פרסומת
דלג

תביעת לשון הרע של מאיר יצחק הלוי נגד לימור להב: נדחתה בקשת השופט לחסוך בכספי ציבור

מאת: עומר כרמון ● 27/1/2017 21:19 ● ערב ערב 2795
שופט בית משפט השלום באילת, יוסי טופף, ביקש השבוע מראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לנסות להגיע לעמק השווה עם חברת האופוזיציה עו"ד לימור להב, בתביעת לשון הרע שהגיש נגדה. השופט ציין כי דיוני ההוכחות הארוכים הם בזבוז כסף וזמן ציבורי. הוא הציע לנצל את הזמן שיתבזבז לטובת עשייה למען הציבור, והזהיר כי אם יגיע בסופם של הדיונים למסקנה כי הצדדים בזבזו את זמנו של בית המשפט, הוא יטיל עליהם הוצאות. בא כוחו של מאיר יצחק הלוי, עו"ד יאיר גרין, השיב לשופט שלא יוותר על התנצלות של לימור להב במודעות בכלי התקשורת וחיובה בסכום כסף משמעותי. באת כוחה של להב, עו"ד מירב דניאל בונן, דחתה את ההצעה. במהלך כל הדיון בבית המשפט, ישב באולם מנכ"ל עיריית אילת, פיליפ אזרד. עוד ישב באולם במשך למעלה משעה: מ"מ וסגן ראש העירייה, אלי לנקרי
תביעת לשון הרע של מאיר יצחק הלוי נגד לימור להב: נדחתה בקשת השופט לחסוך בכספי ציבור
ישב באולם לאורך כל הדיון. מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד

מאיר יצחק הלוי דורש שלימור להב תפצה אותו ב-100 אלף שקלים, ותפרסם על חשבונה מודעת התנצלות בשל דברים שכתבה למשרד הפנים ובדף הפייסבוק שלה, ואמירות במועצת העיר וברדיו. כמו כן הוא תובע מלימור להב לחבר מכתב התנצלות שיישלח לכל חברי מועצת העיר. "היא האשימה אותי ב'שחיתות', ב'קידום' עניינם של 'מקורבים', וזה ב'בריונות' ובאופן שערורייתי'. שאני פועל מ'שיקולים זרים', עד כדי 'הפרה בוטה של החוק'. אלו הן האשמות חמורות וחסרות בסיס", טוען מאיר יצחק הלוי. "לימור להב טפלה עלי האשמות שווא, השמצות פרועות חמורות וקשות, כאילו אני 'בריון' שעושה 'שימוש לרעה' במשרתו, 'סותם פיות' ש'פוחד' מחשיפה של מידע מפליל שמצוי כביכול אצל לימור להב, ולכן 'כדאי' 'שהתובע יתחיל להתרגל לנוכחותם של שוטרים' 'משום שלא ירחק היום והם יבואו במיוחד לכבודו', כדי 'לאסור' את ראש העירייה עצמו".

לימור להב השיבה בכתב ההגנה, כי התביעה שהגיש מאיר יצחק הלוי נועדה להטיל פחד על מי שמותח עליו ביקורת. "במקום להתייחס עניינית לטענותיי כנגדו, כמצופה מנבחר ציבור, בחר מאיר יצחק הלוי להגיש תביעה זאת כחלק מניסיונותיו הבלתי פוסקים ובלתי נלאים במהלך השנים האחרונות להלך אימים עלי בניסיון סרק לסתימת פיות, לזרוע טרור ופחד ולמנוע ממני למלא כראוי את תפקידי ושליחותי הציבורית והחברתית למען העיר אילת ותושביה... מאיר יצחק הלוי מנסה לאחוז בתפקידו הציבורי מזה שנים, אולם בוחר שלא להתמודד מעל הבמה הציבורית בטענות המועלות כנגדו ומטרתו בהגשת תביעה זאת היא 'סתימת פיות' והגבלת חופש הדיבור שלי ושל אחרים".

חדשות אילת

 

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש