החסות הראשית לפסטיבל, הזמר והיוצר אלון אולארצ'יק, הצ'לן יועד ניר והפסנתרן הידוע גיא מינטוס, המשתתפים גם הם בפסטיבל השנה, צמרת עיריית אילת וחובבי מוסיקה קאמרית.
היוצר והזמר אלון אולארצ'ק הפתיע את הבאים, כשיחד עם הצ'לן יועד ניר עלה להנעים לקהל בכמה משיריו, מתוך תכנית שעיבד ויצר במיוחד להופעה בפסטיבל. "מרגש אותי להיות חלק מהפסטיבל הזה ולהיות נוכח כאן באירוע" אמר אולארצ'ק לבאים. "כשהתחלתי לנגן, הייתי חייב ללמוד לנגן על פסנתר מוסיקה קאמרית, ממש כמו בפולנייה, כך שזאת סגירת מעגל מרגשת עבורי."

 

 

"כשלאוניד פנה אלי לפני 13 שנים עם הרעיון של הפסטיבל, לא תיארתי לעצמי שהרעיון הזה יוביל לאחד הפסטיבלים היותר איכותיים בישראל, שממתג את העיר אילת כעיר תרבות", אמר במעמד זה ראש העירייה מאיר יצחק הלוי והודה  ללאוניד על עשייתו הרבה לקידום הרעיון. עוד הודה ראש העירייה לרפי שדה על התמיכה, הליווי והסיוע שמעניקה רשת מלונות 'דן' לפסטיבל. ועוד הוסיף והודה למשרדי התרבות והתיירות על הסיוע בהפקת הפסטיבל.


דגשים בתכנית 


תכנית מוסיקלית עשירה ובה מוסיקה קאמרית, מוסיקה תזמורתית, מוסיקת עולם, ג'אז ועוד. בפסטיבל יתארחו שתי תזמורות בינלאומיות מהגדולות בעולם, סולנים בעלי שם, תוכניות של מוסיקה קלאסית, בארוק, ג'אז, מוסיקה לכלים שונים, מוסיקה קולית וגם קונצרט לילדים.
דגש מיוחד יינתן השנה על פסנתרנים מרחבי העולם המתמחים בג'אנרים שונים: הג'זיסט ג'קי טרסון, אמיר כץ, שיעלה רסיטל מאתגר ובו מוסיקה של פרנץ ליסט, עוד יגיעו הפסנתרן האיטלקי פדריקו קולי עם אלבומו האחרון ובו מוסיקה מאת בטהובן וסקרלטי, פסנתרן רוסי בן 15, אלכסנדר מאלופייב, שני פסנתרני ג'אז כריסטיאן אלכסנדרוב (בולגריה/קנדה) וגיא מינטוס (ישראל/ארה"ב) יחברו לחצוצרן ינס לינדמן לתכניות המשלבות ג'אז, מוסיקת עולם ומוסיקה קלאסית. מעניין יהיה להאזין לזמרי ונגני 'גבריאלי' מבריטניה בניצוחו של פול מקריש, שיבצעו תכנית של בארוק איטלקי ואנגלי. איאן בוסטרידג', אחד מזמרי הטנור הגדולים של ימינו, יופיע עם תזמורת קאמרטה ג'נבה בתכנית מגוונת עם מוסיקה מהבארוק, דרך התקופה הרומנטית ועד תחילת המאה ה-20'. אותה קאמרטה בניצוחו של דוד גריילסמר, תופיע גם עםהפסנתרן הג'אז ג'קי טרסון, בקונצרט בעל אופי אחר לגמרי שילוב של מוסיקה קלאסית, מוסיקה מתוך מחזות זמר וג'אז.

 

סביב המוסיקה ליד האולמות

 


כבכל שנה סביב המוסיקה, יעטה מלון 'דן' המארח, נופך של עשייה תרבותית גם בתחומים נוספים. באכסדרת אולם 'הכחול הגדול' תוצג תערוכה מוסיקלית ייחודית: תערוכת כינורות של אגודת 'גוארנרי'. סולני הפסטיבל והתלמידים יוכלו להתנסות בכלים יוקרתיים ונדירים אלה, והקהל יוכל להתרשם ולהכיר את הכלים השונים, חלקם בעלי ערך מוסיקלי והיסטורי גבוה, שערכם הכולל מוערך בכ-5 מיליון יורו.
תערוכה נוספת שתוצג במבואה, תהיה זו של הנער האילתי, נבו אפק, שאובחן בגיל צעיר על הספקטרום האוטיסטי, ומאוחר יותר איבד כמעט לחלוטין את מאור עיניו. באותה עת החל להתעניין ולהתפתח בציור. "מעבר לכך שהציורים מצוינים, התערוכה תוצג ולו רק בשביל דבר אחד", צינה מירב אפק, אמו של נבו- "אם הציורים יכולים להוות השראה לעוד מבוגר ועוד ילד בעלי צרכים מיוחדים, לפרוץ את תקרת הזכוכית הזאת שעוטפת אותם, הרי עשינו את שלנו." מנכ"ל מלונות 'דן', רפי שדה, ששמע את דברי האם באירוע ההשקה, התרגש, וסיפר על שיתוף הפעולה של הרשת עם עמותה לבעלי צרכים מיוחדים.

 

לקראת הפסטיבל


כדאי להכנס לאתר הפסטיבל ולהתרשם מהתכנית המפורטת, כמו גם לקרוא על האמנים, וכך להחליט לאיזה הופעות להגיע. שם תמצאו גם פרטים על מחירים ולוח זמנים - וכמובן שיש הנחות לאילתים.
אתר הפסטיבל -www.eilatfest.com
פייסבוק -www.facebook.com/EilatFestival
המרכז למוסיקה הים האדום (פרטים וכרטיסים
 08-6444816,08-6377036


חדשות אילת
 

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש